Makinede sıkılan halıların kıvrılıp bükülmesi veya kırılması söz konusu değildir. Fakat evde yıkanan halılarda ve özellikle de el dokuması halılarda, sıkma işleminin düzgün yapılması çok zordur. Sonuç olarak, halı uzun sürede kuruyacak ve deformasyonlar oluşmasına sebebiyet verecektir. Hemen hemen evimizin her bölümünde bulunan halılarımız, evlerimize bir farklılık katsa da, gerekli temizliği sağlanamamış halılar sağlık açısından son derece sakıncalı bir durum oluşturmaktadır. Biz Etimesgut halı yıkama olarak halılarınızı özenle temizleyip, sağlığa uygun bir duruma gelmelerini sağlıyoruz. Sizlere de bu işi profesyonel ellere bırakmanın rahatlığını yaşamak kalıyor.

Hijyene önem veren bir kimse olarak eğer, sürpriz sonuçlarla karşı karşıya gelmekten korku duyuyorsanız, yıkama yaptıracağınız halı firmasını tercih ederken bazı kuralları göz ardı etmemeniz gerekiyor. Yıkama sektörü de diğer sanayi alanlarındaki gibi endüstriyel gelişmelerden fayda sağlamış bir sektördür ve mühendislik alanındaki yeni teknolojik imkanlar temizliğin kalite standartını gerçek manada yükseklere çıkartmıştır.

Etimesgut halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama bölümüne getirilmiş olan halı ve kilimler bir an önce dokuma özellikleri tespit edilerek ayrılır çünkü, her halı aynı makinede yıkanamamaktadır. Edindiğimiz tecrübe gösteriyor ki halı ve kilimleri yıkatırken arzu edilen netice için her şeyden önce bilmek gereken şey, halımızı temizleyecek şirketin halı yıkama konusunda bilgi ve deneyim sahibi bir kilim ve halı yıkama fabrikası olması gerektiğidir. Teknolojik destek sayesinde günümüzde ayrı iki halı ve kilim yıkama sistemi ortaya çıkmıştır ki, bu sistemlerden ilki elde yıkama olarak isimlendirilen yöntem, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama türüdür. Tam otomatik sistemli halı yıkama makinesi ile sürdürülen yıkamanın manuel yıkamaya göre bir sürü avantajı gösterilebilir ki, bunlardan en önemlisi zannederim personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır.

Etimesgut antibakteriyel halı yıkamaya halı ve kilimleri eski sistemle yahut ta tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanmak, temizliğin neticesini kesin olarak belirleyici özelliktedir. Bu işte olumlu bir neticeye varmak için antibakteriyel özellikte temizleyiciler uygulamak büyük öneme sahiptir. Yıkamadan sonra halıların gerekli zamanda kurutulmasında otomatik bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek kurumanın problemsiz halledilmesi için büyük önem arz etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesiyle sıkılan halı ve yolluklar güneşte bekletilmeye ihtiyaç duyar ki antibakteriyel kurutma tam anlamıyla bu yolla sağlanabilir. Tam olarak kurumuş olan halı ve kilimler kontrol işlemleri için son kontrol kısmına getirilir ve bu masada leke kontrolleri ile beraber paket ve parfümleme çalışmaları yapılır. Son işlemleri de sonuçlanmış olan halı ve yolluklar adreslerine göre bir sıralama yapılacak biçimde gruplara ayrılıp, servis birimine verilir ve böylece söylendiği gün ve saatte halı ve yolluklar verilen adrese iade edilir.

Yeterli imkana sahip bir kilim ve halı yıkama fabrikasının yüksek hijyen kalitesinde bir iş çıkarabilmesi için gerçekten önemli hususlardan biri de leke çözücü malzemelerin hassas halılara hangi tekniklerle kullanılacağı konusunda deneyimli olmaktır. Zaten ortada olan bir gerçektir ki piyasada geçerli bir deterjan kullanmak temizlik işlerinin kalitesini çok etkiler. Bu sayede kullandığımız otomasyonlu sistemler ve artı olarak güçlü deterjanlar yıkama işini neredeyse sıfır hatayla yapmamıza yardım ediyor. Bu nedenlerden dolayı her zaman Etimesgut halı yıkama firması olarak bunun farkındayız ve yıkama işlemlerimizde en başarılı makine sistemlerini kullanma gayretindeyiz. Yıkama işlemlerinde ilk adım servis aracının söz verdiği saatte halılarınızı almaya gelmesidir ve bu işlem için ekstradan bir ücret istenmemelidir. Zaten özverili bir halı yıkama ve overlok işletmesi bir şekilde belirtilen saatte alacaktır halılarınızı.

Halı ve kilimleri yıkayan bir işletmenin kalite göstergesi, iş disiplinine sahip bir çalışma ekibi ve bununla birlikte, kullandığı makinelerin kalitesinin yüksek olmasıyla anlaşılır. Uzun süre kullanılan halıların yıkanmasından amaçlanan başarılı sonucu kazanmak için özveri gerektiren bazı kuralların sağlanması gerekmektedir.

Eğer yüksek kaliteye önem veren bir kimse iseniz piyasada tutulan leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama şirketlerini seçmelisiniz.