Çokça zaman geçirdiğimiz bir diğer eşyamızda şüphesiz koltuk takımlarımız veyahut kanepelerimizdir. Buda demek oluyor ki zaman zaman temizlenmesi gerekliği vardır. Koltuk yıkama da halı yıkama gibi gereken özenin gösterilmesi ile ancak uygun hijyen koşulları sağlanabilir. Koltuklar yapısı itibarı ile kiri lekeyi üzerinde barındıran malzemelerdir. Aynı zamanda da mikrop ve bakterileri. Koltuk yıkama da halı yıkama gibi sektörel bazda sürekli ivme kazanan bir konumdadır. Koltuk yıkama işi evlerde uygulandığı işin kullanıcılara her hangi bir sıkıntı yüklememektedir.

Etimesgut koltuk yıkama firmamıza telefonla randevu alarak, koltuklarınızı yıkata bilirsiniz. Koltuk yıkama işlemlerimizin tamamı evinizde gerçekleşmektedir. Etimesgut halı yıkama fabrikamız etimesgut koltuk yıkama sektöründe de başarılı bir firmadır. Bütün yıkama faaliyetlerimizde hijyen ön plandadır. Etimesgut koltuk yıkama fabrikamız koltuk yıkama işinde, daima gereken profesyonelliği gösteren bir firma olmuştur.

Birikimlerimiz gösteriyor ki halı ve kilimleri yıkatırken kaliteli bir netice için temel şart olarak dikkatli olunması gereken konu, halıların verileceği şirketin hijyenik yıkamada tecrübe sahibi bir kilim ve halı yıkama şirketi olmasındaki mecburiyettir. Halılarınızın yıkama işleminden amaçlanan sağlıklı neticeyi elde etmek için deneyim gerektiren özel bazı kuralların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Halı yıkama işlerinde öncelikli adım servisin söz verdiği zamanda halıları almasıdır ve servis ile alakalı artı bir bedel alınmamalıdır. Bize göre profesyonel bir temizlik işletmesi kesinlikle söz verilen zamanda verilen adreste olur. Yeterli iş tecrübesi olan bir halı ve kilim yıkama işletmesinin başarısı seviyesi yüksek neticelere ulaşabilmesi için gerekli şeylerden biri de halı yıkama şampuanlarının farklı özelliklerdeki halılara hangi tekniklerle kullanılacağının kararına varmaktır. Zira bilinen bir gerçektir ki, standartlara uygun leke çıkarıcı maddeler kullanıyor olmak temizlik işlerinin kalitesini direkt olarak belirler. Son zamanlarda kullanmaya başladığımız makineler ve bununla beraber gelişmiş leke çözücüler mesleğimizi hatasız bir şekilde sürdürmemize yardım ediyor. Bundan ötürü en başından beri Etimesgut kilim ve halı yıkama fabrikası olarak bu işin farkında olduğumuz için uygulamalarımızda en kaliteli makine ve ekipmanları kullanan bir firma olarak biliniyoruz.

Kirlenmiş halımızı yıkayacak bir firmanın kalite göstergesi, işine önem veren personel kadrosu ve uygulamada kullandığı endüstriyel ekipmanların uygun standartlarda olmasıyla tespit edilir. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber son dönemde iki farklı yıkama yöntemi geliştirilmiştir ki, bu sistemlerden bir tanesi manuel yıkama diye bilinen yöntem, ikincisiyse bantlı yıkama sistemiyle sürdürülen yıkama sistemidir. Bantlı halı yıkama makinalarıyla icra ettiğimiz yıkama işinin eski uygulamalara göre bir çok avantajı sıralanabilir ki, bu faydaların en mühimi her halde daha yüksek kalitede yıkama yapılmasıdır.

Etimesgut halı yıkama servis aracıyla yıkama alanına naklolunan halılar önce iplik özelliklerine bakılarak gruplara ayrılır çünkü farklı türdeki halılar aynı deterjanlarla yıkama yapılamaz. Yıkama işi bitirilen halıların gereken sürede kurutulmasında profesyonel sıkma makinesi kullanılması, kurutmanın kusursuz olması için gerçekten önemlidir. Santrifüj makinesiyle sıkılmış halı ve yolluklar gün ışığına ihtiyaç duyar ki, bakterilerin yok olması tam manasıyla bu koşulla sağlanabilir. Askıda kurumuş olan halı ve kilimler kontrol amacıyla son kontrol noktasına sevk edilir ve bu masada tarama, fırçalama ile beraber poşetleme çalışmaları yapılır. Paketleme ve parfümleme işleri tamamlanmış olan halılar her etikete göre bir arada tutulacak şekilde toparlanıp, sevkiyat bölümüne sevk edilir ve bundan sonra söz verilen saatte halılar müşterilere teslim edilir. Halı yıkama sektörü de diğer iş alanlarındaki gibi mühendislikteki gelişmelerden fayda sağlamış bir iştir ki, endüstriyel alandaki yeni teknolojik imkanlar sektörün standartını fazlaca üst seviyelere çıkarmıştır.

İyi hizmet almak isteyen birisi iseniz ve eğer, beklenmeyen bir sonuçla karşılaşmaktan korku duyuyorsanız, halılarınızı temizleteceğiniz halı firmasına iş yaptırırken, bazı önemli detayları bilmeniz gerekiyor. Etimesgut otomatik sistem halı ve yolluk yıkamaya halı ve kilimleri elde yahut bilgisayarlı sistemle yıkatabilirsiniz fakat antibakteriyel deterjan kullanımı, halı yıkama işinin başarı seyrini direkt olarak etkilemektedir. Temizlikte olumlu sonucu almak için antibakteriyel özellikte temizlik malzemeleri ile uygulama yapmak çok önemlidir.

Şayet hijyene gerekli özeni gösteren bir kimse iseniz iyi deterjanlarla çalışan halı ve yolluk yıkama şirketlerini tercih etmek zorundasınız.