Etimesgut koltuk yıkama firmamız, koltuk yıkama makineleriyle koltukların tozlarını emerek tozlarından arındırma işlemini gerçekleştirir. Yıkanacak koltuk ve kanepelerin çeşitli özelliklerine göre en önemlisi kumaşının teknik özelliklerine göre temizlik malzemeleri kullanılır. Gerekli malzemeler seçildikten sonra yıkama işlemine başlanır. İlk yapılacak işlem Etimesgut koltuk yıkama fabrikamızın koltuğumuza özel olarak hazırladığı karışım tatbik edilir. Karışımın etkisini göstermesi için bir süre beklenir. Geçen bu zaman zarfında kirler ve lekeler yumuşayarak büyük bir çoğunluğu temizlenmiş olur. Artık sadece inatçı lekeler varsa bunlar kalmışsa kalmıştır. Etimesgut koltuk yıkama fabrikamızın şimdi ki işlemi ise bu inatçı lekeleri çıkarma işlemidir. Bu zor lekelerin teknik özelliklerine göre değişen leke çıkarıcılar seçilerek, koltuk kumaşına uygulaması gerçekleştirilir. Çözülme işlemi gerçekleşen lekelerin üzerine kumaşa hiç bir zarar vermeyen bir fırça ile lekeli bu bölge fırçalanarak leke çıkarılır. Artık koltuk veya oturma grubumuzun temizliği yapılmıştır.

En son işlemde kanepemizin son kontrolleri yapılarak, pencereler açılır ve ortam havalandırılır. Etimesgut koltuk yıkama halı yıkamada olduğu gibi deneyimli ekibiyle her an hizmetinizde. Etimesgut koltuk yıkama firmamız, koltuk yıkama makineleriyle koltukların tozlarını emerek tozlarından arındırma işlemini gerçekleştirir.

Halı ve kilimleri yıkayan bir kuruluşun kalite standartı, işini seven personel kadrosu ve bununla birlikte, kullandığı temizlik deterjanlarının yüksek kalitede olmasıyla anlaşılabilir. Etimesgut profesyonel yolluk ve halı yıkamaya halı ve yollukları manuel olarak ya da bilgisayarlı yöntemle yıkatabilirsiniz fakat deterjan kalitesi, halı yıkamanın başarı oranını çok büyük ölçüde belirleyici özelliktedir. Halı yıkama işlerinde kaliteli neticeye ulaşmak için ciddi hijyen sağlayan şampuanlar ile çalışmak gerekmektedir.

Halıların hızlıca kurumasının sağlanmasında sıkma makinesinin kullanılması, kurumanın başarılı olması için çok önemlidir. Santrifüj makinesinde sıkılan halılar güneşte bekletilmeye gereksinim duyar ki, antibakteriyel kurutma yalnızca bu koşulla sağlanabilir. Kurutma askılarında kuruduğu gözlemlenen halılar kontrol işlemleri için kontrol bölümüne alınır ve bu masada tarama, fırçalama ile beraber ambalaj çalışmaları yürütülür. Tüm detaylı kontrol aşamaları da neticelenen halı ve yolluklar adreslerine göre bir arada tutulacak şekilde gruplanıp, dağıtım personeline aktarılır ve bundan sonra belirlenen zaman içerisinde halılar ve yolluklar verilen adrese teslim edilir. Değişen koşullarla birlikte son yıllarda iki farklı halı yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu metotlardan birisi meç aracılığı ile yıkama diye isimlendirilen yöntem, diğeriyse tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama sistemidir. Tam otomatik halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürdüğümüz yıkama işlemlerinin eski usule göre pek çok faydası listelenebilir ki, bu faydaların en önemlisi her halde halıların daha fazla yıkanmasıdır. Hijyen kurallarını önemseyen birisiyseniz ve eğer, hoş olmayan sonuçlarla karşı karşıya gelmekten tedirginlik içerisindeyseniz yıkama yaptıracağınız halı yıkama fabrikasına iş yaptırırken bazı önemli hususları bilmeniz gerekiyor.

Halı yıkamacılık ta benzer işlerdeki gibi teknolojik ilerlemelerden etkilenmiş bir sektördür ki, mühendislik alanındaki yeni teknik imkanlar sektörün standartını son derece üst seviyelere taşımıştır. Tecrübelerimize göre halı ve yollukları yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için ilk olarak bilmek gereken şey, halılarımızı teslim edeceğimiz şirketin hijyenik yıkamada uzmanlaşmış bir halı ve kilim yıkama işletmesi olması gerektiğidir.

Hijyen sağlamada kullandığımız yeni gereçler ve yeni nesil leke çıkarıcılar işimizi neredeyse sıfır hatayla yapmamıza imkan sağlıyor. Bundan dolayı yıllardır Etimesgut halı yıkama olarak bu önemli durumun farkındayız ki, halıları yıkarken en güçlü makineleri kullanma eğilimindeyiz. Halıların yıkanması işinde ilk adım ücretsiz servis aracının belirlenen saatte halıları almak için gelmesidir ki servis ile ilgili ekstradan bir para alınmamalıdır. Bize göre kaliteli iş yapan bir temizlik firması bir şekilde belirlenen sürede adresinizde olur. İşini bilen bir halı ve kilim yıkama şirketinin kusursuz neticelere ulaşabilmesi için önemli konulardan biri de deterjan ve leke çıkarıcıların hassas yapılı halılara hangi usullerle kullanılacağıyla alakalı donanım sahibi olmaktır. Çünkü kabul edilen bir gerçektir ki, kaliteli leke gidericiler kullanmak yıkama işlerinin sonucunu etkiler.

Halı yıkamada yüksek kaliteye bakan biriyseniz kalitesiyle tanınan şampuanları kullanan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını tercih etmek durumundasınız. Etimesgut halı yıkama tarafından yıkama yapılacak yere alınan yıkanacak halılar bir an önce lekelerine göre ayrıştırılır çünkü değişik özellikteki halılar aynı teknikle yıkanamaz.

Kirlenen halıların temizlenmesinden hedeflenen başarılı sonucu elde etmek için özen gerektiren bir sürü koşullara uyulması olmazsa olmaz önem arz etmektedir.