Sincan halı yıkama fabrikalarının artışıyla beraber yarış içerisine giren fabrikalar rekabet uğruna fiyatları alta çekerek çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Halı yıkama işlemi, nakliyesi, çalışan işçilerin maaşları ve daha birçok giderleri bulunan çok kapsamlı bir iş koludur.

Ücretleri düşüren Ankara daki Sincan halı yıkama fabrikaları tabiri caizse sadece günü kurtarmak adına halıları daha hesaplı yıkatmak maksadıyla araba yıkamacılara başvurduklarını yer yer görmekteyiz. Sincan halı yıkama olarak en uygun fiyatlarımızla hizmetinizdeyiz.

Kirlenmiş halımızı yıkayacak bir firmanın kalite standartı, bilgili ve tecrübeli eleman kadrosu ve bununla birlikte kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların yeterliliğiyle anlaşılabilir. Yıkama sektörü de diğer sanayi dallarındaki gibi ilerleyen teknolojiden olumlu yönde etkilenmiş bir iştir ve mühendislik alanındaki son gelişmeler işin kalitesini son derece üst düzeye taşımıştır.

Bu işlemlerde öncelikli adım ücretsiz servisin önceden belirlenen süre içerisinde halıları almasıdır ki bu iş ile alakalı ekstra bir ücret verilmemelidir. Zaten profesyonel bir temizlik kuruluşu muhakkak anlaşılan zaman aralığında adresinizde olacaktır. Sincan otomatik kilim ve halı yıkamaya halıları eski sistem ya da ful otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, yıkamanın başarı oranını net olarak belirler. Temizlikte kaliteli neticeyi elde etmek için antibakteriyel özellikte temizlik malzemeleri ile çalışmak çok önemlidir. İşine özen gösteren bir kilim ve halı yıkama işletmesinin kusursuz işler ortaya koyabilmesi için gerekli hususlardan biri de leke çıkarıcıların değişik yapıdaki halılara hangi metodlarla uygulanacağı konusunda bilgili olmaktır. Bu manada bilinen bir gerçektir ki, piyasada tutulan leke gidericiler kullanmak bu işin kalitesini direkt olarak belirler.

Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte son yıllarda iki tip halı ve kilim yıkama yöntemi uygulanmaya başlanmıştır ki, bu sistemlerden birincisi meçle elde yıkama olarak adlandırılan sistem, ikincisi de bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama sistemidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makineleriyle yaptığımız yıkamanın eski sisteme göre fazlaca faydası bulunur ve bu avantajlardan en fazla önemli olanı belki de halının çift taraflı yıkanmasıdır. Kirli bir halının yıkama işleminden beklenen hijyenik sonucu sağlamak için uzmanlık gerektiren bazı kurallara uyulması zorunluluktur.

Yıkama işlerinde hijyen kalitesine önem veren biriyseniz kalitesi kanıtlanmış deterjanlarla çalışan halı ve kilim yıkama işletmelerini tercih etmelisiniz. Fikir olması bakımından söylenebilir ki halıları yıkatırken yüksek kaliteli yıkama için temel şart olarak dikkatli olunması gereken konu, yıkama işini vereceğimiz firmanın temizlik ve hijyen sağlamada uzmanlık kazanmış bir yıkama firması olmasının gerekli olduğudur. Halı ve yollukların hızlı bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde santrifüj makinesiyle halıyı sıkmak, kurutmanın problemsiz olması için büyük önem arz etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesinde sıkılmış olan halılar asılmaya ihtiyaç duyar ki, güneş dezenfeksiyonu ancak bu koşulla sağlanır. Güneşte kuruması tamamlanan halı ve yolluklar kontrol edilmesi için sonuç masasına taşınır ve burada halıların son kontrolü ile birlikte ambalajlama çalışmaları yürütülür. Ambalaj aşamaları da sonuçlanmış olan halı ve kilimler kayıt fişlerine göre bir sıralama sağlanacak şekilde toparlanıp, sevkiyat personeline verilir ve böylece belirtilen saatte halılar adreslerine verilir.

Sincan halı yıkama çalışanlarınca yıkama bölümüne taşınan halı ve kilimler bir birine karışmadan lekelerine göre ayrı bölümlere aktarılır çünkü, farklı türdeki halılar aynı şekilde yıkanamamaktadır. Halı temizliğinde titiz bilinçli bir müşteri olarak eğer, beklentilerinize cevap vermeyen bir sonuçla karşılaşmaktan tedirginlik içerisindeyseniz yıkama yaptıracağınız yıkama firmasına karar vermeden önce, bir takım hususları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Son senelerde kullandığımız yeni gereçler ve ilaveten güçlü leke çözücüler bu mesleği hatasız bir şekilde yapmamıza yardımcı oluyor. Bu nedenle bizler de Sincan halı yıkama olarak bu durumun farkındayız ve piyasadaki en başarılı makine sistemlerini kullanıyoruz.