Etimesgut halı yıkama hizmet bölgemiz içerisinde yer alan Kazım Karabekir Mahallesi’ne günlük olarak ücretsiz servis imkanımız bulunmaktadır.

Halı yıkamada birinci aşama servisin gelmesi gereken zaman diliminde halıları almaya gelmesidir ve bu iş ile ilgili fazladan bir ödeme alınmamalıdır. Bu anlamda disiplinli bir halı temizleme fabrikası mutlaka beklenen saat aralığında halıları almaya gelir. Halı temizliğine özen gösteren bir kimse olarak eğer, hoş olmayan sonuçlarla karşılaşmaktan çekince duyuyorsanız yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama fabrikasını seçmeden evvel, bazı önemli detayları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bakterilerden arınmasını istediğiniz halıların yıkanmasından istenen hijyenik sonucu elde etmek için uzmanlık gerektiren bazı koşulları oluşturmak gerekliliktir. Tecrübelerimiz gösteriyor ki yolluk ve halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için ilk olarak özen gösterilecek şey, halıları yıkayacak şirketin yıkama ve leke çıkarmada titizliği ilke edinmiş bir kilim ve halı yıkama işletmesi olması gerektiğidir.

Öncelikle kaliteye gerekli özeni gösteren biri iseniz yüksek düzeyde kaliteli leke gidericileri kullanan halı ve kilim yıkama işletmelerini seçmek zorundasınız. Etimesgut halı yıkama işletmesindeki yıkama mekanına nakledilen yıkanacak halılar öncelikle iplik özelliklerine göre bölümlere ayrılır çünkü, bütün halılar aynı ekipmanlarla yıkanmamalıdır.

Halılarımızı yıkayacak bir fabrikanın yıkama kalitesi, düzenli çalışan bir çalışma ekibi ve bununla beraber kullandığı ekipmanların yüksek kalitede olmasıyla bilinir. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde günümüzde iki türlü halı yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu tekniklerden birisi meçle elde yıkama diye isimlendirilen sistem, diğeri ise tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama sistemidir. Otomatik sistem halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürülen yıkama işlemlerinin eski tip yıkamaya göre fazlaca avantajı sıralanabilir ve bu avantajların en fazla önemli olanı sanırım çift taraflı yıkamadır.

Halı yıkamacılık ta benzer sanayi sektörlerindeki gibi mühendislikteki gelişmelerden olumlu etki almış bir sektördür ve endüstriyel alandaki yeni teknolojik şartlar temizliğin kalitesini hakikaten yükseklere taşımıştır.

Son zamanlarda kullanılmaya başlanılan yeni makineler ve ilaveten üstün özellikli arındırıcılar bu işi kusursuz bir şekilde yapmamıza imkan tanıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı bizler de Etimesgut halı ve yolluk yıkama şirketi olarak bu hususun bilincindeyiz ve piyasada bulunan en iyi yıkama makinelerini kullanmaya devam ediyoruz. İşinde başarılı bir halı yıkama şirketinin hijyen kalitesi yüksek işler çıkarabilmesi için hassasiyet gerektiren ilkelerden bir tanesi de ağartıcı maddelerin farklı halılara hangi metodlarla uygulama yapılacağıyla alakalı donanım sahibi olmaktır. Bu noktada bilinmelidir ki, piyasada geçerli bir halı yıkama şampuanı kullanabilmek temizlik işlerinin sonucunu direkt olarak etkiler.

Etimesgut halı ve yolluk yıkamaya yolluk ve halıları eski usullerle ya da tam otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ama antibakteriyel deterjan kullanımı, halı yıkamanın sonucunu hatırı sayılır derecede etkiler. Kaldı ki kaliteli neticeye ulaşmak için bakterileri temizleyebilen temizleyiciler kullanmak büyük öneme sahiptir. Halı ve kilimlerin biran evvel kurumasının gerçekleşmesinde otomatik sıkma makinesinden yardım almak bu işin problemsiz halledilmesi için oldukça önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinden çıkan halı ve yolluklar gün ışığına ihtiyaç duyar ki bakterisiz yıkama bir tek bu yolla sağlanabilir. Yeterli oranda kuruması gerçekleşen halılar kontrol amacıyla son kontrol birimine sevk olunur ve bu bölümde tarama, fırçalama ile beraber poşetleme çalışmaları yürütülür. Poşetleme aşamaları da tamamlanmış olan halı ve kilimler her müşteriye göre bir araya getirilecek biçimde düzenlenip, servis personeline yönlendirilir ve böylece söz verilen saatler içinde halı ve yolluklar adreslerine sevk edilir.