Etimesgut yorgan yıkama fabrikamız öncelikle yorganları temizleme işlemine başlamadan hemen önce var olan inatçı lekeleri çıkarmakla işe başlamayı tavsiye eder. Her hangi bir renk karışma olaylarında karşı dikkatli olunmalıdır. Hemen akabinde de yün yorgan yıkama işlemine geçilmek üzerine yorganlar makinelere yerleştirilirler. Etimesgut yorgan yıkama olarak, yorgan yıkama da bir ikinci konuda yıkanmış olan yün yorganların kurutulması işlemidir. Bunun neden öyle olduğuna gelecek olursak, yorgan kuru gibi görünebilir fakat tam olarak kurumamıştır. Bu durumun sonucu olarak da kötü kokular ve hatta daha ileri giderek çürümelere neden olabilmektedir. Özetle Etimesgut yorgan yıkama olarak şunu ifade etmek isteriz ki ister elyaf yorgan olsun ister yün yorgan olsun, yorganların tam olarak kurumaları sağlanmalıdır.

Yorgan içerisinde kalan ufacık bir nem bile olsa ilerde büyük sorunlara yol açabilmektedir. Biz Etimesgut halı yıkama ve Etimesgut yorgan yıkama olarak tamamen kurumuş olan yorganlarınızı paketleyerek parfüm kokuları içerisinde adresinize teslim etmekteyiz. Etimesgut yorgan yıkama fabrikamız hijyene büyük önem veren bir firmadır.

Bir de şunu belirtmek isterim ki yorgan yıkama ve battaniye yıkama işlemlerinde makinalar hep aynı yöne doğru sıkma yaptıklarından herhangi bir deformasyon veya kırışma oluşmaz. Etimesgut yorgan yıkama fabrikamızdan çıkan yorganlar tabiri caizse yeni ütülenmiş gibi dümdüz olarak çıkarlar.

Etimesgut yorgan yıkama fabrikamıza ulaştığınız takdirde aynı gün içerisinde kısa bir süre zarfında yorganlarınız alınırlar. Etimesgut yorgan yıkama hijyen ve daimi müşteri memnuniyeti...

Temizlenmesi gereken halılarınızın yıkama işleminden beklenen başarılı neticeyi kazanmak için uzmanlık gerektiren bir sürü koşullara uymak çok önemlidir. Bu işte birinci aşama ücretsiz servisin söz verdiği saatte adresinizde bulunmasıdır ve bu işlem için ekstradan bir para istenmemelidir. Unutmayın özverili bir halı yıkama ve overlok fabrikası muhakkak beklenen saatte halıları almaya gelir.

Öncelikle kusursuz hijyene özen gösteren bir kimse iseniz standartlara uygun leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama şirketlerini seçmek mecburiyetindesiniz. Etimesgut halı ve yolluk yıkamaya halı ve yollukları elde yahut otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ancak leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, yıkamanın sonucunu kesin olarak değiştirir. Kaldı ki istenen neticeye ulaşmak için antibakteriyel özellikte leke çıkarıcılar kullanmak büyük öneme sahiptir. Kirlenen halıları yıkayan bir işletmenin ortaya koyduğu kalite, bilgili ve tecrübeli bir çalışma ekibi ve kullandığı malzemelerin kalitesinin yüksek olmasıyla bilinir.

Etimesgut halı yıkama personeli tarafından yıkama bölümüne nakledilen halılar karışmaması için özellikleri tespit edilerek bölümlere ayrılır çünkü, her halı aynı makinede yıkama yapılamamaktadır. Temizlikte titiz bir kimse olarak eğer, sürpriz bir görüntüyle karşı karşıya gelmekten korkuyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız halı yıkama firmasını seçmeden evvel, bazı önemli ayrıntıları bilip dikkatli olmanız gerekiyor.

Edindiğimiz tecrübe gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken sonradan üzülmemek için her şeyden evvel dikkatli olunacak konu, halıları yıkayacak firmanın yıkama ve leke çıkarmada profesyonellerden oluşan bir kilim ve halı yıkama işletmesi olmasına ihtiyaç olduğudur. Fabrikamızda kullanmaya başladığımız makineler ve ilaveten geliştirilmiş leke çözücüler bu işi asgari hatayla uygulamamıza imkan sağlıyor. Bu sebeple bizler de Etimesgut kilim ve halı yıkama şirketi olarak bu hususun farkında olduğumuz için yıkama uygulamalarımızda kalitesiyle bilinen endüstriyel makineleri kullanıyoruz. Yıkanmış halıların gerekli zamanda kurumasının sağlanmasında sıkma makinesiyle nem almak, kurutmanın beklenen başarıya ulaşması için gerçekten önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesiyle sıkılan halı ve yolluklar güneşle kurutulmaya ihtiyaç duyar ki, bakterilerin yok olması tam olarak bu yolla sağlanabilir. Güneşte kuruması tamamlanan halı ve yolluklar kontrol edilmek üzere denetleme birimine sevk olunur ve bu masada halıların son kontrolü ile beraber ambalaj işlemleri yapılır. Paket işleri tamamlanmış olan halılar dağıtım yerlerine göre bir araya getirilecek biçimde gruplanıp, dağıtım birimine verilir ve böylece söylendiği zamanda halı ve yolluklar verilen adrese sevk edilir.

Teknolojik gelişmelerle birlikte günümüzde bir birinden farklı iki halı yıkama sistemi ortaya çıkmıştır ki, bu sistemlerden bir tanesi meç kullanarak yıkama diye isimlendirilen teknik, ikincisi de tam otomatik yıkama makinesi ile icra edilen yıkama sistemidir. Bilgisayarlı halı yıkama makinesi ile sürdürülen yıkamanın önceki sisteme göre fazlaca avantajı sıralanabilir ve bu faydaların en önemli olanı sanıyorum halının tersinin de yıkanmasıdır. İşinde tecrübeli bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının yüksek kalitede bir sonuç çıkarabilmesi noktasında gerekli şartlardan bir tanesi de deterjanların hassas halılara hangi metodlarla uygulanacağı konusunu netleştirmektir. Çünkü bilinen bir gerçektir ki, piyasada tutulan leke gidericiler kullanabilmek halı yıkamanın sonucunu doğrudan belirleyicidir.

Bu sektör de öteki sanayi alanlarındaki gibi endüstriyel ilerlemelerden olumlu etki almış bir sektördür ve sanayi alanındaki son dönemdeki yenilikler bu işin kalite standartını gözle görülecek derecede yükseklere çıkartmıştır.