Etimesgut halı yıkama halı yıkama işini profesyonel olarak yapan ender firmaların başında gelmektedir. Etimesgut halı yıkama halılarınızı kısa zamanda kapınızdan alıp, sizlere en iyi hizmeti sunmayı kendine görev edinmiştir. Etimesgut halı yıkama da halılarınız tam otomatik makineler ile gerekli hijyenik ortam sağlanana kadar yıkanırlar. Etimesgut halı yıkama da müşteri memnuniyeti daima ön planda tutulur.

Yıkaması tamamlanmış halıların gereken sürede kurumasının sağlanmasında otomatik sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek kurutmanın problemsiz halledilmesi için son derece önemlidir. Otomatik sıkma makinesiyle sıkılan halılar askıda bekletilmeye ihtiyaç duyar ki bakterisiz yıkama sadece bu yolla sağlanabilir. Tam anlamıyla kuruduğu tespit edilen halılar kontrol edilmesi için son denetim masasına taşınır ve bu bölümde tarama ile beraber paket işleri yapılır. Poşetleme aşamaları sonuçlanan halı ve kilimler kayıtlarına göre bir araya getirilecek şekilde gruplanıp, dağıtım araçlarına yönlendirilir ve bundan sonra belirlenen saatler içinde halı ve kilimler teslimat noktasına sevk edilir. Halı yıkama sektörü de diğer işlerdeki gibi gelişen teknolojiden fayda sağlamış bir sektördür ki, özellikle son dönemdeki gelişmeler işin niteliğini hakikaten üst düzeye yükseltmiştir.

Kirlenmiş halımızı yıkayacak bir firmanın kalite standartı, düzenli çalışan eleman kadrosu ve elinde bulundurduğu deterjan ve leke çıkarıcıların kalitesiyle ölçülebilir. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber son senelerde değişik iki halı yıkama sistemi gündeme gelmiştir ki, bu metotlardan birisi meç aracılığı ile yıkama olarak isimlendirilen teknik, ikincisiyse otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama sistemidir. Otomasyonlu halı yıkama makinesi ile icra ettiğimiz yıkamanın elle yıkamaya göre bir çok avantajı gösterilebilir ve bu yararların en fazla önemli olanı belki de personel hatalarının en aza indirilmesidir. Her çeşit halının temizlenmesinden istenen sağlıklı sonucu almak için deneyim gerektiren bir dizi şartların sağlanması gereklidir.

Etimesgut halı yıkama servis personelince yıkama bölümüne naklolunan halı ve kilimler karışmaması için iplik özellikleri göz önüne alınarak ayrı bölümlere alınır çünkü her halı aynı makine ve deterjanla yıkanmamalıdır. Altını çizmeliyiz ki halı ve kilimleri yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için her şeyden önce dikkat edilmesi gereken konu, halılarımızı teslim edeceğimiz şirketin halı yıkama konusunda profesyonelliğe önem veren bir halı ve kilim yıkama işletmesi olmasındaki zaruriyettir.

İşini bilen bir halı ve kilim yıkama şirketinin yüksek hijyen kalitesinde bir sonuca ulaşabilmesi için hassasiyet gerektiren prensiplerden birisi de ağartıcı maddelerin hassas yapılı halılara hangi tekniklerle uygulanacağını tespit etmektir. Bu noktada kabul edilmelidir ki kalitesi kanıtlanmış bir halı şampuanı kullanmak yıkamanın kalitesini belirleyici niteliktedir. Öncelikle temizlik kalitesine bakan bir kimse iseniz markası belli olan deterjan kullanan halı yıkama firmalarını tercih etmek mecburiyetindesiniz. Etimesgut halı ve kilim yıkamaya halı ve kilimleri eski usullerle ya da otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz ama leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, yıkamanın neticesini büyük ölçüde belirler. Bu işte kaliteli neticeye ulaşmak için temizleme gücü yüksek leke gidericiler uygulamak fazlaca önemlidir.

Bu işlemlerde başlangıç aşaması, ücretsiz servisin beklenen sürede adresinizde bulunmasıdır ki bu iş ile alakalı ilave bir ücret alınmamalıdır. Bu anlamda memnun kalmayı umacağınız bir halı yıkama şirketi muhakkak söylediği sürede alır halıları. Temiz iş bekleyen birisiyseniz ve eğer, hijyen kalitesi düşük sonuçlarla karşı karşıya kalmaktan endişeleniyorsanız, yıkama yaptıracağınız halı yıkama fabrikasını seçmeden evvel, bazı önemli konuları bilip dikkatli olmanız gerekiyor.

Son yıllarda kullandığımız yeni cihazlar ve bununla beraber anbibakteriyel sarf malzemeleri yıkama işini en iyi şekilde uygulamamıza yardım ediyor. Bu nedenlerden dolayı ilk günden beri Etimesgut halı yıkama şirketi olarak bu ayrıntının farkında olduğumuz için fabrikamızda en çok kabul gören otomasyon sistemlerini kullanıyoruz.