Hemen hemen %90 ımızın kullandığı yorganlarımız evlerimizin vazgeçilmezleri arasındadır. Yorganlarda tıpkı halılar gibi zamanla kirlenmektedir. Yorgan temizliği de en az halı temizliği kadar önemlidir. Hatta daha da önemlidir. Çünkü insanlar yorganlarıyla uyurken, yani en savunmasız oldukları anda sürekli bir temas içerisindedirler. Etimesgut halı yıkama fabrikası olarak Etimesgut yorgan yıkama dada gereken önemi vererek en iyi biçimde yorganlarınızı yıkıyoruz. Fabrikamız aynı halı yıkama da olduğu gibi yorganlarınızıda parfüm kokuları içerisinde ambalajlanmış olarak adresinize ücretsiz servisleriyle teslim etmektedir. Biz Etimesgut halı yıkama ve yorgan yıkama olarak halı ve yorganlarınızın temizliğine gereken özeni gösterme gayreti içerisindeyiz.

Etimesgut yorgan yıkama olarak şunu çok iyi biliyoruz ki yorgan yıkama işi basite alınacak bir iş değildir. Her şeyden önce hijyen yani sağlığa uygunluk derecesi tam olmalıdır. Baştan sağma bir yorgan yıkama kullanıcıların sağlığıyla oynamaktan başka bir şey değildir. Bu yüzden bir Etimesgut yorgan yıkama fabrikası olarak asla bu tür firmalara iş yaptırmamanızı tavsiye ederiz.

Başarılı bir kilim ve halı yıkama firmasının başarılı neticelere varabilmesi için hassasiyet gerektiren aşamalardan biri de leke çözücülerin farklı özelliklerdeki halılara ne tür yöntemlerle uygulanacağı konusunda bilgili olmaktır. Zaten herkesin de bildiği gibi kalitesi kanıtlanmış leke çıkarıcılar kullanıyor olmak yıkama işlerinin sonucunu direkt olarak belirler. Yüksek temizlik gereksinimi olan halıların yıkanmasından beklenen hijyenik neticeyi sağlamak için özveri gerektiren bir sürü kurallara uymak olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Son yıllarda kullandığımız yeni cihazlar ve üstün vasıflı deterjanlar yıkama işini en iyi şekilde yapmamıza olanak tanıyor. Bu vesileyle biz de Etimesgut halı ve kilim yıkama olarak bu önemli konunun bilincindeyiz ki, yıkamada kalitesiyle bilinen endüstriyel makineleri kullanmaya devam ediyoruz. Standartlara uygun hizmet almak isteyen birisiyseniz ve şayet, istenmeyen bir görüntüyle karşı karşıya gelmekten tedirginlik duyuyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız yıkama firmasına halılarınızı yıkatırken, önemli koşulları bilmelisiniz. Etimesgut halı yıkama servis personeli tarafından yıkama bölümüne taşınmış olan yıkanacak halılar karışmaması için cinsleri tespit edilerek farklı alanlara alınır çünkü her halı aynı yıkama tekniği ile yıkama yapılamaz.

Yıkandıktan sonra halıların hızlı bir şekilde kurutulmasında bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek kurutmanın başarılı olması için büyük önem teşkil etmektedir. Sanayi tipi sıkma makinesinden alınan halı ve kilimler güneş ışığına gereksinim duyar ki bakterisiz kurutma tam olarak bu şartla sağlanabilir. Kurutma askılarında kuruması tamamlanan halılar kontrol edilmek üzere kalite kontrol masasına alınır ve bu birimde halıların son kontrolü ile birlikte paketleme çalışmaları yürütülür. Tüm detaylı işleri de tamamlanmış olan halılar etiket numaralarına göre bir sıralama sağlanacak biçimde gruplanıp, sevkiyat personeline gönderilir ve belirlenen zamanda halı ve kilimler adreslerine ulaştırılır. Deneyimlerimize göre halı ve kilimleri yıkatırken iyi bir yıkama için her şeyden önce bilmek gereken şey, halı yıkama işimizi görecek işletmenin halıların yıkanmasında yeterli donanıma sahip bir halı ve kilim yıkama firması olması gerektiğidir.

Halı yıkama sektörü de piyasadaki diğer sanayi işlerindeki gibi teknik gelişmelerden etkilenmiş bir iş alanıdır ve teknolojik alandaki son dönemdeki yenilikler bu işin standartını epeyce üst seviyelere taşımıştır. Kilim ve halı yıkamada öncelikli adım, ücretsiz servis aracının randevulaşılan süre içerisinde halıları almaya gelmesidir ve bu iş ile alakalı artı bir bedel istenmemelidir. Bize göre özverili bir halı yıkama ve overlok işletmesi mutlaka söz verilen saatte verdiğiniz adrese gelir. Halı yıkayacak bir fabrikanın işçilik kalitesi, disiplinli personel ve bununla beraber elinde bulundurduğu makinelerin yeterliliğiyle bilinir.

Siz de temizliğe değer veren biriyseniz piyasada tutulan deterjan kullanan halı yıkama fabrikalarını seçmelisiniz. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son yıllarda değişik iki halı yıkama sistemi ortaya çıkmıştır ki, bu yöntemlerden birisi meçle elde yıkama diye tarif edilen sistem, ikincisi ise otomatik sistemle yapılan yıkama metodudur. Otomatik halı yıkama makinesi ile icra edilen yıkama işlemlerinin eski sisteme göre bir sürü avantajı ortaya çıkar ki, bunlardan en mühim olanı zannediyorum daha titiz bir yıkama yapılmasıdır.

Etimesgut antibakteriyel yolluk ve halı yıkamaya halı ve kilimleri elle veyahut otomasyonlu yöntemle yıkatabilirsiniz ama iyi deterjan kullanmak, yıkama işinin başarısını önemli ölçüde etkilemektedir. Temizlikte kaliteli neticeye ulaşmak için bakteri temizleme özelliği olan halı yıkama şampuanları ile uygulama yapmak son derece önemlidir.