Çok uzun yıllardır halı yıkamada kalite ve güvenin adresi Etimesgut Halı Yıkama olmaya devam ediyor.

Hijyen kazandırmada kullandığımız bantlı sistemler ve buna ek olarak üstün vasıflı deterjanlar yıkama işini kusursuz bir şekilde sürdürmemize yardımcı oluyor. Saydığımız bu sebeplerden dolayı her zaman Etimesgut kilim ve halı yıkama olarak bu konunun farkındayız ve firmamızda en güçlü sistemleri kullanıyoruz. Etimesgut halı yıkama fabrikasındaki yıkama bölümüne nakledilmiş olan halı ve kilimler karışmaması için leke türleri tespit edilerek yıkamaya hazırlanır zira her halı aynı makine ve deterjanla yıkanmamalıdır. Standartlara uygun hizmet bekleyen bilinçli bir tüketici olarak eğer, gerekli beklentiyi karşılamayan bir durumla karşılaşmaktan çekiniyorsanız, yıkama yaptıracağınız halı yıkama firmasıyla seçerken, bir kısım önemli şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Etimesgut deneyimli halı ve kilim yıkamaya halı ve kilimleri manuel yahut ta bantlı sistemle yıkatabilirsiniz fakat kullanılan deterjanların kalitesi, yıkamanın kalite derecesini kesin bir şekilde değiştiren bir özelliktedir. Bu işte kaliteli neticeye ulaşmak için ciddi arındırma gücü olan deterjanlar kullanmak gereklidir.

Profesyonel bir halı, kilim ve yolluk yıkama şirketinin kusursuz bir sonuca ulaşabilmesi için hassasiyet gerektiren aşamalardan birisi de deterjan ve leke çıkarıcıların farklı özelliklerdeki halılara ne tür metodlarla uygulanacağı hususunu iyi bilmektir. Bu noktada tahmin edersiniz ki iyi leke çözücüler kullanmak temizlikle alakalı işlerin kalitesini çok etkiler. Yıkamada öncelikli aşama, firma aracının söz verdiği saatler arasında yıkanacak malzemeyi almasıdır ve servis için herhangi bir para istenmemelidir. Bu anlamda iyi bir halı yıkama işletmesi muhakkak belirtilen saatte teslim alır halıları.

Uzun süre kullanılan halıların temizlenmesinden hedeflenen sağlıklı neticeyi kazanmak için profesyonellik gerektiren özel bazı koşulları sağlamak gereklidir. İlerleyen teknoloji ile beraber günümüzde iki türlü halı yıkama tekniği izlenmeye başlanmıştır ki, bu yöntemlerden ilki manuel yıkama diye adlandırılan teknik, diğeriyse otomatik makinelerle yapılan yıkama modelidir. Otomatik sistem halı yıkama makinalarıyla icra edilen yıkamanın elde yapılan yıkamaya göre bir sürü yararı mevcuttur ki, bunların en önemlisi zannederim daha detaylı yıkamadır.

Yıkama yapacak bir fabrikanın işçilik kalitesi, tecrübe sahibi bir çalışma ekibi ve kullandığı ekipmanların yeterliliğiyle anlaşılır.

Yıkamacılık ta diğer sektörlerde olduğu gibi endüstriyel gelişmelerden olumlu yönde etkilenmiş bir sektördür ve mühendislik alanındaki yeni teknolojik imkanlar sektörün kalitesini gözle görülecek derecede üst seviyelere yükseltmiştir. Yıkama işlerinde kaliteye değer veren bir kimse iseniz tse belgeli deterjanlarla çalışan halı ve yolluk yıkama firmalarını seçmek durumundasınız.

Yıkaması tamamlanmış halıların çabucak kurumasının sağlanmasında otomatik sıkma makinesi kullanılması kurutmanın sorunsuz olması için çok önemlidir. Sıkma makinesinden çıkan halı ve yolluklar asılmaya ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok edilmesi bir tek bu yöntemle sağlanabilir. Tam manasıyla kuruduğu gözlemlenen halı ve kilimler kontrol maksadıyla sonuç bölümüne sevk olunur ve bu alanda halıların son kontrolü ile birlikte ambalajlama ve parfümleme çalışmaları yapılır. Kontrol işlemleri sonuçlanan halılar sahiplerine göre bir arada tutulacak şekilde gruplara ayrılıp, servis araçlarına teslim edilir ve önceden anlaşılan zaman içerisinde halılar müşterilere verilir. Tecrübeler ortaya koyuyor ki halı ve kilimleri yıkatırken nitelikli bir yıkama için ilk önce göz önünde bulundurulması gereken şey, halı yıkama işimizi görecek şirketin lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda profesyonellik kazanmış bir temizlik işletmesi olması gerektiğidir.