Etimesgut yorgan yıkama fabrikamız Etimesgut yün yorgan yıkama denilince ilk akla gelen firmaların başında gelmektedir. Çünkü bir yorganın lekesini ve kirini temizlemek ne kadar önem gerektiren bir konu ise, yorganın mikroorganizmalardan arındırmak da bir o kadar önem arz eder. Yorganların lekelerinin ve kirlerinin temizlenmesi ne kadar önemli ise bakteriyel temizliklerinin yapılması da o kadar önemlidir.

Bir çok yorgan yıkama dan anlamayan halı yıkama fabrikaları da biz Etimesgut halı yıkama ve Etimesgut yorgan yıkama fabrikası gibi yorgan yıkama işi yapmaktadırlar. Fakat bir ince detay vardır ki yorgan yıkama işlemi halı yıkama dan tamamen farklılıklar gösteren bir iştir ki özenlikle de yün yorgan yıkama da bu farklılık çok büyüktür.

Yün yorgan yıkama işlemi için hepimizin evlerinde bulunan çamaşır makineleri yeterli gelmemektedir. Yün yorgan yıkamak için daha büyük sanayi tipi makinelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Kirlenmiş halımızı yıkayacak bir fabrikanın işçilik kalitesi, işini seven bir ekip ve bununla birlikte uygulamada kullandığı temizlik malzemelerinin yüksek kalitede olmasıyla mukayese edilir. Öncelikle kusursuz temizliğe bakan biri iseniz kalite belgeleri tam olan şampuanları kullanan halı ve yolluk yıkama şirketlerini tercih edin.

Altını çizmeliyiz ki yolluk ve halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için göz önünde bulundurulması gereken şey, yıkama işinin verileceği işletmenin halıların yıkanmasında yeterince bilgili bir halı ve kilim yıkama firması olmasına ihtiyaç olduğudur. Bu işlemlerde başlangıç aşaması, servis aracının beklenen zamanda halıları almasıdır ve bu iş ile ilgili ilave bir ödeme istenmemelidir. Unutmayın kaliteli iş yapan bir yıkama firması muhakkak söylediği zamanda verilen adreste olur. Etimesgut profesyonel yolluk ve halı yıkamaya yolluk ve halıları manuel ya da bantlı teknikle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli deterjan kullanmak, temizliğin kalite derecesini hatırı sayılır derecede değiştirmektedir. Zira istenen sonuca varmak için ciddi hijyen sağlayan temizleyiciler kullanmak son derece önemlidir.

Halı temizliğine özen gösteren bilinçli bir müşteri olarak eğer, hoş olmayan neticelerle karşılaşmaktan endişe duyuyorsanız yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama firmasını seçmeden evvel, bazı önemli koşulları göz ardı etmemeniz gerekiyor. Halı yıkama sanayisi de diğer sanayi alanlarındaki gibi teknik ilerlemelerden nasibini almış bir sektördür ve teknolojik alandaki yeni teknolojik imkanlar yıkamanın standartını çok üst seviyelere taşımıştır.

Halı ve kilimlerin hedeflenen sürede kurutulmasında santrifüj makinesiyle nem almak bu işin kalitesi için büyük önem teşkil etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesinin sıktığı halı ve kilimler gün ışığına ihtiyaç duyar ki antibakteriyel kurutma sadece bu şartla sağlanabilir. Tam manasıyla kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar kontrol edilmek üzere denetleme alanına getirilir ve bu kısımda leke kontrolleri ile birlikte ambalajlama ve parfümleme işleri yapılır. Poşetleme işleri de neticelenen halı ve kilimler adreslere göre bir sıralama yapılacak biçimde gruplanıp, sevkiyat bölümüne teslim edilir ve belirtilen zamanda halı ve yolluklar müşterilere dağıtılır. Günlük kullanılan halıların yıkanmasından beklenen sağlıklı neticeyi sağlamak için profesyonellik gerektiren bir takım kuralları oluşturmak gerekliliktir. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son senelerde iki farklı halı ve kilim yıkama sistemi gündeme gelmiştir ki, bu yöntemlerden birisi meç kullanarak yıkama diye bilinen teknik, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama metodudur. Otomatik programlı halı ve kilim yıkama makineleri ile yapılan yıkama işinin elle yıkamaya göre fazlaca yararı bulunur ve bunlardan en önemli olanı sanırım fırça baskısının daha yüksek olmasıdır.

Etimesgut halı yıkama servis personelince yıkama birimine taşınmış olan halılar, bir an önce türleri tespit edilerek ayrılır zira farklı türdeki halılar aynı malzemelerle yıkanamamaktadır. İş yerimizde kullandığımız yeni gereçler ve artı olarak gelişmiş leke çözücüler yıkamayı kusursuz bir şekilde yapmamıza imkan sağlıyor. Bu nedenlerden dolayı en başından beri Etimesgut halı yıkama olarak bu önemli durumun farkındayız ki, uygulamalarımızda en çok kabul gören makine ve ekipmanları kullanan bir firma olarak biliniyoruz.

İyi bir halı yıkama şirketinin yüksek hijyen kalitesinde bir hizmet verebilmesi noktasında önemli ilkelerden biri de deterjan ve leke çıkarıcı maddelerin farklı halılara ne tür tekniklerle kullanılacağıyla alakalı seçici olmaktır. Bu noktada kabul edilen bir gerçektir ki, yüksek düzeyde kaliteli leke çözücüler kullanmak yıkama işinin kalitesini çok etkiler.