Törekent halı yıkama fabrikası olarak şunun bilincindeyiz ki halılar özellikle bayanlar için önemi bir hayli fazla olan eşyalardandır. Bu da demek oluyor ki, halı yıkamada çok önem arz eden bir konumdadır. İşte biz Törekent halı yıkama olarak bu önem arz eden konuyu çok iyi bildiğimiz konusunda son derece iddialıyız. Bu iddiamız, halı yıkama sektöründeki yeniliklere ve bitmek bilmeyen hizmet anlayışımıza dayanmaktadır. Halı yıkama deyip de geçmemek lazım, çünkü halılar sürekli üzerlerinde vakit geçirilen eşyalardandır. Bu durumda da halının hijyeni artı bir önem kazanmaktadır. Törekent halı yıkama fabrikamızın halı yıkama konusunda en çok dikkat ettiği ve bundan sonra da etmeye devam edeceği başlıklar arasında ilk sırayı hijyen konusu almaktadır. Bir çok halı yıkama firması için halının temizliği başlı başına bir sorun teşkil etmektedir. Bunun nedenlerine gelecek olursak gerekli teçhizatların yoksunluğunu problemlerin en büyük nedeni olduğunu söyleyebiliriz. Halının yeterli temizliğe ulaştırılması son derece zor bir durumdur. Törekent halı yıkama olarak biz bu zor durumu hakkıyla yerine getirdiğimize inanıyoruz. Etimesgut halı yıkama fabrikamız Törekent halı yıkama bölgemizde de halılarınızı uygun temizliğe kavuşturarak sağlığa uygun ortamlar sağlar.

Teknolojinin geldiği noktada günümüzde iki farklı halı yıkama sistemi gündeme gelmiştir ki, bu metotlardan birisi meçle elde yıkama olarak tabir edilen yöntem, diğeriyse tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama sistemidir. Bilgisayarlı halı ve kilim yıkama makinesiyle icra edilen yıkama işinin eski sisteme göre bir çok faydası gösterilebilir ve bunların içinde en fazla önemli olanı sanırım personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Yıkaması tamamlanmış halıların biran evvel kurumasının gerçekleşmesinde endüstriyel sıkma makinesi kullanmak kurutmanın amaçlandığı gibi olması için gerçekten önemlidir. Santrifüj makinesinden çıkan halılar güneş ışığına gereksinim duyar ki güneşle dezenfeksiyon sadece bu koşulla sağlanabilir. Gerektiği kadar kuruması gerçekleşen halılar kontrol edilmesi maksadıyla denetleme birimine taşınır ve bu masada halıların son kontrolü ile beraber ambalajlama ve parfümleme işlemleri yapılır. Son kontrol aşamaları da sonuçlanmış olan halılar dağıtım planlarına göre bir sıralama sağlanacak biçimde planlanıp, servis personeline sevk edilir ve bundan sonra söylendiği saatler içinde halı ve kilimler sahiplerine verilir.

Bu işlerde yüksek kaliteye değer veren biri iseniz standartlara uygun deterjanlar kullanan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını seçmek durumundasınız. Halı yıkamada birinci aşama, halı toplama aracının beklenen saatte adresinize gelmesidir ve bu iş ile ilgili artı bir bedel istenmemelidir. Zaten kurumsal bir halı temizleme şirketi muhakkak söz verdiği saatte halıları alır. Bu alan da diğer işlerde olduğu gibi endüstriyel ilerlemelerden payına düşeni almış bir iş koludur ki, özellikle yeni buluşlar işin kalitesini gerçekten de üst seviyelere yükseltmiştir.

Kilim ve halıların yıkama işleminden beklenen kaliteli sonucu almak için tecrübe gerektiren bir çok kurallara uyulması son derece önemlidir. Artık kullanmaya başladığımız makineler ve artı olarak üstün özellikli arındırıcılar bu işi kusursuz bir şekilde sürdürmemize imkan tanıyor. Bundan dolayı bizler de Törekent halı ve yolluk yıkama olarak bu detayın farkındayız ki, işletmemizde en güçlü endüstriyel ekipmanları kullanıyoruz.

Çalışmalar gösteriyor ki kilim ve halıları yıkatırken beklenen kaliteye ulaşmak için öncelikle dikkatli olunacak konu, halıların yıkattırılacağı firmanın halı yıkama konusunda tecrübe sahibi bir temizlik firması olmasının gerekli olduğudur. Beklentileri yüksek bir müşteriyseniz ve şayet, kalitesiz sonuçlarla karşı karşıya gelmekten korkuyorsanız; halı yıkama işinizi vereceğiniz halı firmasına halılarınızı yıkatırken bazı şeyleri araştırmanız gerekiyor. Törekent halı yıkama işletmesindeki yıkama mekanına naklolunan halılar, ilk önce özellikleri tespit edilerek bölümlere ayrılır çünkü farklı özellikteki halılar aynı ekipmanlarla yıkanmamalıdır.

Kirlenmiş halımızı yıkayacak bir şirketin işçiliğindeki kalite, iş ahlakına sahip personel ve bununla birlikte, uygulamada kullandığı makinelerin kalite standartlarına uygunluğu ile anlaşılabilir. Yeterli tecrübeye sahip bir halı ve kilim yıkama fabrikasının başarısı seviyesi yüksek bir netice alabilmesi için gerçekten önemli aşamalardan biri de ağartıcı maddelerin çeşitli halılara hangi yöntemlerle uygulama yapılacağı konusunda bilgili olmaktır. Zaten hepimizin bildiği gibi kaliteli leke çıkarıcı maddeler kullanıyor olmak halı yıkamanın kalitesini doğrudan etkileyicidir.

Törekent yolluk ve halı yıkamaya kilim ve halıları eski tip veyahut otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, yıkamanın kalite derecesini net olarak etkileyen bir özelliktedir. Kaldı ki kaliteli neticeye ulaşmak için ciddi hijyen sağlayan şampuanlar kullanmak oldukça önemlidir.