Fabrikamızda yıkama işlemi biten halılar kontrolleri tamamlandıksan kısa bir süre sonra, fırçalama işlemi yapılmak üzere fırçalama bölümüne gönderilirler. Bu bölümde halıların fırçalama işlemleri itina ile yapılır. Bir süre sonra fırçalama işlemi de bitmiş olan halılar artık paketlemeye hazır hale getirilmiştir. Sincan halı yıkama olarak artık paketleme ve parfümleme işlemleri de biten halıları, daha önceden müşterilerimize vermiş olduğumuz gün ve saatte teslimatları gerçekleştiririz.

Yeterli iş tecrübesine sahip bir kilim ve halı yıkama şirketinin kusursuz bir hizmet verebilmesi için önemli şeylerden birisi de leke çıkarıcı sarf malzemelerin farklı özelliklerdeki halılara hangi tekniklerle uygulama yapılacağına karar vermektir. Bu manada kabul edilen bir gerçektir ki yüksek düzeyde kaliteli deterjanlar kullanıyor olmak halı yıkama işinin kalitesini kesin olarak belirler. Yıkamacılık ta benzer sanayi sektörlerindeki gibi mühendislikteki gelişmelerden olumlu yönde etkilenmiş bir iş alanıdır ve endüstriyel alandaki yeni teknolojik imkanlar yıkamanın kalitesini gözle görülür oranda üst düzeye taşımıştır.

Yıkama yapacak bir firmanın yaptığı işteki kalite, disiplinli çalışan bir ekip ve kullandığı temizlik deterjanlarının yeterliliğiyle ölçülebilir. Yıkamada birinci aşama ücretsiz servisin söz verdiği gün ve saatte halıları almak için gelmesidir ve bu iş ile ilgili herhangi bir bedel verilmemelidir. Bu anlamda memnun kalmayı umacağınız bir halı yıkama ve overlok fabrikası hiç gecikmeden ve söz verdiği saat aralığında halıları alır. Son zamanlarda uygulanan yeni teknikler ve bununla birlikte anbibakteriyel deterjanlar işimizin gereğini neredeyse sıfır hatayla sürdürmemize yardımcı oluyor. Bu yüzden ilk günden beri Sincan halı yıkama şirketi olarak bu inceliğin farkındayız ve işletmemizde kalitesiyle öne çıkmış otomasyon sistemlerini kullanıyoruz.

Hangi tip olursa olsun halıların temizlenmesinden beklenen kaliteli sonucu elde etmek için profesyonellik gerektiren bazı koşullara uyulması gereklidir. Sincan halı yıkama servisiyle yıkama bandına naklolunan halı ve kilimler, bir birine karışmadan dokuma türleri göz önüne alınarak yıkamak üzere hazırlanır zira tüm halılar aynı teknikle yıkanamaz.

Tecrübelerimiz gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken hedeflenen yüksek kalite için birinci olarak bilinmesi gereken şey, halımızı temizleyecek işletmenin temizlik konusunda titizliği ilke edinmiş bir yıkama fabrikası olması gerektiğidir. Temizlikte titiz bir müşteri olarak şayet, beklentinizin altında bir durumla karşılaşmaktan korku duyuyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız halı yıkama fabrikasını tercih ederken bazı önemli detayları bilmeniz gerekiyor. Teknolojinin geldiği noktada son dönemde ayrı iki halı ve kilim yıkama metodu uygulanmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden birisi manuel yıkama diye adlandırılan sistem, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama tipidir. Tam otomatik halı yıkama makinesi ile yapılan yıkama işinin elle yıkamaya göre bir çok yararı vardır ve bunların en mühimi belki de daha detaylı yıkamadır.

Halı yıkamada yüksek hijyene bakan biriyseniz iyi şampuanları kullanan halı ve kilim yıkama fabrikalarını tercih etmek durumundasınız. Yıkanan halıların hedeflenen sürede kurumasının gerçekleşmesinde bu işe özel bir sıkma makinesiyle nem almak, kurutmanın hedeflenen başarıya ulaşması için büyük önem teşkil etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesinde suyundan arındırılan halılar askıya alınmaya gereksinim duyar ki, bakterilerden arınma tam manasıyla bu koşulla sağlanabilir. Güneşte kuruması tamamlanan halı ve yolluklar kontrol işlemleri için son kontrol alanına alınır ve burada lekelerin kontrolü ile beraber parfümleme ve ambalajlama işlemleri yapılır. Paket aşamaları tamamlanan halı ve yolluklar etiketlerine göre bir sıralama yapılacak biçimde ayrıştırılıp, sevkiyat elemanlarına sevk edilir ve böylece söylendiği gün ve saatte halılar ve yolluklar adreslerine ulaştırılır.

Sincan antibakteriyel halı ve kilim yıkamaya halı ve yollukları elde ya da tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ama deterjan kalitesi, temizliğin sonucunu hatırı sayılır derecede değiştirmektedir. Kaldı ki istenen neticeyi elde etmek için arındırma gücü yüksek olan deterjanlar ile yıkama yapmak çok önemlidir.