Bir kesim insanın tercih ettiği evde halı yıkama, bugün artık tercih edilen bir yöntem değildir. Çünkü evlerde halı yıkamak için ne gerekli araçlar vardır. Ne de uygun bir ortam. Evde halı yıkama çok meşakkatli bir işlemdir. Ayrıca özellikle el dokuma ve antika halıların nasıl yıkanması gerektiği bilgisi de olmadığı için halılarda renk karışması ve deformasyonlar olması söz konusudur. Evde yıkamalarda, sıkma makinesi olmadığı için bu halıları asacak yerde sıkıntıya sokacak ve halımız çok uzun zamanda kuruyacaktır. Anlaşıldığı üzere evde halı yıkamanın birçok sıkıntısı vardır. Bu yüzden biz Etimesgut halı yıkama olarak bu işin profesyonel firmalar tarafından yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son senelerde ayrı iki halı yıkama metodu izlenmeye başlanmıştır ki, bunlardan bir tanesi meç kullanarak yıkama olarak adlandırılan sistem, ikincisi ise otomatik makinelerle yapılan yıkama tipidir. Tam otomatik halı ve kilim yıkama makineleri ile icra edilen yıkama işlemlerinin eski tip yıkamaya göre bir çok faydası sayılabilir ve bunların içinde en önemli olanı zannediyorum halının tersinin de yıkanmasıdır. Tecrübeler ortaya koyuyor ki halı ve kilimleri yıkatırken beklenen neticeyi almak için birinci olarak özen gösterilecek şey, yıkama işini vereceğimiz kuruluşun hijyenik yıkamada deneyim ve tecrübe sahibi bir halı yıkama şirketi olması gerektiğidir.

Standartlara uygun hizmet bekleyen birisiyseniz ve eğer, yeterince kaliteli olmayan bir sonuçla karşılaşmaktan endişeleniyor iseniz yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama fabrikasını seçmeden evvel, bazı önemli detayları bilerek dikkat etmeniz gerekiyor. Halı ve kilimleri yıkayan bir şirketin kalite standartı, deneyimli personel kadrosu ve bununla beraber uygulamada kullandığı malzemelerin kalitesinin yüksek olmasıyla mukayese edilir. Halıların yıkanması işinde öncelikli aşama, firma aracının sözleşilen süre içerisinde halıları almak için gelmesidir ve bu iş ile alakalı ek bir para alınmamalıdır. Unutmayın disiplinli bir temizlik işletmesi geç kalmadan belirtilen saatte verilen adreste olur.

Son yıllarda uygulanan yeni teknikler ve ilaveten üstün özellikli leke çözücüler işimizin gereğini asgari hatayla tatbik etmemize yardımcı oluyor. Bundan dolayı en başından beri Etimesgut halı yıkama olarak bu durumun bilincindeyiz ki, firmamızda en kaliteli yıkama ve sıkma makinelerini kullanıyoruz. Yoğun kullanılan halıların yıkama işleminden hedeflenen hijyenik sonucu elde etmek için tecrübe gerektiren belirli kurallara uymak olmazsa olmazdır.

Etimesgut halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama mekanına nakledilen halı ve kilimler, bir an önce dokuma özellikleri tespit edilerek farklı bölümlere ayrılır çünkü, farklı türdeki halılar birlikte yıkanamamaktadır. Profesyonel bir halı, kilim ve yolluk yıkama şirketinin kaliteli bir neticeye varabilmesi noktasında gerçekten önemli prensiplerden biri de halı yıkama deterjanlarının farklı halılara hangi usullerle uygulama yapılacağıyla alakalı seçici olmaktır. Zaten tahmin edersiniz ki, kalitesi kanıtlanmış leke çıkarıcı maddeler kullanmak yıkama işlerinin sonucunu kesin olarak belirleyici özelliktedir. Bu alan da benzer sanayi alanlarındaki gibi endüstriyel gelişmelerden etkilenmiş bir sektördür ki, özellikle yeni teknolojik şartlar işin standartını oldukça üst düzeye çıkartmıştır.

Etimesgut son sistem halı ve yolluk yıkamaya halı ve kilimleri elle yahut ta otomasyonlu yöntemle yıkatabilirsiniz ancak antibakteriyel deterjan kullanımı, yıkamanın kalitesini tamamen etkilemektedir. Halı yıkama işlerinde kaliteli sonuç almak için antibakteriyel özellikte temizlik maddeleri kullanmak büyük öneme sahiptir. Halıların biran önce kurutulmasında bir sıkma makinesiyle nem almak kurutmanın hedeflenen başarıya ulaşması için büyük önem arz etmektedir. Santrifüj makinesinin sıktığı halılar askıya alınmaya gereksinim duyar ki bakterilerden arınma tam manasıyla bu metotla sağlanır. Kurutmalıklarda kuruması tamamlanan halı ve kilimler kontrol edilmesi maksadıyla kontrol noktasına sevk olunur ve bu alanda fırçalama, tarama ile birlikte ambalajlama ve parfümleme uygulamaları yapılır. Son kontrol aşamaları da neticelenen halı ve yolluklar her etikete göre bir sıralama yapılacak biçimde ayrılıp, servis araçlarına gönderilir ve önceden anlaşılan zamanda halı ve kilimler sahiplerine teslim edilir.

Özellikle temizliğe gerekli özeni gösteren biriyseniz markası belli olan deterjanlarla çalışan halı yıkama firmalarını seçmek mecburiyetindesiniz.