Şagi halılar halk diliyle şagi halılar yapıları itibarıyla uzun iplik dokumalarıyla diğer makine ve el dokuma halılarından kolaylıkla ayırt edilebilirler. İplik uzunlukları yaklaşık olarak 3–5 cm olarak değişmektedirler. Şagi halılar (Shaggy halılar) son derece güzel görünüşe sahip modern çizgilerle üretilmiş olan halılardır. Şagi halıların yıkanmasına gelirsek, shaggy halılar bir başka deyişle şagi halılar, diğer halılar (makine halısı, Isparta halısı, Nepal halısı ve El dokuma halısı) gibi sağlığa uygun koşullarda yıkanmalıdırlar. Şagi halı yıkama da dikkat edilmesi gereken konuların başında, şagi halıların iplik boyları uzun olduğundan halının diplerine biriken tozlar ve kirler kolay kolay temizlenememesidir. Biz Etimesgut halı yıkama olarak şagi halı nasıl yıkanır? Şagi halı nasıl yıkanmalı? Şagi halı nasıl temizlenir? Şagi halı temizliği, şagi halı evde nasıl yıkanır ve şagi halı elde nasıl yıkanır sorularına cevap olanağı sunan fabrikamız şagi halılarınızı en güzel şekilde yıkamaktayız. Şagi halı yıkama konusunda şu çok iyi bilinmelidir ki, şagi halılar kir ve mikrop yuvası olmaya en yakın halı çeşididir. Halı yıkama fabrikamız tarafından bu kir ve mikrop yuvaları ortaya çıkarılıp dezenfekte edilerek temiz bir ortama dönüştürülmektedirler.

Standartlara uygun hizmet bekleyen biriyseniz ve şayet, hijyen koşullarını sağlamayan neticelerle karşılaşmaktan çekiniyorsanız halılarınızı vereceğiniz yıkama firmasını seçerken bazı önemli detayları bilip dikkatli olmanız gerekiyor. Halı yıkamada kaliteye azami derecede önem veren biri iseniz kalite standartları üst seviyede olan deterjanlarla çalışan halı yıkama şirketlerini seçmeniz gerekir.

Tecrübeler gösteriyor ki yolluk ve halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için özellikle önem verilmesi gereken konu, halıların yıkattırılacağı fabrikanın halı yıkama konusunda tecrübeli bir kilim ve halı yıkama şirketi olmasına ihtiyaç olduğudur. Halı ve kilimlerin çabucak kurumasının gerçekleşmesinde profesyonel sıkma makinesiyle nem almak, kurutmanın başarılı olması için büyük önem teşkil etmektedir. Santrifüj makinesinden alınan halı ve kilimler güneşle kurutulmaya gereksinim duyar ki, antibakteriyel kurutma sadece bu koşulla sağlanabilir. Yüzde yüz kurumuş olan halı ve kilimler kontrol amacıyla kontrol masasına sevk olunur ve bu masada tarama, fırçalama ile beraber poşetleme çalışmaları yapılır. Son aşamaları da sonuçlanan halılar her müşteriye göre bir sıralama sağlanacak şekilde gruplara ayrılıp, servis birimine gönderilir ve böylece önceden bilinen saatler arasında halılar teslimat adresine teslim edilir. Etimesgut halı yıkama personeli tarafından yıkama bandına alınan halı ve kilimler çabucak dokuma türlerine bakılarak bölümlere ayrılır çünkü tüm halılar aynı makinede yıkama yapılamaz.

Yıkama sektörü de diğer sektörlerde olduğu gibi gelişen teknik ilerlemelerden pozitif etki almış bir iş koludur ve endüstriyel alandaki son dönem yenilikleri yıkamanın standartını epeyce yükseltmiştir. Etimesgut otomatik yolluk ve halı yıkamaya yolluk ve halıları elde veyahut tam otomatik teknikle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanımı, temizliğin neticesini büyük ölçüde belirler. Çünkü istenen sonuca varmak için bakterisiz bir hijyen sağlayan halı yıkama şampuanları kullanmak büyük önem arz etmektedir.

Temiz olmasını istediğiniz halıların temizlenmesinden beklenen sağlıklı sonucu kazanmak için profesyonellik gerektiren bazı şartları oluşturmak olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Yeterli imkana sahip bir halı, kilim ve yolluk yıkama şirketinin yüksek kalitede sonuçlar ortaya koyabilmesi için gerekli konulardan biri de arındırıcı maddelerin farklı özelliklerdeki halılara hangi usullerle kullanılacağıyla alakalı bilgi sahibi olmaktır. Çünkü herkes bilir ki piyasada tutulan leke çıkarıcı maddeler kullanıyor olmak yıkama işlerinin kalitesini belirleyici niteliktedir. Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte son senelerde iki çeşit halı ve kilim yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden birincisi meçle elde yıkama olarak adlandırılan teknik, diğeri ise otomatik makinelerle sürdürülen yıkama modelidir. Çok programlı otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle icra edilen yıkama işlemlerinin önceki sisteme göre bir sürü yararı ortaya çıkar ki, bu avantajlardan en dikkat çekicisi sanırım yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır.

Bu işte ilk adım, servisin söylendiği saatler içinde yıkanacak malzemeyi almasıdır ve bu iş ile ilgili ilave bir ücret istenmemelidir. Kaldı ki memnun kalmayı umacağınız bir yıkama işletmesi özellikle belirlenen zaman aralığında halıları almaya gelir. Yıkama yapacak bir firmanın kalitesi, özenli çalışan bir çalışma ekibi ve bununla beraber, uygulamada kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların uygun standartlarda olmasıyla ölçülür.

Son zamanlarda kullandığımız bantlı sistemler ve bununla beraber geliştirilmiş leke çıkarıcılar bu işleri hatasız bir şekilde yapmamıza olanak tanıyor. Bu nedenlerden dolayı senelerdir Etimesgut halı yıkama olarak bunun farkındayız ve yıkama işlemlerimizde kalitesi en yüksek olan araç ve gereçleri kullanma gayretindeyiz.