Halıfleks de bir çok halı çeşidi gibi ev veya işyerlerimizde bulunan yalıtım malzemeleridir. Genelde çocuklu evlerde duvardan duvara halıfleks döşettirilmektedir. Halıflekslerin temiz ve aynı zamanda da hijyenik olması önemli bir durumdur. Çünkü özellikle küçük çocuklu ailelerde çocuklar bu halıflekslerin üzerinde emeklemektedirler. Bakteri ve üzeri toz bulunan halıfleksler yüzünden, küçük çocukların sağlığını tehlikeye sokmuş oluruz. Genel olarak baktımızda biir çok bayan halıflekslerini kendileri yıkamaktadır. Bu durumunda sağlıklı olduğunu iddia ediyorlar.

Edinilen tecrübelere göre, evde yıkanmış bir halıfleks makinalarda yıkanan halıflekslere göre, uygun hijyenik koşulları içermeyebilir. Önemli olan yıkarken aynı zamanda bakterilerden de arındırmaktır. Farbrikamızda halıfleks yıkama işlemleri diğer halılar gibi itina ile yıkanmaktadır. Etimesgut halı yıkama olarak, ailenizin sağlığını korumak için bellirli periyotlarda halılarınızı yıkatmanızı tavsiye ederiz.

Halıların yıkanmasında kullandığımız bantlı sistemler ve bununla beraber üstün özellikli şampuanlar işimizi en az riskle uygulamamıza imkan sağlıyor. Bu sebeple senelerdir Etimesgut halı ve yolluk yıkama fabrikası olarak bu işin farkında olduğumuz için uygulamalarımızda en başarılı makine modellerini kullanan bir firma olarak biliniyoruz. Halı yıkama sanayisi de diğer sektörler gibi gelişen endüstriden nasibini almış bir sektördür ve endüstriyel alandaki son gelişmeler bu işin standartını gerçekten de üst seviyelere çıkarmıştır.

Eğer hijyen kalitesine gerekli özeni gösteren biriyseniz kalitesiyle tanınan deterjanlar kullanan halı ve kilim yıkama fabrikalarını seçmeniz gerekir. Profesyonel bir halı ve kilim yıkama fabrikasının kusursuz neticeler çıkarabilmesi için önemli prensiplerden birisi de leke çözücü malzemelerin farklı özelliklerdeki halılara hangi tekniklerle uygulanacağı konusunun bir kalite kriterine bağlanmasıdır. Zira herkesin de bildiği gibi, kaliteli leke gidericiler kullanabilmek temizlik işlerinin sonucunu doğrudan belirler. İlerleyen teknoloji ile beraber son yıllarda iki farklı yıkama metodu ortaya çıkmıştır ki, bu sistemlerden bir tanesi meçle elde yıkama şeklinde tabir edilen yöntem, diğeri ise bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama tipidir. Otomatik sistem halı yıkama makinalarıyla icra edilen yıkamanın eski sisteme göre bir sürü yararı ortaya çıkar ki, bu yararlardan en mühimi sanıyorum personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır.

Tecrübelerimiz gösteriyor ki halıları yıkatırken kalite için her şeyden önce bilmek gereken şey, halıları yıkayacak kuruluşun halı yıkama konusunda uzmanlık kazanmış bir yıkama fabrikası olmasına ihtiyaç olduğudur. Kilim ve halı yıkamada ilk aşama ücretsiz servisin söylenilen zaman diliminde halıları almasıdır ve servis ile alakalı fazladan bir ücret talep edilmemelidir. Bu anlamda kaliteli bir temizlik şirketi muhakkak istenen zaman aralığında halıları alır.

Kirlenmiş halımızı yıkayacak bir kuruluşun yıkama kalitesi, iş disiplinine sahip bir ekip ve bununla birlikte, elinde bulundurduğu endüstriyel ekipmanların yeterliliğiyle ölçülebilir. Halı ve kilimlerin yıkama işleminden istenen hijyenik neticeyi almak için özveri gerektiren özel bazı normları oluşturmak son derece önemlidir. Halı ve yollukların hızlıca kurumasının sağlanmasında otomatik bir sıkma makinesinin kullanılması, kurutmanın başarılı olması için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinden alınan halı ve yolluklar askılara asılmaya gereksinim duyar ki, antibakteriyel yıkama bir tek bu yöntemle sağlanır. Yeterince kuruyan halılar kontrol maksadıyla sonuç birimine alınır ve bu kısımda halıların son kontrolü ile beraber parfüm ve paketleme işleri yapılır. Bütün önemli işleri tamamlanmış olan halı ve kilimler numaralarına göre bir sıralama sağlanacak biçimde gruplara ayrılıp, dağıtım personeline teslim edilir ve bundan sonra önceden anlaşılan zamanda halılar adreslerine teslim edilir.

Etimesgut halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama bölümüne nakledilen halı ve kilimler bir birine karışmadan cinsleri tespit edilerek farklı alanlara alınır çünkü, farklı özellikteki halılar aynı yıkama tekniği ile yıkanamaz. Etimesgut tecrübeli halı ve kilim yıkamaya halıları manuel olarak ya da tam otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ancak antibakteriyel deterjan kullanımı, halı yıkamanın başarısını hatırı sayılır derecede değiştiren bir özelliktedir. Bu işlerde kaliteli sonucu elde etmek için bakteri temizleme özelliği olan temizleyiciler ile yıkama yapmak büyük önem arz etmektedir.

Halılarının temizliğine önem veren biriyseniz ve şayet, gerekli beklentiyi karşılamayan bir görüntüyle karşılaşmaktan endişeleniyor iseniz; halılarınızı yıkatacağınız halı yıkama fabrikasıyla seçerken bazı şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor.