Sincan halı yıkama her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Sincan halı yıkama da oto yıkama yapılmaz, sadece halı yıkama ve overlok hizmetleri yapılır. Sincan halı yıkama fabrikamız daima güncel teknolojiyi yakından takip etmektedir. Firmamız otomatik halı yıkama makinası kullanır. Makinamız bir çok makinada mevcut olmayan halının hem üstünü hemde altını yıkamamaktadır. Sincan halı yıkama da yıkanan bütün halılar firmamızın garantisi altındadır.

Sincan halı yıkama tarafından yıkama alanına getirilmiş olan halılar, bir an evvel özelliklerine bakılarak gruplara ayrılır çünkü tüm halılar aynı teknikle yıkanmaz. İyi bir halı ve kilim yıkama şirketinin başarılı neticeler ortaya koyabilmesi için önemli şartlardan biri de deterjan ve leke çıkarıcıların hassas halılara hangi usullerle uygulama yapılacağıyla alakalı donanım sahibi olmaktır. Çünkü ortada olan bir gerçektir ki markası belli olan bir halı şampuanı kullanmak temizlik işlerinin kalitesini etkiler.

Halı yıkamada kusursuz temizliğe özen gösteren bir kimse iseniz kalite standartları üst seviyede olan deterjanlarla çalışan halı ve kilim yıkama firmalarını seçmek durumundasınız. Makine şagi ya da yün halıların temizlenmesinden amaçlanan kaliteli neticeyi elde etmek için özen gerektiren bir dizi kuralları sağlamak olmazsa olmazdır. Teknolojik gelişmelerle birlikte son senelerde iki değişik halı ve kilim yıkama sistemi ortaya çıkmıştır ki, bu metotlardan birincisi meçle elde yıkama olarak bilinen teknik, diğeri ise tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama metodudur. Bilgisayarlı halı yıkama makinalarıyla yapılan yıkamanın meçle yıkamaya göre fazlaca avantajı sıralanabilir ki, bu faydalardan en mühim olanı sanırım halının tersinin de yıkanmasıdır.

Halılarımızı yıkayacak bir kuruluşun yıkama kalitesi, özenli çalışan personel ve bununla beraber, kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların kalite standartlarına uygunluğu ile ölçülür. Özellikle söylemek gerekir ki halı ve kilimleri yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için temel şart olarak göz önünde bulundurulması gereken şey, halı yıkama işimizi görecek fabrikanın temizlik ve hijyen sağlamada profesyonel ekip sahibi bir halı ve kilim yıkama işletmesi olmasının gerekliliğidir.

Temizlikte titiz birisi iseniz ve eğer, düşük kaliteli sonuçlarla karşılaşmaktan tedirginseniz, yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama firmasını tercih ederken, bir takım şartları bilip dikkatli olmanız gerekiyor. Hijyen kazandırmada kullanmaya başladığımız makineler ve artı olarak üstün vasıflı leke çıkarıcılar bu mesleği neredeyse sıfır hatayla sürdürmemize imkan tanıyor. Bu sebeple yıllardır Sincan halı ve yolluk yıkama firması olarak bu önemli konunun farkında olduğumuz için yıkamada en geçerli yıkama makinelerini kullanıyoruz. Halı ve kilimlerin çabuk bir şekilde kurutulmasında bu işe özel bir sıkma makinesi kullanmak, bu işin başarısı için büyük önem arz etmektedir. Sıkma makinesinde suyu alınan halı ve yolluklar askılara asılmaya gereksinim duyar ki, antibakteriyel kurutma tam anlamıyla bu metotla sağlanabilir. Askıda kuruduğu anlaşılan halı ve yolluklar kontrol edilmek üzere son kontrol masasına sevk edilir ve bu masada fırçalama, tarama ile beraber poşetleme uygulamaları yapılır. Tüm işlemleri de neticelenen halılar müşteri adreslerine göre bir arada tutulacak biçimde gruplanıp, sevkiyat araçlarına verilir ve böylece söz verilen gün ve saatte halı ve yolluklar teslimat adresine iade edilir.

Halıların yıkatılmasında öncelikli adım halı toplama servisinin söylenilen sürede adresinize gelmesidir ve bu iş ile ilgili herhangi bir para verilmemelidir. Bu manada kaliteye önem veren bir halı yıkama ve overlok işletmesi özellikle sözleşilen zaman aralığında verdiğiniz adrese gelir. Sincan çift yönlü halı ve kilim yıkamaya halı ve kilimleri eski sistemle ya da otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ancak deterjan seçimi, halı yıkamanın başarı oranını çok büyük ölçüde belirlemektedir. Çünkü başarılı sonuç almak için antibakteriyel deterjanlar ile yıkama yapmak olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Yıkamacılık sektörü de diğer işlerdeki gibi teknolojik ilerlemelerden olumlu etki almış bir iştir ki, teknolojik alandaki yeni uygulamalar yıkamanın kalite standartını hakikaten yükseklere taşımıştır.