Kullanım hataları ve çeşitli nedenlerle yıpranan halılarınızı sirkeli suyla silebilirsiniz. Yalnız bu size kısa süreli bir çözüm sunacaktır. En iyisi bu işi profesyonel ellere bırakmaktır. Etimesgut halı yıkama müşteri memnuniyetini garantiler.

Altını çizmeliyiz ki yolluk ve halıları yıkatırken iyi bir yıkama için her şeyden önce bilmek gereken şey, kilim ve halıların yıkatılacağı işletmenin hijyen kalitesi konusunda kabiliyetli bir yıkama fabrikası olmasına ihtiyaç olduğudur. Teknolojinin geldiği noktada günümüzde ayrı iki halı yıkama metodu kullanılmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan bir tanesi meç kullanarak yıkama diye anılan yöntem, ikincisiyse otomatik makinelerle icra edilen yıkama modelidir. Otomatik programlı halı ve kilim yıkama makineleri ile yapılan yıkama işlemlerinin eski usule göre bir çok yararı görülür ki, bunlardan en fazla önemli olanı belki de daha yüksek kalitede yıkama yapılmasıdır.

Şayet yüksek kaliteye gerekli özeni gösteren bir kimse iseniz kalite belgeleri tam olan deterjanlar kullanan halı yıkama şirketlerini seçmelisiniz. Etimesgut yolluk ve halı yıkamaya yolluk ve halıları elde ya da bilgisayarlı yöntemle yıkatabilirsiniz ancak deterjan kalitesi, yıkamanın başarısını büyük ölçüde etkileyen bir özelliktedir. Bu manada başarılı neticeyi elde etmek için ciddi arındırma gücü olan şampuanlar kullanmak gerekmektedir. Halı yıkama sanayisi de piyasadaki diğer sektörlerde olduğu gibi teknik gelişmelerden nasibini almış bir iş alanıdır ve endüstriyel alandaki yeni gelişmeler sektörün standartını gözle görülür oranda üst seviyelere çıkarmıştır.

Son senelerde kullandığımız otomasyonlu sistemler ve bununla beraber geliştirilmiş arındırıcılar bu mesleği en az hatayla yapmamıza yardım ediyor. Bu nedenle en başından beri Etimesgut halı yıkama olarak bu konunun bilincindeyiz ve yıkamada en kaliteli otomasyon sistemlerini kullanmaya devam ediyoruz. Her çeşit halının yıkama işleminden beklenen sağlıklı sonucu elde etmek için deneyim gerektiren bir sürü şartların sağlanması olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Standartlara uygun hizmet almak isteyen birisiyseniz ve şayet, istenmeyen sonuçlarla karşılaşmaktan endişeliyseniz, halı yıkama işinizi vereceğiniz yıkama firmasını seçerken, bazı önemli hususları araştırmalısınız. Halılarımızın gereken sürede kurumasının gerçekleşmesinde sıkma makinesinden yardım almak bu işin problemsiz olması için oldukça önemlidir. Sıkma makinesinde suyundan arındırılan halılar askılara asılmaya ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok olması yalnızca bu yöntemle sağlanır. Tam manasıyla kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar kontrol işlemleri için son denetim kısmına taşınır ve bu kısımda lekelerin kontrolü ile birlikte parfümleme ve ambalajlama işlemleri yapılır. Paketleme ve parfümleme işleri de sonuçlanmış olan halı ve kilimler dağıtım güzergahlarına göre bir sıralama sağlanacak şekilde toparlanıp, servis birimine verilir ve söz verilen saatler içerisinde halılar verilen adrese ulaştırılır. Halıların temizliğini yapacak bir şirketin ortaya koyduğu kalite, tecrübeli eleman kadrosu ve kullandığı deterjanların uygun kalitede olmasıyla ölçülür.

Yıkamada birinci aşama, firma aracının gelmesi gereken zamanda adresinizde bulunmasıdır ve bu işlem ile ilgili herhangi bir ücret istenmemelidir. Zaten kaliteye önem veren bir temizlik firması kesin olarak beklenen zamanda almaya gelir halıları. Etimesgut halı yıkama tarafından yıkama bandına alınan halılar öncelikle türleri tespit edilerek yıkamak üzere hazırlanır zira farklı türdeki halılar aynı teknikle yıkanamamaktadır.

İşinde tecrübe kazanmış bir halı ve kilim yıkama şirketinin kaliteli bir neticeye ulaşabilmesi için belki de en önemli konulardan biri de deterjanların farklı halılara ne tür tekniklerle uygulanacağı konusunda deneyimli olmaktır. Bu noktada bilinen bir gerçektir ki, standartlara uygun bir halı yıkama şampuanı kullanmak temizlikle ilgili işlerin kalitesini kesin olarak belirleyicidir.