Törekent halı yıkama firmamız halı yıkama için özel üretimi yapılan ve son teknoloji otomatik halı yıkama makinesi kullanır. Törekent halı yıkama da faaliyet gösteren bir çok firmada maalesef otomatik halı yıkama makinesi bulunmamaktadır. Otomatik halı yıkama makineleri bir çok işçinin yapamayacağı işi yapabilmektedir. Bizler Törekent halı yıkama olarak rulo fırçalı otomatik halı yıkama makinesini kullanmaktayız. Kullandığımız halı yıkama makinesinin en büyük özelliği halının altını yıkamasıdır. Bu bir çok insana ilginç bir durum gibi gelse de, maalesef bir çok halı yıkama fabrikası halının altını yıkamamaktadır. Bu halı yıkama fabrikaları için halının altını yıkamak tamamen ekstra işçilik ve ekstra gider demektir. Bir halı yıkama fabrikasında bir günde o kadar çok halı yıkanmaktadır ki otomatik halı yıkama makinesiz bu işi gereği gibi yapmak nerdeyse imkansızdır. Bu durumu en iyi bilen firmalardan birisi olan Etimesgut halı yıkama fabrikamız, Törekent halı yıkama çevremizde yıllardan bu güne otomatik halı yıkama makinelerini kullanmaktadır. Ayrıca makinemizin fırçalarının rulo olması da temizlik için ayrı bir önem katmaktadır.

Çünkü diğer yassı fırçalar halının üzerinde basarak yıkama yaparken rulo fırçalar ise halının en diplerine kadar erişerek tabiri caizse tarayarak yıkama yapmaktadır. Böylelikle yıkama sonrası da her hangi bir yıkama artığı oluşmamaktadır. Törekent halı yıkama fabrikası halılarınıza yüzeysel değil, derinlemesine yıkama yapar.

Yıkaması tamamlanmış halıların hızlı bir şekilde kurumasının sağlanmasında otomatik sıkma makinesiyle nem almak bu işin kusursuz olması için büyük önem arz etmektedir. Sanayi tipi sıkma makinesinin sıktığı halılar gün ışığına gereksinim duyar ki bakterilerin yok olması ancak bu koşulla sağlanır. Tam anlamıyla kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol maksadıyla son kontrol birimine getirilir ve bu kısımda fırçalama ile beraber ambalajlama ve parfümleme uygulamaları yapılır. Poşetleme işlemleri de sonuçlanan halı ve kilimler numaralarına göre bir sıralama sağlanacak şekilde ayrılıp, sevkiyat elemanlarına yönlendirilir ve bundan sonra söylenilen zaman diliminde halı ve kilimler adreslerine dağıtılır. Teknolojik destek sayesinde son senelerde farklı iki halı ve kilim yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden ilki elde yıkama şeklinde tarif edilen teknik, diğeri ise bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama tipidir. Otomatik bantlı sistem halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama işinin eski uygulamalara göre bir çok avantajı ortaya çıkar ve bunların en fazla önemli olanı belki de daha yüksek kalitede yıkama yapılmasıdır.

Bu alan da piyasadaki diğer sanayi sektörlerindeki gibi teknik gelişmelerden etkilenmiş bir iş koludur ve endüstriyel alandaki son dönem yenilikleri işin niteliğini gözle görülür oranda üst düzeye çıkartmıştır. Yeterli iş tecrübesine sahip bir halı yıkama işletmesinin kaliteli neticelere ulaşabilmesi noktasında gerekli hususlardan birisi de deterjan ve leke çıkarıcıların hassas halılara ne tür usullerle uygulanacağıyla ilgili tecrübeli olmaktır. Bu manada kesin olarak bilinir ki, piyasada tutulan leke gidericiler kullanmak yıkamanın kalitesini direkt olarak etkiler. Kaliteli hizmet bekleyen bir müşteriyseniz ve eğer, düşük kaliteli bir sonuçla karşılaşmaktan korkuyorsanız, yıkama işinizi vereceğiniz halı firmasına iş yaptırırken bir kısım önemli kuralları bilmelisiniz.

Halı yıkayacak bir işletmenin kalite standartı, tecrübeli personel ve kullandığı temizlik deterjanlarının kalitesiyle tespit edilir. Bakterilerden arınmasını istediğiniz halıların yıkama işleminden beklenen kaliteli neticeyi elde etmek için profesyonellik gerektiren bir çok normlara uymak zorunluluktur.

Kilim ve halı yıkamada ilk aşama halı yıkama servisinin sözleşilen gün ve saatte halılarınızı almaya gelmesidir ve bu iş için herhangi bir bedel verilmemelidir. Her halükarda disiplinli bir temizlik firması özellikle beklenen sürede halıları almaya gelir. Törekent son sistem halı ve yolluk yıkamaya halı ve yollukları eski usulle veya otomasyonlu sistemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, bu işin başarısını kesin bir şekilde belirleyicidir. Temizlikte başarılı sonuca varmak için ciddi arındırma gücü olan temizlik maddeleri uygulamak oldukça önemlidir. Hijyen kazandırmada kullanılan otomasyonlu sistemler ve bununla beraber anbibakteriyel şampuanlar bu mesleği hatasız bir şekilde tatbik etmemize imkan sağlıyor. Saydığımız bu sebeplerden dolayı yıllardır Törekent halı ve kilim yıkama fabrikası olarak bu işin farkında olduğumuz için yıkamada en geçerli makineleri kullanan bir firma olarak tanınıyoruz.

Fikir olması bakımından söylenebilir ki halı ve yollukları yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için her şeyden evvel göz önünde bulundurulması gereken şey, halıların yıkattırılacağı işletmenin hijyenik yıkamada becerikli bir yıkama firması olması gerektiğidir. Törekent halı yıkama servis personelince yıkama birimine taşınmış olan halı ve kilimler, bir birine karışmadan leke türleri göz önüne alınarak farklı alanlara alınır zira her halı aynı yıkama tekniği ile yıkanmamalıdır.

Siz de temizliğe azami derecede önem veren biriyseniz kalite standartları üst seviyede olan deterjan kullanan halı yıkama işletmelerini tercih etmeniz gerekir.