Biz, Etimesgutta halı yıkama işi yapan Etimesgut halı yıkama fabrikası olarak, bu gelişmeleri her zaman yakından takip etmekteyiz. Etimesgut halı yıkama firmamız, deneyimli ve uzman kadrosu ile her zaman müşterilerimizin yanında olmaya devam edecektir. Etimesgut halı yıkama olarak farkımız, kalite, güven ve en önemlisi müşteri memnuniyetidir.

Halıların gereken sürede kurumasının sağlanmasında bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, kurutmanın hedeflenen başarıya ulaşması için oldukça önemlidir. Otomatik sıkma makinesinde sıkılmış olan halılar gün ışığına ihtiyaç duyar ki, bakterilerden arınma tam anlamıyla bu metotla sağlanır. Askıda kuruduğu tespit edilen halı ve yolluklar kontrol edilmesi maksadıyla son kontrol alanına alınır ve bu noktada tarama ile beraber parfüm ve paketleme çalışmaları yürütülür. Tüm detaylı kontrol prosedürleri neticelenen halılar her adrese göre bir arada tutulacak biçimde planlanıp, dağıtım araçlarına sevk edilir ve randevulaşılan gün ve saatte halılar verilen adrese sevk edilir. Yıkama işleri de diğer sanayi dallarındaki gibi mühendislikteki gelişmelerden olumlu yönde etkilenmiş bir iştir ve mühendislik alanındaki yeni teknikler sektörün kalite standartını gözle görülecek derecede yükseklere çıkartmıştır.

Etimesgut halı yıkama elemanları tarafından yıkama bölümüne alınan yıkanacak halı ve kilimler, bir birine karışmadan leke türleri tespit edilerek gruplanır zira farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı teknikle yıkanamamaktadır. Eğer hijyene önem veren biri iseniz kalite belgeleri tam olan deterjanlar kullanan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını seçmek durumundasınız. Teknolojinin geldiği noktada günümüzde iki tip yıkama yöntemi geliştirilmiştir ki, bu yöntemlerden birincisi elle yıkama olarak bilinen sistem, ikincisi de otomatik sistemle yapılan yıkama sistemidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makinesi ile sürdürülen yıkama işinin eski uygulamalara göre pek çok avantajı gündeme gelir ki, bu avantajların en çok önem arz edeni belki de daha fazla yıkayıcı fırça kullanılmasıdır.

Halıların yıkama işleminden istenen sağlıklı neticeyi almak için uzmanlık gerektiren bazı özel şartların yerine getirilmesi gerekliliktir. Tecrübelerimize göre yolluk ve halıları yıkatırken istenen kaliteli neticeye varmak için özen gösterilecek şey, halımızı temizleyecek şirketin lekelerle mücadelede kabiliyetli bir halı ve kilim yıkama şirketi olmasındaki gerekliliktir.

Özellikle kullandığımız bantlı sistemler ve bunu destekleyen üstün vasıflı leke çıkarıcılar işimizin gereğini kusursuz bir şekilde tatbik etmemize olanak tanıyor. Bu nedenlerden dolayı senelerdir Etimesgut halı ve yolluk yıkama olarak bu şartın farkında olduğumuz için halıları yıkarken kalitesiyle öne çıkmış endüstriyel ekipmanları kullanmaya devam ediyoruz. Hijyeni önemseyen bir kimse olarak eğer, yetersiz durumlarla karşılaşmaktan endişe duyuyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız halı firmasını tercih ederken bazı önemli detayları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Yeterli imkana sahip bir halı yıkama fabrikasının başarısı seviyesi yüksek sonuçlara ulaşabilmesi için gerçekten önemli ilkelerden birisi de leke çıkarıcıların değişik yapıdaki halılara hangi metodlarla uygulanacağının tespitinin yapılmasıdır. Zira ortada olan bir gerçektir ki standartlara uygun şampuanlar kullanmak yıkamanın kalitesini belirleyici özelliktedir.

Etimesgut profesyonel halı ve yolluk yıkamaya yolluk ve halıları manuel olarak veyahut ful otomatik sistemle yıkatabilirsiniz fakat halı yıkama deterjanının kalitesi, temizliğin kalitesini neredeyse tamamen etkiler. Bu anlamda olumlu sonuca varmak için bakterileri temizleyebilen halı yıkama şampuanları ile uygulama yapmak gerekmektedir. Halıların yıkatılmasında ilk aşama halı yıkama servisinin önceden belirlenen saatler içinde halıları almaya gelmesidir ki servis ile ilgili fazladan bir ödeme talep edilmemelidir. Bu manada özverili bir temizlik fabrikası kesinlikle söylediği zamanda teslim alır halıları.

Halılarımızı yıkayacak bir firmanın işçilik kalitesi, tecrübe sahibi personel kadrosu ve bununla birlikte, kullandığı ekipmanların kalitesiyle anlaşılır.