Halının temizliği önemli olduğu gibi tasarruf yapmakta o derece ehemmiyetlidir. Evde halı yıkama pek meşakkatli bir iş olmakla beraber aynı zamanda deterjan ve aşırı su tüketimiyle büyük harcamalar gerektirmektedir. Buna rağmen halının temizliği arzu edilen şekilde gerçekleşmemektedir. Günümüz insanı tasarruf ve hijyenin önemini kavrayarak artık halılarını evlerinde yıkama yerine, halı yıkama fabrikalarını tercih etmekte, bunu yaparken de gelişi güzel oto yıkama işi yapanlara halısını yıkatmamakta, fabrika seçimini de referans ile tespit etmektedir. Etimesgut halı yıkama, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da faaliyetini tavsiye üzerine sürdürme kararlılığındadır.

Öncelikle temizlik kalitesine önem veren bir kimse iseniz iyi deterjanlarla çalışan halı ve yolluk yıkama işletmelerini tercih etmek mecburiyetindesiniz. Halıların yıkanması işinde öncelikli aşama firma aracının beklenen saatler içinde halıları teslim almasıdır ve servis için artı bir ücret talep edilmemelidir. Unutmayın kaliteli iş yapan bir temizlik firması kesinlikle söz verdiği saatte adresinizde olur.

Teknolojik destek sayesinde günümüzde iki türlü halı yıkama tekniği uygulanmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan birincisi meç aracılığı ile yıkama şeklinde tarif edilen yöntem, diğeri ise tam otomatik yıkama makinesi ile sürdürülen yıkama modelidir. Otomatik programlı halı yıkama makineleriyle icra edilen yıkama işinin önceki sisteme göre bir çok avantajı sıralanabilir ki, bu faydaların en çok önem arz edeni sanıyorum daha detaylı yıkama yapılmasıdır. Etimesgut yolluk ve halı yıkamaya halıları elde ya da bilgisayarlı sistemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanımı, halı yıkama işinin sonucunu önemli ölçüde etkileyen bir özelliktedir. Halı yıkama işlerinde kaliteli sonucu almak için antibakteriyel özelliği olan temizlik maddeleri kullanmak olmazsa olmaz öneme sahiptir. Halıların temizlenmesinde kullanılan otomasyonlu sistemler ve bunun yanında geliştirilmiş leke çözücüler mesleğimizi en az riskle uygulamamıza olanak tanıyor. Bu vesileyle biz de Etimesgut halı ve yolluk yıkama firması olarak bu hususun bilincindeyiz ve yıkama uygulamalarımızda en geçerli otomasyon sistemlerini kullanan bir firma olarak biliniyoruz.

Temizlikten ödün vermeyen birisiyseniz ve şayet, hoş olmayan sonuçlarla karşılaşmaktan çekince duyuyorsanız; yıkama yaptıracağınız halı firmasını tercih ederken, bir takım hususları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Halı ve yollukların biran evvel kurumasının sağlanmasında sıkma makinesi kullanmak kurumanın amaçlandığı gibi olması için oldukça önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesiyle sıkılan halılar askıya alınmaya ihtiyaç duyar ki güneşle dezenfeksiyon bir tek bu yöntemle sağlanır. Tam manasıyla kuruduğu gözlemlenen halı ve yolluklar kontrol işlemleri için son kontrol noktasına sevk olunur ve bu masada tarama, fırçalama ile birlikte paket uygulamaları yapılır. Poşetleme işleri de tamamlanan halı ve kilimler her müşteriye göre bir araya getirilecek biçimde ayrılıp, servis bölümüne yönlendirilir ve bundan sonra belirlenen gün ve saatte halılar ve yolluklar sahiplerine teslim edilir.

Temizlik ihtiyacı olan halıların temizlenmesinden istenen başarılı neticeyi kazanmak için tecrübe gerektiren özel bazı şartları yerine getirmek gereklidir. İşinde başarılı bir halı, kilim ve yolluk yıkama fabrikasının başarılı sonuçlar çıkarabilmesi için önemli aşamalardan birisi de deterjan ve leke çıkarıcıların hassas halılara hangi usullerle uygulama yapılacağının tespitinin yapılmasıdır. Bu anlamda kabul edilen bir gerçektir ki yüksek düzeyde kaliteli bir halı yıkama şampuanı kullanmak halı yıkama işinin kalitesini doğrudan etkilemektedir. Etimesgut halı yıkama personelince yıkama yapılacak yere taşınmış olan halılar, karıştırılmadan dokuma özelliklerine bakılarak bölümlere ayrılır çünkü, tüm halılar aynı yıkama tekniği ile yıkanamaz.

Halılarımızı yıkayacak bir firmanın işçiliğindeki kalite, düzenli çalışan bir ekip ve bununla beraber, kullandığı temizlik malzemelerinin uygun standartlarda olmasıyla ölçülür. Bu iş te piyasadaki diğer işlerde olduğu gibi teknik gelişmelerden etkilenmiş bir sektördür ki, özellikle yeni teknik imkanlar temizliğin kalite standartını gerçek manada üst düzeye yükseltmiştir.

Özellikle söylemek gerekir ki halıları yıkatırken nitelikli bir yıkama için her şeyden evvel önem verilmesi gereken konu, kilim ve halıların yıkatılacağı işletmenin lekelerle mücadelede tecrübeli bir temizlik işletmesi olmasındaki zaruriyettir.