Etimesgut İstasyon Mahallesi bölgesinden hizmet almak için, fabrikamızın 0312 226 30 29 nolu telefon numarasından irtibat kurabilirsiniz.

Halı yıkayacak bir işletmenin kalitesi, deneyimli personel kadrosu ve bununla beraber uygulamada kullandığı deterjanların uygun standartlarda olmasıyla mukayese edilir. Özellikle kullanılmaya başlanılan yeni makineler ve buna ek olarak güçlü arındırıcılar bu işleri en iyi şekilde sürdürmemize yardım ediyor. Bu nedenlerden dolayı yıllardır Etimesgut halı yıkama olarak bunun farkındayız ve halı yıkamada en iyi yıkama makinelerini kullanmayı prensip edinmiş durumdayız.

Temiz iş bekleyen bilinçli bir müşteri olarak şayet, yeterince kaliteli olmayan bir neticeyle karşılaşmaktan tedirginseniz halılarınızı vereceğiniz yıkama firmasıyla seçerken, bir kısım önemli koşulları bilmeniz gerekiyor. Halı yıkama da başka sektörlerde olduğu gibi teknik gelişmelerden etkilenmiş bir iştir ki, endüstriyel alandaki yeni gelişmeler temizliğin kalitesini oldukça üst düzeye yükseltmiştir.

Halı ve kilim yıkamada ilk adım ücretsiz servis aracının söylenilen zaman diliminde yıkanacak malzemeyi almasıdır ve servis ile ilgili fazladan bir ödeme talep edilmemelidir. Her halükarda kaliteli iş yapan bir halı yıkama firması muhakkak belirlenen saatte almaya gelir halıları.

Halılarımızın hızlı bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde bu işe özel bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, kurutmanın beklenen başarıya ulaşması için büyük önem arz etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesiyle sıkılan halılar güneşte bekletilmeye gereksinim duyar ki, antibakteriyel yıkama tam manasıyla bu şartla sağlanabilir. Tam olarak kuruması tamamlanan halılar kontrol edilmesi maksadıyla kalite kontrol birimine sevk olunur ve bu noktada fırçalama ile beraber paketleme işleri yapılır. Bütün önemli işleri de tamamlanan halı ve yolluklar her adrese göre bir sıralama yapılacak biçimde ayrılıp, servis bölümüne sevk edilir ve böylece söz verilen saatler arasında halılar ve yolluklar teslimat adresine teslim edilir.

Tekrar etmekte fayda var ki halıları yıkatırken kalite için ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu, kilim ve halıların yıkatılacağı işletmenin halıların yıkanmasında yeterli beceriye sahip bir halı yıkama kuruluşu olmasındaki zaruriyettir. Eğer kusursuz hijyene özen gösteren biri iseniz kalite belgeleri tam olan deterjanlarla çalışan halı yıkama fabrikalarını tercih etmeniz gerekir.

İyi bir halı yıkama şirketinin hijyen kalitesi yüksek bir netice alabilmesi için hassasiyet gerektiren şeylerden birisi de leke çıkarıcı sarf malzemelerin hassas halılara hangi usullerle uygulama yapılacağı konusunun bir kalite kriterine bağlanmasıdır. Bu anlamda herkesin de bildiği gibi yüksek düzeyde kaliteli deterjanlar kullanmak halı yıkamanın kalitesini direkt olarak etkiler.

Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber günümüzde iki farklı halı ve kilim yıkama sistemi kullanılmaya başlanmıştır ki, bu tekniklerden ilki meç kullanarak yıkama şeklinde tabir edilen yöntem, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama tipidir. Tam otomatik sistemli halı ve kilim yıkama makinesiyle icra ettiğimiz yıkamanın eski usule göre pek çok faydası gözlemlenir ve bunlardan en mühimi zannederim personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Etimesgut çift yönlü yolluk ve halı yıkamaya halıları manuel olarak ya da tam otomatik teknikle yıkatabilirsiniz fakat antibakteriyel deterjan kullanımı, temizliğin kalite derecesini kesin olarak belirler. Zira kaliteli sonucu almak için yüksek hijyen gücü olan temizleyiciler ile çalışmak fazlaca önemlidir.

Sık kullanılan halıların yıkama işleminden amaçlanan sağlıklı neticeyi kazanmak için özveri gerektiren bir sürü koşulları yerine getirmek son derece önemlidir.

Etimesgut halı yıkama personelince yıkama bölümüne taşınmış olan halı ve kilimler öncelikle cinsleri göz önüne alınarak ayrıştırılır çünkü, farklı yapıdaki halılar aynı makinede yıkanamaz.