Etimesgut Halı Yıkama Zaman: Elbette ki halıların temizliği için halı yıkama en etkili işlemdir. Yıllarca kullandığımız halılarımız tam bir kir ve mikrop yuvasıdır. Halıları belirli aralıklarla süpürme işlemi halımızın temizliği için maalesef yeterli gelmemektedir. Daha doğrusu bu yüzeysel bir temizlik sağlayacaktır. Halıların içlerine, diplerine kadar inmiş olan kirler ancak ve ancak iyi bir halı yıkamayla temizlenebilir. Bu durumda şu soruların cevabı iyi bilinmelidir: Ne zaman halımı yıkatmalıyım? Halı mı ne sıklıkla yıkatmalıyım? Hangi periyotlarda halımı yıkatmalıyım? Halı yıkama da zamanlama. Etimesgut halı yıkama olarak şunu biliyoruz ki, belirli zamanlarda yıkanan halının ömrü de uzamaktadır. Peki halı yıkama periyotlarını nasıl belirleyeceğiz.

Aslında elbette ki bunun bir standardı yoktur tabiki. Bu tamamen ortamın kullanılma yoğunluğuna bağlı değişen bir meseledir. Yinede Etimesgut halı yıkama olarak asgari olarak yılda en aza iki defa halınızı yıkatmanızı tavsiye ederiz.

Firmamızın tecrübelerine göre halı ve kilimleri yıkatırken hedeflenen yüksek kalite için her şeyden evvel özen gösterilmesi gereken konu, halı yıkama işimizi görecek işletmenin leke çıkarma ve temizlik konusunda profesyonellik kazanmış bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olması gerektiğidir. Kaliteli hizmet almak isteyen bilinçli bir müşteri olarak şayet, düşük kaliteli durumlarla karşılaşmaktan korkuyorsanız halılarınızı vereceğiniz halı firmasına iş yaptırırken, bir kısım önemli şartları bilmelisiniz.

Halılarımızı yıkayacak bir fabrikanın kalite göstergesi, bilgili eleman kadrosu ve bununla beraber elinde bulundurduğu endüstriyel ekipmanların uygun standartlarda olmasıyla tespit edilir. Yıkaması tamamlanmış halıların gereken sürede kurumasının sağlanmasında otomatik sıkma makinesiyle nem almak, kurutmanın beklenen başarıya ulaşması için oldukça önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesiyle sıkılmış halı ve yolluklar asılmaya ihtiyaç duyar ki, antibakteriyel kurutma tam anlamıyla bu metotla sağlanabilir. Kurutmalıklarda kuruyan halı ve yolluklar son kontroller için son denetim kısmına getirilir ve bu bölümde lekelerin kontrolü ile beraber parfüm ve paketleme çalışmaları yürütülür. Paketleme ve parfümleme prosedürleri nihayete eren halı ve yolluklar müşteri adreslerine göre bir sıralama yapılacak biçimde toparlanıp, sevkiyat elemanlarına sevk edilir ve beklenen saatte halı ve yolluklar adreslerine teslim edilir. Eğer temizliğe gerekli özeni gösteren biriyseniz piyasada geçerli deterjan kullanan halı yıkama işletmelerini seçmeniz gerekir.

Halı yıkama işi de piyasadaki diğer işlerde olduğu gibi teknolojik ilerlemelerden pozitif yönde etkilenmiş bir iş koludur ki, mühendislik alanındaki yeni teknikler işin standartını gözle görülecek derecede yükseltmiştir. Etimesgut çift yönlü halı ve kilim yıkamaya halı ve kilimleri manuel veyahut bantlı teknikle yıkatabilirsiniz fakat iyi deterjan kullanmak, bu işin başarısını büyük ölçüde belirleyici özelliktedir. Bu anlamda kaliteli sonuçlara ulaşmak için antibakteriyel özellikte endüstriyel deterjanlar kullanmak gerekmektedir.

Etimesgut halı yıkama servisiyle yıkama bölümüne taşınan yıkanacak halılar öncelikle dokuma türleri tespit edilerek gruplanır çünkü tüm halılar aynı teknikle yıkanmaz. Halıların yıkatılmasında öncelikli adım servis arabasının söz verdiği sürede yıkanacak malzemeyi almasıdır ki bu iş ile ilgili ilave bir bedel verilmemelidir. Bize göre disiplinli bir temizlik şirketi hızlıca ve sözleşilen sürede adresinizde olur. İşine önem veren bir halı ve kilim yıkama fabrikasının kusursuz bir neticeye ulaşabilmesi için gerçekten önemli aşamalardan birisi de deterjan ve leke çıkarıcıların değişik yapıdaki halılara hangi usullerle uygulanacağına karar vermektir. Bu manada iyi bilinmelidir ki standartlara uygun şampuanlar kullanabilmek yıkama işlerinin sonucunu doğrudan etkileyicidir.

İlerleyen teknoloji ile beraber günümüzde iki farklı halı ve kilim yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu sistemlerden birincisi manuel yıkama şeklinde anılan yöntem, diğeri ise otomatik halı yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama metodudur. Otomasyonlu halı yıkama makineleriyle sürdürdüğümüz yıkama işlemlerinin eski sisteme göre bir çok yararı bulunmaktadır ki, bunlar arasında en mühimi zannederim daha titiz bir yıkama yapılmasıdır. Hijyen sağlamada kullanmaya başladığımız makineler ve bununla birlikte özel üretim arındırıcılar işimizi asgari hatayla uygulamamıza imkan tanıyor. Bu nedenlerden dolayı ilk günden beri Etimesgut halı ve kilim yıkama fabrikası olarak bu şartın bilincindeyiz ki, halıları yıkarken en yüksek kalitedeki yıkama ve kurutma makinelerini kullanıyoruz.

Yüksek temizlik gereksinimi olan halıların yıkanmasından istenen başarılı neticeyi sağlamak için uzmanlık gerektiren bir takım normları yerine getirmek zorunluluktur.