Halıların dört mevsim yıkanabilmesi için gerekli altyapı ve donanıma sahip olan firmamız, Etimesgut Suvari Mahallesi bölgesine de hizmet vermektedir.

Titiz birisiyseniz ve şayet, beklenmeyen durumlarla karşılaşmaktan endişeleniyor iseniz; halılarınızı yıkatacağınız yıkama firmasını seçerken bazı önemli şeyleri bilip dikkatli olmanız gerekiyor. Çalışmalar gösteriyor ki kilim ve halıları yıkatırken kaliteli bir netice için özen gösterilmesi gereken konu, yıkama işini vereceğimiz kuruluşun lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda son derece titiz bir halı yıkama firması olmasındaki mecburiyettir.

Halı yıkama da diğer işlerde olduğu gibi teknik ilerlemelerden nasibini almış bir iş koludur ve endüstriyel alandaki son dönemdeki yenilikler sektörün niteliğini ciddi anlamda yükseklere çıkartmıştır. Etimesgut halı yıkama fabrikasındaki yıkama mekanına nakledilmiş olan yıkanacak halı ve kilimler, karışmaması için iplik özelliklerine bakılarak gruplara ayrılır zira farklı türdeki halılar aynı yıkama tekniği ile yıkanmaz. Hijyen sağlamada kullanılan yeni makineler ve buna ek olarak güçlü deterjanlar mesleğimizi en iyi şekilde yapmamıza imkan tanıyor. Bu nedenle bizler de Etimesgut halı ve kilim yıkama fabrikası olarak bu durumun farkında olduğumuz için işletmemizde en kaliteli sistemleri kullanmayı prensip edinmiş durumdayız.

Etimesgut halı yıkamaya kilim ve halıları eski sistemle ya da ful otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli deterjan kullanımı, yıkamanın kalite oranını tamamen etkileyen bir özelliktedir. Çünkü başarılı bir sonuç için antibakteriyel özelliği olan deterjanlar ile yıkama yapmak büyük önem arz etmektedir. Yolluk ve halıların yıkanmasından amaçlanan sağlıklı sonucu kazanmak için deneyim gerektiren belirli normların sağlanması gereklidir.

Yeni halı yıkama makineleri sayesinde son dönemde ayrı iki halı ve kilim yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bunlardan birincisi manuel yıkama diye tabir edilen sistem, ikincisi de otomatik sistemle yapılan yıkama sistemidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makinalarıyla yaptığımız yıkama işinin elle yıkamaya göre bir sürü yararı gösterilebilir ve bu avantajlardan en fazla önemli olanı sanıyorum daha fazla yıkayıcı fırça kullanılmasıdır. Halıları temizleyecek bir kuruluşun kalite standartı, işini seven personel kadrosu ve bununla beraber, uygulamada kullandığı temizlik malzemelerinin kalitesiyle anlaşılabilir. İşinde tecrübeli bir halı yıkama işletmesinin kusursuz bir sonuca varabilmesi için önemli şartlardan birisi de leke çözücü malzemelerin farklı halılara ne tür yöntemlerle kullanılacağıyla alakalı bilgi sahibi olmaktır. Bu anlamda kesin olarak bilinir ki, tse belgeli leke gidericiler kullanabilmek bu işin kalitesini doğrudan etkileyicidir.

Yıkama işlemlerinde öncelikli adım halı yıkama servisinin beklenen zaman içerisinde adresinize gelmesidir ve bu işlem için artı bir bedel talep edilmemelidir. Bu anlamda memnun kalmayı umacağınız bir yıkama fabrikası kesinlikle söz verilen zamanda halılarınızı teslim alır. Yıkandıktan sonra halıların hızlı bir şekilde kurumasının sağlanmasında bu iş için yapılmış bir sıkma makinesi kullanılması kurumanın kalitesi için büyük önem arz etmektedir. Santrifüj makinesinde suyu alınan halı ve kilimler gün ışığına ihtiyaç duyar ki bakterilerden arınma tam olarak bu metotla sağlanabilir. Yeterli miktarda kuruduğu tespit edilen halılar son kontroller için sonuç masasına taşınır ve bu bölümde halıların son kontrolü ile beraber ambalaj uygulamaları yapılır. Ambalaj aşamaları da sonuçlanmış olan halı ve yolluklar müşteri adreslerine göre bir araya getirilecek biçimde ayrılıp, sevkiyat araçlarına teslim edilir ve bundan sonra önceden bilinen gün ve saatte halılar sahiplerine ulaştırılır. Bolum13