Etimesgut koltuk yıkama olarak biliyoruz ki, çokça zaman geçirdiğimiz bir diğer eşyamızda şüphesiz koltuk takımlarımız veyahut kanepelerimizdir. Buda demek oluyor ki zaman zaman temizlenmesi gerekliği vardır. Koltuk yıkama da halı yıkama gibi gereken özenin gösterilmesi ile ancak uygun hijyen koşulları sağlanabilir. Koltuklar yapısı itibarı ile kiri lekeyi üzerinde barındıran malzemelerdir. Aynı zamanda da mikrop ve bakterileri. Koltuk yıkama da halı yıkama gibi sektörel bazda sürekli ivme kazanan bir konumdadır. Etimesgut koltuk yıkama şirketimiz, koltuk yıkama işlemlerini evlerde uygulandığı için, kullanıcılara her hangi bir sıkıntı yüklememektedir.

Etimesgut koltuk yıkama firmamıza telefonla randevu alarak, koltuklarınızı yıkata bilirsiniz. Koltuk yıkama işlemlerimizin tamamı evinizde gerçekleşmektedir. Etimesgut halı yıkama fabrikamız etimesgut koltuk yıkama sektöründe de başarılı bir firmadır. Bütün yıkama faaliyetlerimizde hijyen ön plandadır. Etimesgut koltuk yıkama firmamız koltuk yıkama işinde, daima gereken profesyonelliği gösteren bir firma olmuştur. Etimesgut koltuk yıkama firmamız koltuk yıkama işinde, daima gereken profesyonelliği gösteren bir firma olmuştur.

Kirlenen halıları yıkayan bir fabrikanın kalite standartı, disiplinli çalışan personel ve kullandığı temizlik deterjanlarının kalite standartlarına uygunluğu ile anlaşılır. Eğer temizlik kalitesine azami derecede önem veren bir kimse iseniz yüksek düzeyde kaliteli şampuanları kullanan halı ve kilim yıkama işletmelerini seçmek durumundasınız.

Kilim ve halı yıkamada birinci aşama, halı toplama servisinin gelmesi gereken saatte halılarınızı almaya gelmesidir ve servis ile ilgili ilave bir bedel istenmemelidir. Kaldı ki memnun kalmayı umacağınız bir halı temizleme firması hızlıca ve anlaşılan zaman aralığında teslim alır halıları. Yıkandıktan sonra halıların biran evvel kurumasının sağlanmasında otomatik sıkma makinesinden yardım almak, kurumanın başarısı için büyük önem teşkil etmektedir. Sanayi tipi sıkma makinesinde sıkılan halılar askıda bekletilmeye ihtiyaç duyar ki, güneşle dezenfeksiyon tam anlamıyla bu koşulla sağlanabilir. Güneşli havada kuruduğu gözlemlenen halı ve yolluklar kontrol edilmesi için denetleme kısmına sevk olunur ve bu bölümde fırçalama, tarama ile birlikte ambalajlama ve parfümleme uygulamaları yapılır. Son kalan aşamaları da sonuçlanan halı ve yolluklar her etikete göre bir sıralama sağlanacak şekilde gruplara ayrılıp, dağıtım araçlarına aktarılır ve bundan sonra belirlenen gün ve saatte halılar verilen adrese dağıtılır. Teknolojik gelişmelerle birlikte son senelerde ayrı iki halı yıkama tekniği geliştirilmiştir ki, bu sistemlerden ilki elle yıkama diye bilinen sistem, diğeri ise otomatik makinelerle yapılan yıkama sistemidir. Otomatik bantlı sistem halı yıkama makinesi ile sürdürdüğümüz yıkamanın önceki sisteme göre pek çok yararı sıralanabilir ve bu yararların en önemlisi zannediyorum halının arka yüzünün de yıkanmasıdır.

Temiz iş bekleyen birisi iseniz ve şayet, yeterince kaliteli olmayan durumlarla karşılaşmaktan endişe duyuyorsanız; halı yıkama işinizi vereceğiniz halı firmasına karar vermeden önce, bir takım şeyleri araştırmanız gerekiyor. Halıların temizlenmesinde kullanılmaya başlanılan yeni makineler ve artı olarak üstün vasıflı arındırıcılar yıkama işini en az riskle uygulamamıza yardım ediyor. Bu yüzden senelerdir Etimesgut halı ve kilim yıkama firması olarak bu şartın bilincindeyiz ki, işletmemizde en iyi bilinen endüstriyel ekipmanları kullanmaya gayret ediyoruz.

Etimesgut halı yıkama personelince yıkama yapılacak yere getirilen halılar, ilk olarak dokuma özellikleri göz önüne alınarak yıkamaya hazırlanır çünkü değişik özellikteki halılar aynı ekipmanlarla yıkanamamaktadır. Halı yıkamacılık ta başka sanayi işlerinde olduğu gibi teknolojik gelişmelerden fayda sağlamış bir sektördür ki, mühendislik alanındaki son dönemdeki yenilikler işin niteliğini gerçekten de üst düzeye çıkartmıştır. Tecrübeler ortaya koyuyor ki halı ve yollukları yıkatırken kaliteli bir netice için öncelikle göz ardı edilmemesi gereken konu, halıları yıkayacak kuruluşun hijyen kalitesi konusunda son derece titiz bir halı yıkama şirketi olmasının gerekli olduğudur.

İşini bilen bir halı ve kilim yıkama şirketinin yüksek hijyen kalitesinde bir neticeye ulaşabilmesi için gerçekten önemli şeylerden bir tanesi de leke çıkarıcıların çeşitli halılara hangi usullerle uygulama yapılacağını bilmektir. Çünkü herkesin de bildiği gibi, kalitesi kanıtlanmış leke çıkarıcılar kullanmak bu işin kalitesini etkileyici özelliktedir. Etimesgut halı ve kilim yıkamaya halı ve yollukları manuel yahut ta tam otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ancak deterjan seçimi, halı yıkama işinin başarı seyrini büyük ölçüde belirler. Temizlikte istenen bir neticeye varmak için arındırma gücü yüksek olan temizlik maddeleri ile çalışmak büyük önem arz etmektedir.

Halıların temizlenmesinden beklenen başarılı sonucu kazanmak için tecrübe gerektiren özel koşulların sağlanması olmazsa olmaz önem arz etmektedir.