Hala bir kısım insan halı yıkama işini ev imkanlarıyla yapılabileceği düşüncesiyle evde halı yıkama yapmaktadır. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de Sincan halı yıkama firmalarının kendisi kadar iyi bir netice veremeyecekleri düşüncesidir. Oysaki Sincan halı yıkama fabrikalarında bulunan bir çok sanayi tipi otomatik halı yıkama makineleriyle, halı yıkama işi profesyonel ellerle yapılmaktadır. Asla evde yıkanan bir halı yıkama, Sincan halı yıkama fabrikalarında yıkanan halılar kadar temiz olamayacaktır. Bunun en büyük sebebi ise, fabrikalarda bu işin makinalar tarafından yapıldığı fakat evlerde ise tamamen el gücü ile halı yıkama yapılmaya çalışılmasıdır. Sincan halı yıkama firmalarında makinalar halının üzerinde özel rulo fırçalarla yüksek devirlerde, üzerinde defalarca çalışmak suretiyle yıkama yapmaktadırlar. Ama böyle bir durum evde halı yıkama da söz konusu değildir. Ayrıca elde halı yıkama yapılırken bir süre sonra yorgunluk olacağından bir kaç halıdan sonra verimde büyük bir düşüş yaşanacaktır. Bu performans düşüklüğü sonucunda da halılar yeteri derece de yıkanamayacaktır. Doğal olarak bunun sonucunda da bir kaç halıdan sonra halıların temizliği sağlanamayacaktır. Her şeyin değiştiği günümüzde artık halı yıkamaya bakışta çok değişmiştir.

Önceden belirli bir kesim Sincan halı yıkama fabrikalarına halı yıkama yaptırırken şimdi ise birçok insan halısını profesyonel ellere bırakmaktadır. Evde yapılan bir halı yıkama da haddinden fazla su israfı yapılmaktadır. Aşırı derece de yorgunluk da cabası. Bu işin Etimesgut halı yıkama ya bırakılması demek, hem işgücünden hem de su ve temizlik ürünlerinden tasarruf anlamına gelmektedir. Sincan halı yıkama olarak halı yıkama işlemini ideal bir biçimde yaptığımıza inanarak, yeni teknolojileri de yakından takip ediyoruz.

Teknolojik gelişmelerle birlikte günümüzde iki farklı yıkama metodu kullanılmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan birincisi meçle yıkama diye adlandırılan sistem, ikincisiyse otomatik sistemle sürdürülen yıkama sistemidir. Çok programlı otomatik halı yıkama makinesi ile sürdürdüğümüz yıkama işlemlerinin elde yapılan yıkamaya göre bir çok avantajı gösterilebilir ve bu avantajların en fazla önemli olanı her halde fırça baskısının daha yüksek olmasıdır. Halı yıkamada kusursuz hijyene değer veren biri iseniz markası belli olan leke çıkarıcıları kullanan halı ve kilim yıkama şirketlerini seçmek durumundasınız.

Sincan halı yıkama personelince yıkama bandına naklolunan yıkanacak halılar önce lekelerine bakılarak bölümlere ayrılır çünkü, farklı özellikteki halılar aynı teknikle yıkama yapılamaz. Sincan kilim ve halı yıkamaya halı ve yollukları eski usulle veyahut ful otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ama deterjan kalitesi, bu işin neticesini direkt manada belirler. Çünkü kaliteli sonucu elde etmek için ciddi hijyen sağlayan halı yıkama şampuanları kullanmak çok önemlidir. Halı yıkama sektörü de diğer sanayi alanlarındaki gibi endüstriyel ilerlemelerden pozitif etki almış bir sektördür ki, teknolojik alandaki yeni teknolojik şartlar sektörün kalitesini epeyce yükseklere çıkartmıştır.

Halı ve yollukların yıkama işleminden hedeflenen kaliteli neticeyi almak için deneyim gerektiren belirli şartları sağlamak gerekliliktir. Kilim ve halı yıkamada başlangıç aşaması, servis aracının söylenilen zaman içerisinde yıkanacak malzemeyi almasıdır ve bu iş ile ilgili artı bir para alınmamalıdır. Bize göre kurumsal bir yıkama firması bir şekilde söz verdiği saat aralığında halıları almaya gelir.

İşin inceliklerine hakim bir halı yıkama fabrikasının yüksek hijyen kalitesinde neticeler ortaya koyabilmesi noktasında hassasiyet gerektiren konulardan bir tanesi de deterjan ve leke çıkarıcıların farklı halılara hangi usullerle uygulama yapılacağıyla alakalı seçici olmaktır. Çünkü tahmin edebileceğiniz gibi, standartlara uygun bir deterjan kullanmak yıkama işlerinin kalitesini kesin olarak belirleyicidir. Yıkanan halıların biran önce kurumasının gerçekleşmesinde bir sıkma makinesinden yardım almak, bu işin amaçlandığı gibi olması için çok önemlidir. Otomatik sıkma makinesinin sıktığı halı ve kilimler gün ışığına gereksinim duyar ki, güneş dezenfeksiyonu tam olarak bu şartla sağlanır. Kurutma askılarında kuruduğu gözlemlenen halı ve kilimler son kontroller için kontrol alanına taşınır ve bu masada halıların son kontrolü ile birlikte parfüm ve paketleme uygulamaları yapılır. Poşetleme işlemleri neticelenen halı ve yolluklar kayıt numaralarına göre bir sıralama yapılacak biçimde gruplanıp, servis birimine sevk edilir ve böylece belirlenen zaman içerisinde halı ve yolluklar sahiplerine ulaştırılır. Halı yıkayacak bir kuruluşun işçiliğindeki kalite, işinde uzmanlaşmış eleman kadrosu ve bununla birlikte kullandığı endüstriyel ekipmanların yeterliliğiyle anlaşılır.

Hijyen kurallarını önemseyen bir kimse olarak eğer, sürpriz bir görüntüyle karşılaşmaktan tedirginlik içerisindeyseniz, halılarınızı yıkatacağınız halı firmasını seçerken bir kısım önemli ayrıntıları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor. Son yıllarda kullanılmaya başlanılan yeni makineler ve buna ek olarak güçlü leke çözücüler bu işi en iyi şekilde uygulamamıza olanak tanıyor. Bu vesileyle her zaman Sincan halı ve yolluk yıkama olarak bu konunun bilincindeyiz ve piyasada bulunan en çok kabul gören ekipmanları kullanma eğilimindeyiz.

Deneyimlerimize göre halı ve yollukları yıkatırken yüksek kaliteli yıkama için öncelikle bilinmesi gerekli olan konu, halıyı yıkayacak şirketin lekelerle mücadelede profesyonel ekip sahibi bir halı ve kilim yıkama şirketi olmasının gerekli olduğudur.