Bildiğiniz üzere halılarımıza dökülen kola, çay, kahve, şarap vb. ilk yapacağımız müdahale, uygun bir bez yardımıyla hafifçe silmektir. Bundan sonrada bu temizleme işini en uygun yapabilecek profesyonel firmalara bırakmak en uygun karar olacaktır. Etimesgut halı yıkama, bu lekelere müdahale edebilecek deneyimi, her zaman bünyesinde barındırmaktadır.

Eğer yüksek kaliteye gereken önemi veren biriyseniz iyi leke gidericileri kullanan halı ve yolluk yıkama şirketlerini seçmek durumundasınız. Etimesgut halı yıkama tarafından yıkama yapılacak yere taşınan halı ve kilimler öncelikle dokuma özelliklerine göre gruplanır zira farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı şekilde yıkanmamalıdır.

Halıların yıkanması işinde başlangıç aşaması ücretsiz servis aracının beklenen zaman diliminde adresinize gelmesidir ki bu iş ile alakalı ekstradan bir ücret verilmemelidir. Her halükarda memnun kalmayı umacağınız bir temizlik firması bir şekilde belirlenen zaman aralığında adresinizde olur. Halı temizliğinde titiz bir kimse olarak eğer, olumsuz bir neticeyle karşılaşmaktan çekiniyorsanız, halılarınızı vereceğiniz yıkama firmasına karar vermeden önce bazı önemli detayları araştırmanız gerekiyor. Yıkamadan sonra halıların gereken sürede kurutulmasında bir sıkma makinesi kullanmak, kurumanın sorunsuz olması için oldukça önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesiyle sıkılan halılar gün ışığına ihtiyaç duyar ki, bakterisiz kurutma tam olarak bu koşulla sağlanır. Tam anlamıyla kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol edilmek üzere son denetim bölümüne alınır ve bu masada leke kontrolleri ile beraber ambalaj uygulamaları yapılır. Tüm detaylı kontrol işlemleri de tamamlanmış olan halılar sahiplerine göre bir sıralama yapılacak biçimde düzenlenip, servis personeline gönderilir ve bundan sonra önceden anlaşılan zamanda halılar ve yolluklar teslimat adresine verilir.

Değerli halılarınızın yıkama işleminden hedeflenen hijyenik sonucu kazanmak için özveri gerektiren belirli şartlara uyulması gerekmektedir. Yıkama sektörü de diğer işlerdeki gibi ilerleyen teknolojiden olumlu etki almış bir iş koludur ve teknolojik alandaki son yenilikler bu işin kalite standartını hakikaten üst seviyelere taşımıştır.

Altını çizmeliyiz ki halı ve yollukları yıkatırken başarılı bir sonuç için birinci olarak önem verilmesi gereken konu, yıkama işinin verileceği fabrikanın temizlik ve hijyen sağlamada becerikli bir kilim ve halı yıkama işletmesi olması gerektiğidir. Halı ve kilimleri yıkayan bir işletmenin ortaya koyduğu kalite, iş disiplinine sahip bir ekip ve kullandığı endüstriyel ekipmanların kalite standartlarına uygunluğu ile ölçülebilir. Değişen koşullarla birlikte son yıllarda bir birinden farklı iki halı ve kilim yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan birisi meçle elde yıkama diye adlandırılan sistem, diğeriyse tam otomatik sistemlerle sürdürülen yıkama sistemidir. Bilgisayarlı halı ve kilim yıkama makinesiyle icra ettiğimiz yıkama işinin manuel yıkamaya göre bir çok avantajı görülür ki, bu yararlardan en fazla önemli olanı her halde personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır.

Etimesgut tecrübeli halı ve yolluk yıkamaya halı ve yollukları elle ya da bantlı teknikle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli deterjan kullanımı, bu işin kalite derecesini büyük oranda belirler. Bu işlerde başarılı sonuca varmak için antibakteriyel özellikte temizlik maddeleri ile çalışmak olmazsa olmaz öneme sahiptir. Son zamanlarda kullanmaya başladığımız makineler ve bunun yanında gelişmiş leke çözücüler mesleğimizi en az riskle uygulamamıza imkan veriyor. Bu nedenlerden dolayı en başından beri Etimesgut halı ve kilim yıkama olarak bu inceliğin farkındayız ki, piyasada bulunan en başarılı endüstriyel ekipmanları kullanıyoruz.

İşinde deneyim kazanmış bir kilim ve halı yıkama şirketinin kaliteli neticeler ortaya koyabilmesi için gerekli kurallardan biri de leke çözücülerin değişik yapıdaki halılara hangi tekniklerle uygulama yapılacağının kararına varmaktır. Çünkü çok iyi bilinmelidir ki kalitesi kanıtlanmış bir deterjan kullanmak temizlikle ilgili işlerin kalitesini doğrudan belirlemektedir.