Etimesgut halı yıkama halının içerisine herhangi bir toz toprak girmeyecek şekilde rulolanarak taşınmasını tavsiye eder.

Halı ve kilimleri yıkayan bir fabrikanın kalite standartı, iş disiplinine sahip bir ekip ve bununla beraber uygulamada kullandığı malzemelerin uygun kalitede olmasıyla bilinir. Öncelikle hijyene gereken önemi veren bir kimse iseniz markası belli olan leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama fabrikalarını seçmek durumundasınız.

Etimesgut halı yıkamaya halıları manuel olarak ya da tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ancak deterjan seçimi, temizliğin sonucunu önemli ölçüde belirleyici özelliktedir. Halı ve kilim yıkamada olumlu bir neticeye varmak için ciddi arındırma gücü olan leke çıkarıcılar ile yıkama yapmak oldukça önemlidir. Etimesgut halı yıkama çalışanlarınca yıkama yapılacak yere taşınan halılar karıştırılmadan dokuma türlerine bakılarak ayrı yerlere aktarılır çünkü, farklı yapıdaki halılar aynı malzemelerle yıkanamaz. Hijyen kurallarını önemseyen bir kimse olarak eğer, beklentinizin altında bir durumla karşı karşıya gelmekten korkuyorsanız, halı yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama fabrikasını tercih ederken bir takım konuları araştırmalısınız.

Altını çizmek gerekirse halıları yıkatırken kaliteli bir netice için her şeyden önce dikkatli olunması gereken konu, kilim ve halıların yıkatılacağı kuruluşun temizlik konusunda titiz bir kilim ve halı yıkama firması olması gerektiğidir. İşine özen gösteren bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının kusursuz sonuçlara varabilmesi için gerçekten önemli aşamalardan bir tanesi de leke çözücü malzemelerin hassas halılara ne tür yöntemlerle kullanılacağının netleştirilmesidir. Zira herkes bilir ki kalitesiyle tanınan leke çözücüler kullanmak halı yıkamanın sonucunu etkiler.

Yıkanan halıların hızlı bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde otomatik sıkma makinesinden yardım almak kurutmanın beklenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde suyundan arındırılan halı ve kilimler askıya alınmaya ihtiyaç duyar ki bakterisiz kurutma sadece bu yöntemle sağlanabilir. Gerektiği kadar kuruyan halı ve kilimler kontrol edilmesi için son kontrol alanına getirilir ve bu kısımda leke kontrolleri ile birlikte paket ve parfümleme çalışmaları yapılır. Tüm detaylı aşamaları neticelenen halılar müşteri adreslerine göre bir araya getirilecek şekilde ayrılıp, sevkiyat personeline sevk edilir ve böylece belirtilen zamanda halılar müşterilere dağıtılır. Halıların yıkanması işinde ilk aşama, halı yıkama servisinin beklenen zamanda halıları teslim almasıdır ve bu iş için ekstradan bir ödeme verilmemelidir. Bu manada kaliteye önem veren bir halı yıkama ve overlok şirketi geç kalmadan söylediği saat aralığında teslim alır halıları. Yıkamacılık ta başka sektörler gibi teknik ilerlemelerden olumlu yönde etkilenmiş bir sektördür ve özellikle yeni uygulamalar sektörün kalitesini hakikaten yükseltmiştir.

Kilim ve halıların yıkama işleminden beklenen hijyenik neticeyi sağlamak için özen gerektiren bazı şartları sağlamak olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Değişen koşullarla birlikte günümüzde değişik iki halı yıkama metodu ortaya çıkmıştır ki, bu tekniklerden bir tanesi meçle elde yıkama diye tarif edilen teknik, diğeri ise tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama tipidir. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makinesiyle yapılan yıkama işinin elde yapılan yıkamaya göre pek çok yararı vardır ve bu yararların en dikkat çekicisi her halde iki taraflı yıkamadır.

Fabrikamızda kullandığımız yeni cihazlar ve anbibakteriyel leke çözücüler işimizin gereğini hatasız bir şekilde tatbik etmemize imkan tanıyor. Bu sebeple biz de Etimesgut kilim ve halı yıkama fabrikası olarak bu işin farkındayız ki, uygulamalarımızda kalitesi en yüksek olan makineleri kullanıyoruz.