Törekent halı yıkama kurutma sistemleri. Törekent halı yıkama halı kurutma işlemlerinde güneş büyük bir rol oynar. Ancak bu işlemde dikkat edilmesi gereken bir husus önem arz etmektedir. Biz Törekent halı yıkama olarak biliriz ki güneş ışınları diğer bir bir çok tekstil ürünlerinde olduğu gibi halılara da çeşitli zararlar verebilmektedir. Bu durumlar göz önüne alındığın da halıların güneşle temas etmesi kar getireceği yere zarar getirir. Törekent halı yıkama olarak halıların direk olarak güneşe ışınlarına teması halıların renklerinde değişimlere solmalara neden olabilmektedir. Bir de halıların çarçabuk gereğinden fazla bir şekilde kurutulması da halılarda sertlikler oluşmasına neden olabilmektedir. Törekent’deki bir çok halı yıkama fabrikasında kış aylarında kurutma işlemleri problem olabilmektedir. Diğer Törekent halı yıkama fabrikalarında ki bu durum, gerekli teçhizata sahip olmadıklarından ileri gelen bir problemdir.

Törekent halı yıkama fabrikamızda bu durumu en asgariye indirmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tabiî ki Törekent halı yıkama olarak kış ayları bizi hiç etkilemiyor diyemeyiz. Kış aylarında kapalı mekanlarda kurutma işlemi yapılan halılar, mümkün mertebe de dışarı çıkarılıp havalandırılırsa iyi olur.

Törekent halı yıkama olarak, makalemizin sonuna geldiğimizde şunu söylemekte yarar var ki, halı kurutma, halı yıkamanın önemli bir parçasıdır. Etimesgut halı yıkama: Kurutma işleminin önemi, hijyenik ve bakteriyel arınmadan ileri gelir.

Törekent halı yıkama fabrikası olarak halı yıkama aşamaları gereken hijyen kalitesi altında yapılmaktadır. Bu halı yıkama aşamalarının başında halıları yapılarına göre ayırmak gelmektedir. Bu aşama çok önemlidir. Çünkü bu ayırma işlemi gereği gibi yapılmaz ise halılar yapılarına göre yıkama yapılamazlar. Törekent halı yıkama olarak bundan sonra ki işlem tamamen otomatik halı yıkama makinemize düşmektedir. Otomatik halı yıkama makinemiz halının hem üzerini hem de altını en iyi şekilde yıkar.

Törekent halı yıkama faliyet bölgelerimizin başında Sincan - Fatih - Yenikent - Etimesgut - Törekent - Elvankent ve Eryaman gelmektedir. Törekent halı yıkama fabrikamız, öncelikli olarak halı yıkama ve ayrıca yorgan yıkama, battaniye yıkama ve overlok hizmetleri sunmaktadır. En belirgin özelliğimiz, hijyen ve kaliteli hizmet anlayışıdır.

Artık yıkanması gereken bir halının temizlenmesinden istenen kaliteli sonucu elde etmek için özveri gerektiren özel koşulları yerine getirmek gerekmektedir. Öncelikle hijyen kalitesine bakan bir kimse iseniz kalitesi kanıtlanmış leke çıkarıcıları kullanan halı ve kilim yıkama şirketlerini tercih etmek zorundasınız.

Yıkama sektörü de başka sanayi dallarındaki gibi gelişen teknolojiden olumlu etki almış bir iş koludur ki, sanayi alanındaki yeni teknik imkanlar temizliğin kalitesini fazlaca üst düzeye çıkartmıştır. Temizliğe önem veren birisiyseniz ve şayet, hijyen kalitesi düşük sonuçlarla karşı karşıya kalmaktan korkuyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız yıkama fabrikasını seçmeden evvel bazı önemli ayrıntıları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor. Yıkamada ilk aşama servis arabasının önceden belirlenen zamanda halıları almasıdır ve bu işlem ile ilgili herhangi bir para alınmamalıdır. Bu anlamda kurumsal bir halı yıkama firması aşağı yukarı beklenen sürede verdiğiniz adrese gelir.

Törekent otomasyonlu yolluk ve halı yıkamaya halıları elde veya tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ama deterjan kalitesi, bu işin başarı oranını direkt manada etkileyen bir özelliktedir. Bu işlerde istenen sonucu elde etmek için yüksek hijyen gücü olan halı yıkama şampuanları kullanmak gereklidir. Halı ve yollukların hızlıca kurumasının gerçekleşmesinde otomatik sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, bu işin sorunsuz halledilmesi için çok önemlidir. Santrifüj makinesiyle sıkılan halı ve yolluklar güneşte bekletilmeye gereksinim duyar ki, bakterisiz kurutma tam olarak bu yolla sağlanır. Tam olarak kurumuş olan halı ve kilimler son kontroller için son denetim noktasına sevk olunur ve burada lekelerin kontrolü ile beraber ambalaj işleri yapılır. Tüm detaylı prosedürleri sonuçlanmış olan halı ve yolluklar her müşteriye göre bir arada tutulacak şekilde planlanıp, sevkiyat elemanlarına gönderilir ve bundan sonra belirlenen saatte halılar teslimat adresine ulaştırılır.

Halı ve kilimleri yıkayan bir şirketin yıkama kalitesi, tecrübe sahibi personel ve bununla beraber, kullandığı temizlik malzemelerinin kalitesinin yüksek olmasıyla tespit edilir. Teknolojinin geldiği noktada bu gün iki türlü halı yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu tekniklerden ilki meçle yıkama olarak tarif edilen sistem, ikincisi ise bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama modelidir. Otomatik halı yıkama makinalarıyla icra edilen yıkama işlemlerinin önceki sisteme göre bir sürü yararı sayılabilir ve bunlar arasında en dikkat çekicisi belki de halının çift taraflı yıkanmasıdır. Fabrikamızda uygulanan yeni teknikler ve üstün özellikli sarf malzemeleri bu işleri en az riskle uygulamamıza imkan sağlıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı her daim Törekent halı ve yolluk yıkama fabrikası olarak bu önemli konunun bilincindeyiz ki, yıkama uygulamalarımızda en iyi bilinen makine sistemlerini kullanma gayretindeyiz.

Törekent halı yıkama fabrikasındaki yıkama alanına getirilmiş olan halı ve kilimler karışmaması için özelliklerine bakılarak gruplanır zira farklı yapıdaki halı ve kilimler birlikte yıkanamamaktadır. İşinde tecrübe kazanmış bir halı, kilim ve yolluk yıkama fabrikasının başarısı seviyesi yüksek neticelere ulaşabilmesi için hassasiyet gerektiren hususlardan bir tanesi de deterjan ve leke çıkarıcı maddelerin hassas halılara hangi metodlarla kullanılacağı konusunda deneyimli olmaktır. Zira kabul etmek gerekir ki standartlara uygun leke çözücüler kullanmak temizlikle alakalı işlerin kalitesini etkiler.

Tekrar etmekte fayda var ki halıları yıkatırken sonradan üzülmemek için ilk önce dikkatli olunması gereken konu, halı yıkama işimizi görecek şirketin yıkama ve leke çıkarmada titiz ve özverili bir halı ve kilim yıkama fabrikası olmasının gerekliliğidir.