Etimesgut halı yıkama dünden bu güne halı yıkama işiyle uğraşan ve müşterilerini memnun etmek için elinden gelini yapmaya çalışan Etimesgut yıkama fabrikasıdır. Firmamız sadece yıkama işiyle meşgul olan bir firmadır. Bir çok firma gibi oto yıkama işinin yanında ek olarak halı yıkama işi yapmamaktadır. Halı yıkama başlı başına özen isteyen zor koşullara sahip bir iştir. Öyle ikinci bir iş olarak yapılabilecek bir iş değildir kesinlikle. Halı yıkama işi sürekli gelişim gösteren bir iş olduğu için gelişmeleri de sürekli yakından takip etmek gerekmektedir. Firmamız Etimesgut halı yıkama her geçen gün kendini geliştirerek, halı yıkamadaki gelişmeleri de yakından izlemektedir. Çünkü halı yıkama için bu söylediğimiz işin olmazsa olmazlarındandır.

Halı ve kilimleri yıkayan bir şirketin yıkama kalitesi, disiplinli çalışan bir ekip ve kullandığı makinelerin kalitesinin yüksek olmasıyla anlaşılabilir. Etimesgut tecrübeli halı ve kilim yıkamaya halı ve yollukları manuel veyahut ful otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ancak deterjan kalitesi, bu işin başarısını kesin bir şekilde belirlemektedir. Halı yıkama işlerinde kaliteli sonucu elde etmek için yüksek hijyen gücü olan deterjanlar kullanmak fazlaca önemlidir.

Halı yıkamada kusursuz hijyene özen gösteren biriyseniz piyasada tutulan deterjanlarla çalışan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını seçmelisiniz. Yıkamada ilk aşama servis arabasının randevulaşılan zamanda vereceğiniz adrese gelmesidir ve bu işlem için herhangi bir bedel verilmemelidir. Bu anlamda profesyonel bir halı yıkama fabrikası muhakkak söz verdiği zaman aralığında verilen adreste olur. İşletmemizde kullandığımız yeni cihazlar ve buna ek olarak üstün özellikli leke çıkarıcılar yıkamayı hatasız bir şekilde tatbik etmemize olanak tanıyor. Bundan ötürü ilk günden beri Etimesgut halı ve yolluk yıkama olarak bu şartın farkındayız ki, halıların yıkanmasında en iyi bilinen yıkama makinelerini kullanan bir firma olarak biliniyoruz.

Tecrübeler ortaya koyuyor ki halı ve yollukları yıkatırken kaliteli bir sonuç için ilk önce özen gösterilecek şey, halı yıkama işimizi görecek işletmenin temizlik konusunda yeterli donanıma sahip bir yıkama kuruluşu olmasındaki mecburiyettir. Bir halının temizlenmesinden amaçlanan kaliteli neticeyi elde etmek için özen gerektiren özel bazı koşulları sağlamak zorunluluktur.

Yeterli iş tecrübesine sahip bir halı ve kilim yıkama fabrikasının hijyen kalitesi yüksek bir iş çıkarabilmesi için önemli ilkelerden birisi de halı yıkama deterjanlarının değişik yapıdaki halılara hangi yöntemlerle uygulanacağına karar vermektir. Zaten herkes bilir ki tse belgeli bir halı şampuanı kullanmak halı yıkamanın kalitesini etkileyici niteliktedir. Standartlara uygun hizmet bekleyen bir müşteriyseniz ve şayet, hijyen koşullarını sağlamayan durumlarla karşılaşmaktan tedirginseniz, yıkama işinizi vereceğiniz yıkama firmasını seçmeden evvel bazı önemli şartları bilmeniz gerekiyor. Yeni gelişen makinelerle birlikte son dönemde iki türlü yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bunlardan ilki meçle elde yıkama diye tarif edilen sistem, diğeriyse otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama metodudur. Otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle icra edilen yıkama işinin eski usule göre pek çok yararı sıralanabilir ve bu avantajların en çok önem arz edeni sanırım halının arka yüzünün de yıkanmasıdır.

Yıkama işi bitirilen halıların hızlıca kurumasının sağlanmasında otomatik bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek bu işin başarısı için oldukça önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinde sıkılan halı ve yolluklar gün ışığına gereksinim duyar ki bakterilerin yok edilmesi ancak bu yöntemle sağlanabilir. Kurutmalıklarda kuruduğu tespit edilen halı ve yolluklar kontrol edilmek üzere denetim birimine taşınır ve bu alanda tarama, fırçalama ile beraber ambalajlama uygulamaları yapılır. Tüm aşamaları tamamlanan halı ve yolluklar kayıtlarına göre bir sıralama sağlanacak şekilde toparlanıp, dağıtım elemanlarına sevk edilir ve söylenilen zaman diliminde halılar ve yolluklar teslimat adresine ulaştırılır. Etimesgut halı yıkama servis personeli tarafından yıkama bandına getirilmiş olan halı ve kilimler bir an evvel dokuma türlerine göre ayrı yerlere aktarılır çünkü değişik özellikteki halılar aynı makineyle yıkanmamalıdır.

Yıkamacılık sektörü de piyasadaki diğer işlerde olduğu gibi gelişen endüstriden pozitif yönde etkilenmiş bir sektördür ki, teknolojik alandaki son gelişmeler bu işin standartını çok arttırmıştır.