Törekent halı yıkama merkezi kuruluşundan bu güne kaliteli hizmet anlayışı ve garantili müşteri memnuniyetiyle kendini sürekli geliştiren uzman halı yıkama firmalarının başında gelmektedir. Halı yıkama son derece titizlik gerektiren tamamen müşteri memnuniyetine dayalı gelişip büyüyen bir sektördür. Törekent halı yıkama merkezimiz Ankara Sincan Törekent’te halı yıkama, yorgan battaniye yıkama ve overlok hizmetleri sunmaktadır. Törekent halı yıkama merkezimizle irtibata geçtiğiniz takdirde, herhangi bir ücret talep etmeden tamamen ücretsiz servislerimiz aracılığıyla ev ve işyerlerinizden halılarınız teslim alınır. Halılar teslim alınırken halıların adetleri, metrekarelerinin, fiyatının ve teslimat tarihinin de bulunduğu bir makbuz verilir. Halı yıkama makbuzu karşılığında teslim alınmış olan halılar, Törekent halı yıkama ücretsiz servislerine düzenli bir şekilde yerleştirilirler. Araçlara konulan halılar burada makbuzda yazılmış olan müşteri numarası ve halının adeti dahilinde etiketlenme işlemi yapılır. Bu şekilde teslim alınan halıların diğer müşterilerin halılarıyla karışmalarının önüne de geçilmiş olur. Törekent halı yıkama araçlarıyla yıkanmak üzere yola çıkan halılar, fabrikanın toplama bölümüne getirilirler. Bu kısımda halılar dokuma şekillerine yapısal özelliklerine ve yıkama farklılıklarına göre bir ayırmaya tabi tutulurlar. Makine halıları, el doku halıları (milas-ısparta-nepal-çin) ve shaggy halılar olmak üzere üç kısma ayrılırlar.

Bu ayrımda önemli olan nokta, her halı türünün farklı halı yıkama şampuanıyla ve farklı bir teknikle yıkanmasından ileri gelmektedir. Törekent halı yıkama fabrikamızda makine halıları, otomatik halı yıkama makinesi ile yıkanırken, el dokuma ve shaggy halıları ise el makineleri ile yıkanmaktadır. Böylede olmak zorundadır ki otomatik halı yıkama makinaları hassas olan el dokuma ve shaggy halılarında bozulmalara yıpranmalara neden olabilmektedir. Böyle bir sorunun önüne geçebilmek için en garantili yöntem elde yıkama sistemidir.

Törekent halı yıkama fabrikamızda yeterli temizliğe kavuşmuş halılar, halı kurutma makinaları sayesinde %90’a yakın kuruma sağlanır. Kalan %10’luk kuruma içinse kapalı ortamda bir süre havalandırmak suretiyle, kurutma işlemi tamamlanmış olur. %100 yakın kuruması sağlanmış olan halılar fırça ve paket bölümüne ulaştırılırlar. Fırçalama ve paketleme bölümüne gelen halıların son kontrolleriyle birlikte fırça ve paket işlemleri yapılırlar. Bu bölümden başarıyla geçemeyen halılar tekrar yıkanmak üzere ikinci bir yıkamaya gönderilebilirler. Ayrıca bu bölümde lokal leke çıkarma işlemleri de yapılabilmektedir.

Son işlemleri de yerine getirilen halılar, artık müşteriye teslim edilmeye hazır duruma gelmiş bir şekilde, Törekent halı yıkama servisleriyle yola çıkar. Halılarını teslim alan müşterilerimiz, herhangi bir memnuniyetsizlikle karşılaştıkları takdirde hemen Törekent halı yıkama fabrikamızı arayarak sorunlarını bildirebilirler. Törekent halı yıkama merkezimizin uyguladığı bütün hizmetler garantilidir. Biz Törekent halı yıkama merkezi için müşteri memnuniyeti son derece önem verdiğimiz bir konudur.

Törekent halı yıkama merkezimizin ücretsiz servis hizmeti sunduğu bölgelere baktığımızda: Sincan bölgesinde Sincan halı yıkama, Etimesgut bölgesinde Etimesgut halı yıkama, Eryaman’da Eryaman halı yıkama ve Yenikent’te Yenikent halı yıkama olarak hizmet sunmaktayız.

Siz de hijyene azami derecede önem veren biri iseniz markası belli olan leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama işletmelerini seçmeniz gerekir. Törekent son sistem halı ve yolluk yıkamaya halı ve yollukları eski tip veya bantlı sistemle yıkatabilirsiniz ancak deterjan seçimi, halı yıkamanın sonucunu büyük oranda etkilemektedir. Halı ve kilim yıkamada kaliteli bir neticeye varmak için ciddi hijyen sağlayan temizlik maddeleri uygulamak büyük önem arz etmektedir.

İyi bir halı ve kilim yıkama firmasının kusursuz bir sonuç alabilmesi için hassasiyet gerektiren şeylerden bir tanesi de arındırıcı maddelerin hassas halılara hangi yöntemlerle uygulanacağıyla alakalı bilgi sahibi olmaktır. Çünkü çok iyi bilinmelidir ki, yüksek düzeyde kaliteli bir halı yıkama deterjanı kullanmak halı yıkama işinin kalitesini belirleyici özelliktedir. Kirlenen halıları yıkayan bir kuruluşun işçilik kalitesi, özenli çalışan personel kadrosu ve kullandığı temizlik malzemelerinin uygun standartlarda olmasıyla ölçülür. Sık sık kirlenen halıların yıkama işleminden amaçlanan kaliteli sonucu elde etmek için deneyim gerektiren bir sürü şartlara uymak olmazsa olmazdır.

Halıların temizlenmesinde kullandığımız yeni cihazlar ve bununla birlikte üstün vasıflı leke çıkarıcılar bu mesleği kusursuz bir şekilde yapmamıza yardım ediyor. Buradan hareketle her zaman Törekent halı ve yolluk yıkama firması olarak bu işin bilincindeyiz ki, yıkamada en iyi otomasyon sistemlerini kullanmaya çalışıyoruz. Törekent halı yıkama servis personelince yıkama mekanına getirilmiş olan halı ve kilimler, karışmaması için dokuma türlerine bakılarak gruplanır çünkü her halı aynı şekilde yıkanamaz.

Yıkama işleri de öteki sektörlerde olduğu gibi gelişen teknolojiden etkilenmiş bir sektördür ve endüstriyel alandaki yeni teknik imkanlar yıkamanın kalitesini gerçekten çok üst düzeye taşımıştır. Hijyen kurallarını önemseyen bir kimse olarak şayet, gerekli beklentiyi karşılamayan sonuçlarla karşılaşmaktan endişeleniyorsanız; halılarınızı yıkatacağınız halı firmasına karar vermeden önce, bazı önemli detayları bilip dikkatli olmanız gerekiyor. Tecrübelerimiz gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için ilk olarak özen gösterilmesi gereken konu, yıkama işinin verileceği firmanın yıkama ve leke çıkarmada profesyonelliğe önem veren bir halı yıkama kuruluşu olması gerektiğidir.

Yıkama işlemlerinde ilk aşama firma aracının belirlenen zamanda halıları almak için gelmesidir ki servis ile alakalı ekstradan bir ücret verilmemelidir. Bu anlamda profesyonel bir halı temizleme şirketi geç kalmadan söylediği zamanda adresinizde olur. Yıkama işi bitirilen halıların gerekli zamanda kurutulmasında otomatik bir sıkma makinesinin kullanılması, bu işin amaçlandığı gibi olması için gerçekten önemlidir. Santrifüj makinesinde suyu alınan halı ve kilimler güneş ışığına ihtiyaç duyar ki, bakterisiz kurutma ancak bu metotla sağlanır. Gün ışığında kuruduğu gözlemlenen halı ve yolluklar son kontrollerin yapılması için denetim alanına sevk edilir ve burada tarama ile beraber ambalajlama ve parfümleme işleri yapılır. Tüm aşamaları neticelenen halı ve yolluklar semtlere göre bir sıralama yapılacak biçimde gruplanıp, dağıtım araçlarına sevk edilir ve böylece önceden anlaşılan gün ve saatte halılar verilen adrese verilir.

Teknolojik destek sayesinde bu gün ayrı iki halı ve kilim yıkama yöntemi gündeme gelmiştir ki, bu sistemlerden ilki manuel yıkama olarak tarif edilen yöntem, diğeriyse otomatik sistemle icra edilen yıkama sistemidir. Tam otomatik sistemli halı ve kilim yıkama makinesiyle icra ettiğimiz yıkama işinin eski usule göre bir sürü yararı sıralanabilir ve bunların içinde en mühim olanı belki de çift taraflı yıkamadır.