Artık birçok oto yıkama firması halı yıkamacı oldu. Yani hem oto yıkıyorlar hem de halı yıkıyorlar. Peki, bunun sakıncası nedir? Arabaları da halıları da aynı ortamda yıkamaları en önemli sakıncadır. Çünkü araba halılardan çok daha farklı bir kirliğe sahiptir. Bu yüzden halı ve araba aynı ortamda yıkanabilecek şeyler değildir. Biz Etimesgut halı yıkama olarak asla böyle bir sistemi onaylamıyoruz.

Halıların çabucak kurumasının gerçekleşmesinde otomatik sıkma makinesi kullanmak bu işin hedeflenen başarıya ulaşması için gerçekten önemlidir. Santrifüj makinesinde suyundan arındırılan halılar gün ışığına ihtiyaç duyar ki güneşle dezenfeksiyon sadece bu yöntemle sağlanır. Yüzde yüz kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol amacıyla kontrol alanına sevk olunur ve bu masada halıların son kontrolü ile beraber ambalajlama uygulamaları yapılır. Kontrol aşamaları neticelenen halı ve yolluklar kayıtlarına göre bir sıralama sağlanacak şekilde ayrıştırılıp, servis bölümüne gönderilir ve böylece belirtilen zaman içerisinde halılar teslimat noktasına dağıtılır. Salon ve oda halılarının yıkanmasından amaçlanan hijyenik sonucu almak için uzmanlık gerektiren bir çok koşullara uymak olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Bir fikir vermek gerekirse kilim ve halıları yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için her şeyden evvel göz önünde bulundurulması gereken şey, halıların verileceği fabrikanın lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda becerikli bir halı yıkama kuruluşu olması gerektiğidir. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son yıllarda değişik iki halı yıkama yöntemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu metotlardan ilki elle yıkama şeklinde adlandırılan yöntem, diğeriyse otomatik makinelerle sürdürülen yıkama türüdür. Otomatik bantlı sistem halı yıkama makineleriyle sürdürülen yıkama işlemlerinin elde yapılan yıkamaya göre fazlaca avantajı ortaya çıkar ki, bunlar arasında en önemlisi sanırım daha titiz bir yıkama yapılmasıdır. Yıkama sektörü de öteki işlerde olduğu gibi teknik gelişmelerden olumlu yönde etkilenmiş bir sektördür ve özellikle yeni teknolojik şartlar bu işin kalitesini gerçekten de arttırmıştır.

Etimesgut halı ve kilim yıkamaya kilim ve halıları manuel yahut ta bilgisayarlı sistemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, halı yıkamanın neticesini önemli ölçüde değiştirmektedir. Çünkü kaliteli neticeyi elde etmek için bakteri temizleme özelliği olan leke gidericiler uygulamak olmazsa olmaz öneme sahiptir. Halı yıkama işlerinde ilk adım, servis arabasının söz verdiği süre içerisinde halılarınızı almaya gelmesidir ki bu işlem için herhangi bir ödeme talep edilmemelidir. Unutmayın disiplinli bir halı yıkama ve overlok işletmesi geç kalmadan istenen zaman aralığında adresinizde olur.

Etimesgut halı yıkama tarafından yıkama bölümüne nakledilen yıkanacak halılar ilk olarak özellikleri göz önüne alınarak ayrılır çünkü farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı makine ve deterjanla yıkama yapılamaz. Son zamanlarda kullandığımız yeni gereçler ve artı olarak güçlü sarf malzemeleri bu işleri en iyi şekilde yapmamıza yardımcı oluyor. Buradan hareketle her zaman Etimesgut halı ve kilim yıkama şirketi olarak bu detayın farkındayız ki, piyasada bulunan en kaliteli makine ve ekipmanları kullanarak yıkama yapıyoruz. Yeterli iş tecrübesine sahip bir kilim ve halı yıkama firmasının başarılı bir sonuca ulaşabilmesi noktasında önemli konulardan birisi de deterjanların hassas yapılı halılara ne tür usullerle kullanılacağı konusunda bilgili olmaktır. Çünkü bilinen bir gerçektir ki kalite standartları üst seviyede olan deterjanlar kullanıyor olmak hijyen gerektiren işlerin kalitesini etkileyici ve belirleyicidir.

Kirlenen halıları yıkayan bir firmanın kalitesi, özenli çalışan bir ekip ve uygulamada kullandığı temizlik malzemelerinin yeterliliğiyle tespit edilir. Yıkama işlerinde kusursuz hijyene azami derecede önem veren biriyseniz piyasada tutulan leke çıkarıcıları kullanan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını tercih edin.

Halılarının temizliğine önem veren birisi olarak şayet, kötü sonuçlarla karşılaşmaktan endişe duyuyorsanız; halılarınızı vereceğiniz halı yıkama firmasını tercih ederken bazı önemli kuralları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.