Yıkanmış halıların gereken sürede kurutulmasında bu iş için yapılmış bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek bu işin sorunsuz olması için gerçekten önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinden alınan halılar askıda bekletilmeye gereksinim duyar ki güneşle dezenfeksiyon tam manasıyla bu koşulla sağlanabilir. Tam manasıyla kuruduğu tespit edilen halı ve yolluklar son kontrollerin yapılması için son kontrol kısmına taşınır ve bu noktada tarama ile beraber ambalajlama ve parfümleme işlemleri yapılır. Bütün önemli işleri de sonuçlanan halı ve yolluklar etiketlerine göre bir araya getirilecek şekilde ayrılıp, dağıtım birimine gönderilir ve bundan sonra önceden anlaşılan zaman diliminde halılar teslimat adresine iade edilir. Etimesgut halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama mekanına nakledilmiş olan halı ve kilimler, bir an önce dokuma türlerine bakılarak ayrı bölümlere alınır çünkü, farklı özellikteki halılar birlikte yıkanamaz.

Özellikle söylemek gerekir ki halıları yıkatırken kaliteli bir netice için her şeyden önce dikkat edilmesi gereken konu, halıların verileceği şirketin lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda bilgi ve deneyim sahibi bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olmasındaki mecburiyettir. Sezon boyu kirlenen halıların temizlenmesinden beklenen başarılı sonucu almak için uzmanlık gerektiren bir sürü koşulları oluşturmak çok önemlidir. Etimesgut otomatik yolluk ve halı yıkamaya halıları eski tip ya da ful otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ama kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, halı yıkama işinin başarısını hatırı sayılır derecede belirleyicidir. Halı ve kilim yıkamada başarılı neticeye ulaşmak için bakterileri arındırabilen temizlik malzemeleri kullanmak büyük önem arz etmektedir.

Halılarının temizliğine önem veren birisi iseniz ve şayet, gerekli beklentiyi karşılamayan durumlarla karşılaşmaktan tedirginlik içerisindeyseniz, yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama firmasını seçerken önemli koşulları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor. Teknolojik gelişmelerle birlikte son yıllarda bir birinden farklı iki halı yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden birisi meçle elde yıkama diye adlandırılan sistem, diğeri ise bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama modelidir. Bilgisayarlı halı yıkama makineleriyle yaptığımız yıkama işinin meçle yıkamaya göre pek çok yararı ortaya çıkar ve bu faydalardan en mühimi her halde personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır.

Hijyen kazandırmada kullandığımız otomasyonlu sistemler ve yeni nesil şampuanlar bu işleri asgari hatayla uygulamamıza imkan sağlıyor. Bu anlamda yıllardır Etimesgut halı yıkama olarak bu işin bilincindeyiz ki, fabrikamızda en çok kabul gören makineleri kullanma çabasındayız. Bu işlerde hijyene gereken önemi veren bir kimse iseniz kalitesiyle tanınan şampuanları kullanan halı ve kilim yıkama işletmelerini tercih etmeniz gerekir. İyi bir halı ve kilim yıkama şirketinin kaliteli neticelere ulaşabilmesi noktasında hassasiyet gerektiren şeylerden bir tanesi de arındırıcı maddelerin hassas yapılı halılara hangi tekniklerle uygulama yapılacağı konusunda bilgili olmaktır. Zira bilinen bir gerçektir ki, kalitesiyle tanınan leke çıkarıcılar kullanabilmek yıkama işinin sonucunu doğrudan belirlemektedir.

Yıkama sektörü de piyasadaki diğer sektörlerde olduğu gibi teknolojik ilerlemelerden pozitif etki almış bir sektördür ki, mühendislik alanındaki yeni teknolojik şartlar yıkamanın kalitesini epeyce üst seviyelere yükseltmiştir. Halıların temizliğini yapacak bir fabrikanın ortaya koyduğu kalite, tecrübe sahibi personel kadrosu ve bununla beraber, kullandığı malzemelerin uygun kalitede olmasıyla anlaşılır.

Halıların yıkanması işinde ilk aşama, ücretsiz servisin sözleşilen saatte adresinize gelmesidir ki servis için artı bir ödeme verilmemelidir. Her halükarda disiplinli bir halı yıkama kuruluşu hızlıca ve belirlenen saat aralığında adresinizde olacaktır.