Halı yıkama halının ilk dokunduğu günlerden bugüne devam eden bir sektördür. Her işte olduğu gibi halı yıkama işinde de teknolojik yenilikler hızla devam etmektedir. Halı yıkama ilk zamanlarda çok zor meşakkatli bir iş koluydu. Fakat teknolojinin geliştiği günümüzde halı yıkama işi o kadar da zor olmaktan çıktı diyebiliriz. Önceden elde çok zor şartlar altında bin bir emekle yıkanan halılar şimdi en son teknoloji halı yıkama makineleriyle yıkanmaktadır. Halı yıkama çok önem verilmesi gereken bir iş koludur. Çünkü halı yıkama insanların sağlığını doğrudan etkileyen bir işlemler bütünüdür. Bu yüzden halıların en temiz biçimde yıkanması olmazsa olmazdır. İşte bu durumda Etimesgut halı yıkama olarak üstümüze düşeni fazlasıyla yerine getirdiğimize inanıyoruz. Eğer sizlerde bu inancı taşıyorsanız bir telefonla etimesgut halı yıkama fabrikamıza ulaşarak halılarınızı yıkatabilirsiniz.

Yıkanan halıların istenen sürede kurumasının gerçekleşmesinde halı sıkma makinesinden yardım almak, kurutmanın istenen başarıya ulaşması için gerçekten önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve kilimler güneşte bekletilmeye ihtiyaç duyar ki, iyi bir dezenfeksiyon tam olarak bu metotla sağlanabilir. Güneşte kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol edilmesi maksadıyla son kontrol birimine sevk edilir ve bu masada tarama ile birlikte paketleme çalışmaları yapılır. Tüm detaylı aşamaları da nihayete eren halı ve yolluklar her adrese göre bir sıralama yapılacak şekilde düzenlenip, servis birimine verilir ve böylece söz verilen saatte halı ve yolluklar teslimat adresine teslim edilir. Sık kullanılan halıların temizlenmesinden beklenen sağlıklı neticeyi sağlamak için özen gerektiren kimi kuralların yerine getirilmesi gereklidir.

Tecrübeli bir kilim ve halı yıkama işletmesinin başarılı bir sonuca varabilmesi noktasında gerçekten önemli ilkelerden birisi de leke çıkarıcıların farklı halılara hangi yöntemlerle uygulama yapılacağına karar vermektir. Zaten kesin olarak bilinir ki markası belli olan bir halı şampuanı kullanabilmek yıkamanın sonucunu etkileyici ve belirleyicidir. Yeni gelişen makinelerle birlikte günümüzde iki tip halı yıkama tekniği izlenmeye başlanmıştır ki, bunlardan bir tanesi elde yıkama diye adlandırılan sistem, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama sistemidir. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makinesiyle icra edilen yıkama işlemlerinin manuel yıkamaya göre bir çok faydası görülür ve bunlar arasında en önemlisi belki de daha detaylı yıkamadır. Firmamızın tecrübelerine göre halıları yıkatırken kaliteli bir netice için öncelikle göz ardı edilmemesi gereken konu, halıları yıkayacak kuruluşun halıların yıkanmasında titiz ve özverili bir halı ve kilim yıkama işletmesi olması gerektiğidir.

Yıkama yapacak bir fabrikanın ortaya koyduğu kalite, özenli çalışan personel ve bununla birlikte, kullandığı malzemelerin uygun standartlarda olmasıyla anlaşılır. Son zamanlarda kullandığımız bantlı sistemler ve bunun yanında üstün özellikli leke çıkarıcılar yıkamayı kusursuz biçimde yapmamıza yardım ediyor. Bu nedenlerden dolayı biz de Etimesgut halı ve yolluk yıkama olarak bu önemli durumun bilincindeyiz ki, işletmemizde en iyi otomatik makineleri kullanan bir firma olarak biliniyoruz.

Etimesgut halı yıkama servis personeli tarafından yıkama bölümüne getirilmiş olan halı ve kilimler, çabucak özellikleri tespit edilerek farklı alanlara alınır çünkü, farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı makinede yıkanmamalıdır. Halı yıkama işlerinde ilk aşama, halı toplama aracının söylenilen zaman diliminde adresinizde bulunmasıdır ve bu iş için ilave bir ödeme verilmemelidir. Kaldı ki kaliteye önem veren bir halı temizleme fabrikası özellikle istenen sürede verilen adreste olur. Yıkama sektörü de öteki sektörler gibi teknik gelişmelerden pozitif etki almış bir iştir ki, teknolojik alandaki yeni gelişmeler sektörün niteliğini fazlaca yükseltmiştir.

Etimesgut yolluk ve halı yıkamaya halıları eski tip ya da bantlı yöntemle yıkatabilirsiniz fakat antibakteriyel deterjan kullanımı, yıkamanın sonucunu çok önemli oranda değiştirmektedir. Kaldı ki başarılı neticeyi elde etmek için yüksek hijyen gücü olan deterjanlar kullanmak fazlaca önemlidir. Yıkama işlerinde yüksek hijyene azami derecede önem veren biriyseniz kalite standartları üst seviyede olan deterjan kullanan halı ve yolluk yıkama şirketlerini seçmeniz gerekir.

Temiz iş bekleyen biriyseniz ve eğer, gerekli beklentiyi karşılamayan bir neticeyle karşılaşmaktan çekiniyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız halı yıkama firmasını seçerken bazı önemli hususları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor.