Halı yıkama kalitesini birinci derecede etkileyen şey, leke çözücü ve şampuanların seçimidir. Etimesgut Topçu mahallesi bölgesinde verdiğimiz hizmetimizde kullandığımız tüm deterjan, leke çözücü, yumuşatıcı, şampuan vesair sarf malzemeleri özel olarak üretilmiş malzemelerdir.

İşinde tecrübeli bir halı yıkama fabrikasının kusursuz neticeler çıkarabilmesi için hassasiyet gerektiren hususlardan birisi de deterjan ve leke çıkarıcıların farklı özelliklerdeki halılara ne tür metodlarla kullanılacağı konusunun bir kalite standartına kavuşturulmasıdır. Çünkü kabul edilen bir gerçektir ki kalite belgeleri tam olan deterjanlar kullanmak temizlik işlerinin kalitesini kesin olarak belirler. Hijyen sağlamada kullandığımız yeni gereçler ve bununla birlikte geliştirilmiş şampuanlar işimizi neredeyse sıfır hatayla tatbik etmemize olanak tanıyor. Bu nedenle bizler de Etimesgut halı yıkama olarak bu önemli konunun farkındayız ki, yıkama işlemlerimizde kalitesi en yüksek olan otomasyon sistemlerini kullanma gayretindeyiz. Öncelikle temizlik kalitesine bakan biriyseniz kaliteli deterjanlar kullanan halı ve yolluk yıkama işletmelerini tercih etmeniz gerekir. Yıkama sektörü de benzer sektörlerde olduğu gibi endüstriyel ilerlemelerden etkilenmiş bir iştir ve mühendislik alanındaki son yenilikler temizliğin standartını hakikaten çok üst seviyelere çıkarmıştır.

Yıkanmış halıların biran evvel kurumasının sağlanmasında özel bir sıkma makinesinin kullanılması, kurumanın beklenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Otomatik sıkma makinesinin sıktığı halı ve yolluklar gün ışığına gereksinim duyar ki, güneş dezenfeksiyonu tam anlamıyla bu sayede sağlanabilir. Güneşli havada kurumuş olan halı ve kilimler kontrol maksadıyla son kontrol birimine sevk edilir ve bu alanda halıların son kontrolü ile beraber parfüm ve paketleme çalışmaları yürütülür. Paketleme işlemleri de neticelenen halı ve kilimler barkot numaralarına göre bir sıralama yapılacak biçimde ayrıştırılıp, dağıtım personeline yönlendirilir ve böylece beklenen gün ve saatte halı ve yolluklar müşterilere dağıtılır. Etimesgut halı ve kilim yıkamaya halıları eski usullerle yahut tam otomatik teknikle yıkatabilirsiniz fakat leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, yıkamanın başarı seyrini önemli oranda belirleyicidir. Halı ve kilim yıkamada olumlu bir neticeye varmak için bakterisiz bir hijyen sağlayan şampuanlar ile yıkama yapmak çok önemlidir.

Standartlara uygun hizmet bekleyen birisiyseniz ve eğer, beklentilerinize cevap vermeyen bir neticeyle karşılaşmaktan korkuyorsanız, yıkama yaptıracağınız halı yıkama firmasına iş yaptırırken, bir kısım önemli detayları bilmeniz gerekiyor. Halı ve yollukların temizlenmesinden amaçlanan başarılı sonucu sağlamak için deneyim gerektiren kimi normlara uyulması gerekliliktir.

Yeni halı yıkama makineleri sayesinde günümüzde iki tip yıkama sistemi gündeme gelmiştir ki, bu sistemlerden bir tanesi manuel yıkama olarak tabir edilen sistem, ikincisi ise tam otomatik sistemlerle icra edilen yıkama metodudur. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makinesiyle yapılan yıkama işlemlerinin manuel yıkamaya göre bir çok faydası vardır ki, bu faydaların en önemlisi belki de daha fazla yıkayıcı fırça kullanılmasıdır.

Söylemekte yarar var ki halıları yıkatırken yüksek kaliteli yıkama için her şeyden önce dikkatli olunması gereken konu, halı ve kilimleri yıkayacak şirketin temizlik ve hijyen sağlamada ileri derecede titiz bir halı yıkama firması olması gerektiğidir. Etimesgut halı yıkama servis aracıyla yıkama alanına getirilmiş olan yıkanacak halı ve kilimler, bir an evvel iplik özelliklerine bakılarak yıkamak üzere hazırlanır çünkü, tüm halılar aynı makine ve deterjanla yıkama yapılamaz.

Halılarımızı yıkayacak bir şirketin yıkama kalitesi, işini iyi bilen personel kadrosu ve elinde bulundurduğu ekipmanların yüksek kalitede olmasıyla ölçülür. Yıkamada birinci aşama, firma aracının belirlenen saatte halılarınızı almaya gelmesidir ve bu işlem için ekstra bir ücret verilmemelidir. Her halükarda kaliteye önem veren bir temizlik işletmesi mutlaka istenen zaman aralığında verdiğiniz adrese gelir.