Nepal halılar yapısı itibarıyla diğer birçok halıdan daha narin halılardır. Nepal halı yıkama çok dikkatli olunması gereken bir konudur. Nepal halısını tanımayan bir kişinin asla yıkamaya kalkışmaması gereken bir halıdır. Nepal halı yapımında kullanılan boyalar temizlik ürünlerinden çabuk etkilendiklerinden, düzgün bir yıkama yapılmadığı takdirde kendini bırakacak ve renkler adeta birbirine girecektir. Birçok sözde halı yıkama fabrikası Nepal halıların nasıl yıkandığını bilmedikleri için ya da gereken özeni göstermedikleri için birçok kullanıcıyı mağdur etmektedirler. Peki nepal halı nasıl temizlenir, nepal halı nasıl yıkanmalıdır. Nepal halı yıkama yapılacağı zaman en dikkat edilecek hususların başında halıyı bir an önce yıkamayıp kurutmaktan gerekmektedir. Kimyasal ağır temizlik ürünleri kesinlikle kullanılmamalıdır. Nepal halısı tamamen doğal şampuanlarla yıkanmalıdır. Çünkü temizlik ürününün yapısı çok önemlidir. Düzgün seçilmeyen bir temizlik ürünü kısa bir süre içerisinde halının renklerini çözerek birbirlerine karışmalarını sağlayabilirler. Etimesgut halı yıkama Nepal halıların teknik özelliklerini son derece iyi bilmektedir. Bu nedenle de Etimesgut halı yıkama olarak Nepal halılarına gereken özeni göstererek müşterilerimizi memnun etmekteyiz. Etimesgut halı yıkama; Bırakın uzmanı yıkasın…

Kilim ve halı yıkamada birinci aşama ücretsiz servisin söz verdiği saatte halılarınızı almaya gelmesidir ve servis için fazladan bir bedel istenmemelidir. Her halükarda özverili bir temizlik şirketi bir şekilde anlaşılan zaman aralığında halılarınızı teslim alır. Halı yıkamada kusursuz hijyene önem veren bir kimse iseniz tse belgeli deterjanlar kullanan halı ve kilim yıkama firmalarını tercih edin.

İşinde başarılı bir halı yıkama firmasının hijyen kalitesi yüksek sonuçlar ortaya koyabilmesi için hassasiyet gerektiren şeylerden birisi de ağartıcı maddelerin çeşitli halılara hangi yöntemlerle kullanılacağıyla alakalı seçici olmaktır. Çünkü ortada olan bir gerçektir ki, kalite standartları üst seviyede olan leke çözücüler kullanmak hijyen gerektiren işlerin kalitesini etkileyici ve belirleyicidir. Yüksek beklenti içerisinde olan bilinçli bir tüketici olarak şayet, sürpriz sonuçlarla karşı karşıya kalmaktan korkuyorsanız halılarınızı temizleteceğiniz yıkama firmasını tercih ederken bazı şeyleri bilerek dikkat etmeniz gerekiyor. Halı ve yollukların biran evvel kurutulmasında bir sıkma makinesi kullanılması kurutmanın başarısı için oldukça önemlidir. Santrifüj makinesinde sıkılmış olan halı ve yolluklar askıda bekletilmeye gereksinim duyar ki bakterisiz yıkama tam manasıyla bu koşulla sağlanır. Gün ışığında kuruyan halılar kontrol amacıyla son kontrol alanına sevk olunur ve bu masada fırçalama, tarama ile birlikte ambalaj çalışmaları yapılır. Ambalaj aşamaları sonuçlanmış olan halı ve kilimler dağıtım yerlerine göre bir sıralama yapılacak şekilde toparlanıp, dağıtım bölümüne gönderilir ve bundan sonra randevulaşılan saatte halılar müşterilere iade edilir.

Halı yıkama işi de diğer sanayi sektörlerindeki gibi mühendislikteki gelişmelerden fayda sağlamış bir sektördür ki, mühendislik alanındaki yeni teknolojik şartlar işin kalitesini hakikaten yükseklere taşımıştır. Etimesgut halı yıkama elemanları tarafından yıkama mekanına naklolunan halı ve kilimler karışmaması için iplik özelliklerine bakılarak farklı alanlara alınır çünkü her halı aynı yıkama tekniği ile yıkanamamaktadır.

Etimesgut deneyimli halı ve yolluk yıkamaya kilim ve halıları manuel olarak yahut ta otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz fakat halı yıkama deterjanının kalitesi, yıkamanın başarı oranını neredeyse tamamen belirleyici özelliktedir. Temizlikte beklenen bir neticeye varmak için antibakteriyel özellikte şampuanlar ile uygulama yapmak gereklidir. Son senelerde kullandığımız yeni cihazlar ve bununla beraber üstün özellikli sarf malzemeleri bu işleri hatasız bir şekilde tatbik etmemize imkan sağlıyor. Buradan hareketle her zaman Etimesgut halı yıkama fabrikası olarak bu detayın bilincindeyiz ve işletmemizde en çok kabul gören endüstriyel makineleri kullanmayı prensip edinmiş durumdayız. Tecrübeler ortaya koyuyor ki kilim ve halıları yıkatırken iyi bir yıkama için temel şart olarak göz ardı edilmemesi gereken konu, halıları yıkayacak kuruluşun hijyen kalitesi konusunda profesyonel ekip sahibi bir yıkama firması olmasına ihtiyaç olduğudur.

Halılarınızın yıkanmasından beklenen sağlıklı neticeyi almak için uzmanlık gerektiren bir çok normların yerine getirilmesi zorunluluktur. Halıları temizleyecek bir işletmenin yıkama kalitesi, işine önem veren personel kadrosu ve kullandığı malzemelerin kalitesinin yüksek olmasıyla ölçülebilir.

Yeni halı yıkama makineleri sayesinde son yıllarda farklı iki halı ve kilim yıkama tekniği uygulanmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan birisi meçle elde yıkama diye isimlendirilen sistem, ikincisiyse otomatik makinelerle sürdürülen yıkama türüdür. Otomatik programlı halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürdüğümüz yıkamanın manuel yıkamaya göre bir çok avantajı mevcuttur ki, bunların en fazla önemli olanı sanırım daha özenli bir yıkama yapılmasıdır.