Etimesgut halı yıkama firmamıza gelen halılar öncelikle toz dolablarına atılırlar. Çünkü halının kirlenmesine en büyük etken tozlardır. Halı toz dolaplarında yaklaşık üç saat döndürülerek üzerindeki tozların giderilmesi sağlanır. Tozu alınmadan yıkanan halılarda toz ıslandıkça halıya yapışacağından sağlıklı bir yıkama işlemi gerçekleştirilemeyecektir. Bu nedenden dolayı Etimesgut halı yıkama olarak halıların öncelikle tozunun tam olarak alınması öneririz.

Bu işte ilk aşama servis arabasının söylenilen zaman diliminde halıları almak için gelmesidir ve servis ile ilgili ekstradan bir bedel talep edilmemelidir. Her halükarda özverili bir temizlik kuruluşu muhakkak söz verdiği saatte alacaktır halılarınızı. Yün şagi yahut makine halılarının yıkanmasından amaçlanan sağlıklı neticeyi almak için deneyim gerektiren özel bazı normların sağlanması olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Halılarımızı yıkayacak bir kuruluşun işçilik kalitesi, özenli çalışan bir çalışma ekibi ve bununla beraber kullandığı ekipmanların standartlara uygunluğuyla tespit edilir. Halı ve yollukların hızlıca kurumasının sağlanmasında profesyonel sıkma makinesiyle nem almak, kurutmanın başarılı olması için büyük önem teşkil etmektedir. Sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve yolluklar gün ışığına gereksinim duyar ki, antibakteriyel yıkama ancak bu koşulla sağlanabilir. Tam manasıyla kuruduğu gözlemlenen halılar son kontrollerin yapılması için son kontrol bölümüne sevk edilir ve bu noktada leke kontrolü ile beraber paketleme işlemleri yapılır. Tüm işlemleri de sonuçlanan halılar güzergahlara göre bir sıralama sağlanacak şekilde düzenlenip, dağıtım araçlarına aktarılır ve söz verilen zaman diliminde halılar ve yolluklar sahiplerine verilir. İşinde deneyim kazanmış bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının yüksek hijyen kalitesinde bir sonuca varabilmesi noktasında hassasiyet gerektiren şeylerden biri de deterjanların hassas yapılı halılara ne tür yöntemlerle uygulanacağı konusunu bilmektir. Bu noktada hepimizin bildiği gibi, kalite belgeleri tam olan bir şampuan kullanmak temizlikle ilgili işlerin kalitesini direkt olarak etkilemektedir.

Halı yıkama sanayisi de başka sanayi işlerindeki gibi teknik gelişmelerden pozitif etki almış bir iştir ve sanayi alanındaki yeni teknik imkanlar yıkamanın niteliğini oldukça yükseklere çıkartmıştır. Değişen koşullarla birlikte günümüzde ayrı iki halı ve kilim yıkama yöntemi uygulanmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden bir tanesi meç kullanarak yıkama olarak bilinen teknik, ikincisi de otomatik makinelerle sürdürülen yıkama tipidir. Tam otomatik halı yıkama makinalarıyla icra ettiğimiz yıkamanın manuel yıkamaya göre bir çok avantajı gözlemlenir ve bu yararlardan en mühim olanı belki de yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır.

Kaliteli hizmet bekleyen bilinçli bir tüketici olarak şayet, olumsuz sonuçlarla karşılaşmaktan korkuyorsanız halı yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama fabrikasını seçmeden evvel bir takım konuları bilmelisiniz. Etimesgut halı yıkama fabrikasındaki yıkama birimine alınan halılar karışmaması için özellikleri tespit edilerek ayrılır çünkü, her halı aynı malzemelerle yıkama yapılamaz. Fabrikamızda kullanılan yeni makineler ve bununla beraber güçlü leke çözücüler bu işleri kusursuz bir şekilde sürdürmemize imkan sağlıyor. Bu nedenle biz de Etimesgut halı yıkama olarak bu inceliğin farkındayız ki, halı yıkamada en güçlü endüstriyel makineleri kullanma gayretindeyiz.

Halı yıkamada kusursuz hijyene azami derecede önem veren bir kimse iseniz kaliteli şampuanları kullanan halı ve yolluk yıkama şirketlerini tercih etmelisiniz. Tecrübelerimize göre halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için öncelikle dikkat edilecek şey, yıkama işini vereceğimiz işletmenin temizlik konusunda özenli bir kilim ve halı yıkama işletmesi olması gerektiğidir.

Etimesgut antibakteriyel kilim ve halı yıkamaya halıları elde ya da ful otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ancak leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, halı yıkama işinin kalitesini kesin bir şekilde değiştirir. Bu anlamda başarılı sonucu almak için bakterileri temizleyebilen deterjanlar ile yıkama yapmak fazlaca önemlidir.