Shaggy halılar ince ve pırıl pırıl parlayan iplikleriyle en çok beğeni kazanan halıların başında gelmektedir. Shaggy halılar çok güzel görünüşlü ve kaliteli halılardır. Fiyatları yaklaşık olarak makine halıların iki katı civarındadır. Normal makine halılarından çok daha uzun ve yumuşak ipliklere sahip olan halılardır. Dekorasyon açısından bakıldığında da son derece şık bir görünüme sahiptirler. Peki, Shaggy halı yıkama nasıl yapılmalı? Shaggy halı nasıl yıkanır? Shaggy halı temizliği nasıl olmalıdır. Shaggy halılar çabuk kirlenmeyen lekeleri belli etmeyen bir türdür. Daha doğrusu iplikleri uzun olduğundan kiri ve lekeyi göstermezler. Shaggy halı yıkama da şu husus iyi bilinmelidir ki Shaggy halı kir ve lekeleri içine sakladığından derinlemesine bir yıkama yapılmalıdır. Fabrikamız Etimesgut halı yıkama Shaggy halıları paralel fırçaya sahip olan halı yıkama makinesiyle yıkamaktadır. Fırçalar halının yüzeyinde ilerledikçe diplere yerleşmiş olan kir ve lekeleri dışarı çıkararak yok etmektedir.

Shaggy halı yıkama da halının diplerine özel bir çalışma yapılmalıdır. Ancak bu şekilde tam anlamıyla bir Shaggy halı yıkama dan bahsedilebilir. Shaggy halı yıkama işlemi diğer makine halılarından daha meşakkatli bir yıkama işlemiyle yapılmaktadır. Biz Etimesgut halı yıkama olarak, Shaggy halılarını uygun hijyen koşullarına kavuşturup değerli müşterilerimize servislerimiz aracılığıyla ulaştırmaktayız.

Etimesgut bantlı sistem yolluk ve halı yıkamaya halı ve yollukları elle veyahut otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz ama deterjan kalitesi, yıkamanın kalitesini büyük ölçüde belirleyicidir. Halı yıkama işlerinde olumlu sonuçlara ulaşmak için temizleme gücü yüksek leke gidericiler kullanmak gereklidir. Temizlikte titiz birisi olarak şayet, yetersiz neticelerle karşılaşmaktan endişeleniyor iseniz halılarınızı vereceğiniz halı firmasına halılarınızı yıkatırken, önemli kuralları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor.

Gerekli tecrübeye sahip bir kilim ve halı yıkama firmasının başarılı işler ortaya koyabilmesi için gerekli şeylerden biri de deterjan ve leke çıkarıcıların farklı özelliklerdeki halılara hangi tekniklerle uygulanacağıyla alakalı seçici olmaktır. Çünkü herkesin de bildiği gibi kalitesi kanıtlanmış bir halı yıkama şampuanı kullanmak temizlikle ilgili işlerin kalitesini direkt olarak belirler. Etimesgut halı yıkama tarafından yıkama bölümüne nakledilmiş olan halı ve kilimler, öncelikle dokuma özellikleri tespit edilerek ayrı bölümlere alınır çünkü değişik özellikteki halılar birlikte yıkama yapılamaz. Şagi makine ya da yün halıların yıkama işleminden istenen sağlıklı neticeyi almak için özen gerektiren bazı koşulları oluşturmak çok önemlidir.

Halı ve yollukların hızlı bir şekilde kurumasının sağlanmasında bu işe özel bir sıkma makinesinden yardım almak bu işin başarılı olması için çok önemlidir. Otomatik sıkma makinesinden çıkan halılar gün ışığına ihtiyaç duyar ki bakterisiz yıkama tam manasıyla bu yöntemle sağlanabilir. Güneşli havada kurumuş olan halı ve yolluklar kontrol edilmesi için sonuç alanına getirilir ve bu kısımda tarama ile beraber ambalaj uygulamaları yapılır. Son işlemleri tamamlanan halı ve kilimler barkot numaralarına göre bir sıralama sağlanacak biçimde gruplanıp, sevkiyat çalışanlarına yönlendirilir ve bundan sonra randevulaşılan saatler içinde halılar sahiplerine verilir. Kilim ve halıları yıkayacak bir kuruluşun ortaya koyduğu kalite, işini benimsemiş personel kadrosu ve bununla birlikte kullandığı endüstriyel ekipmanların uygun standartlarda olmasıyla ölçülür.

Yeni gelişen makinelerle birlikte günümüzde değişik iki halı ve kilim yıkama tekniği gündeme gelmiştir ki, bu yöntemlerden ilki meç kullanarak yıkama olarak adlandırılan sistem, ikincisi ise tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama modelidir. Bilgisayarlı halı yıkama makineleriyle yapılan yıkamanın meçle yapılan yıkamaya göre bir çok yararı listelenebilir ve bu faydalardan en mühim olanı zannediyorum personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Yıkamada kullandığımız yeni gereçler ve artı olarak üstün vasıflı leke çözücüler yıkamayı en az riskle tatbik etmemize olanak tanıyor. Bundan dolayı biz de Etimesgut kilim ve halı yıkama fabrikası olarak bu önemli konunun farkında olduğumuz için yıkama işlemlerimizde en kaliteli yıkama ve sıkma makinelerini kullanmaya gayret ediyoruz. Yıkama sektörü de benzer sanayi işlerindeki gibi gelişen teknik ilerlemelerden payına düşeni almış bir iş alanıdır ve endüstriyel alandaki son dönemdeki gelişmeler yıkamanın kalitesini son derece yükseklere taşımıştır.

Öncelikle hijyen kalitesine gerekli özeni gösteren biriyseniz piyasada tutulan leke çıkarıcıları kullanan halı ve kilim yıkama işletmelerini seçmeniz gerekir. Çalışmalar gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken sonradan üzülmemek için her şeyden önce dikkat edilmesi gereken konu, halı ve kilimleri yıkayacak işletmenin temizlik konusunda bilgi ve deneyim sahibi bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olması gerektiğidir.

Halıların yıkanması işinde öncelikli aşama halı toplama servisinin randevulaşılan saatte halıları teslim almasıdır ki bu işlem için ekstradan bir bedel istenmemelidir. Bu anlamda disiplinli bir temizlik firması kesinlikle sözleşilen zaman aralığında alır halıları.