Etimesgut halı yıkama fabrikamız hizmet bölümümüz içerisinde yapmış olduğumuz düzenli çalışmalar şunu gösteriyor ki, halı yıkama vaktinin tayini mevzusunda hala geleneksel yöntemler kullanılmakta. Sene süresince çok fazla rağbetin olmadığı halı yıkama firmaları özel günlere yakın vakitlerde aşırı kapasite ile çalışmaktadırlar. Halı yıkama işlemini son haftaya bırakan bir çok kimse halılarını zamanında yıkatamamaktadırlar. Etimesgut halı yıkama olarak halı yıkatmayı son güne bırakmayı tavsiye etmiyoruz. Sürekli temizlemeye çalıştığımız halılarımız çok fazla lekelenen ve maalesef kirliliğini belli etmemek mevzusunda da son derece de başarılıdırlar. Halılarımızın yünlü yapısı sayesinde, gelişigüzel gözlem yapıldığında hijyenik bir yapıya sahipmiş gibi görünebilir, esasen bütün lekeyi alt bölümlerinde gizleyen bir yapıya sahiptirler.

Ortaya koymalıyız ki halı ve kilimleri yıkatırken başarılı bir sonuç için ilk olarak dikkat edilecek şey, kilim ve halıların yıkatılacağı kuruluşun halı yıkama konusunda özverili bir halı yıkama kuruluşu olmasının gerekli olduğudur. Standartlara uygun hizmet almak isteyen birisi iseniz ve eğer, olumsuz neticelerle karşı karşıya gelmekten tedirginseniz, yıkama işinizi vereceğiniz halı firmasını seçmeden evvel bir kısım önemli detayları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Yıkama işlemlerinde birinci aşama, ücretsiz servisin önceden belirlenen saatte yıkanacak malzemeyi almasıdır ki bu işlem ile alakalı ekstradan bir para alınmamalıdır. Bu manada profesyonel bir halı yıkama firması hiç gecikmeden ve belirlenen saat aralığında almaya gelir halıları. Etimesgut halı yıkama servis personeli tarafından yıkama bölümüne getirilen halılar bir birine karışmadan türleri tespit edilerek ayrı bölümlere alınır zira farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı deterjanlarla yıkanamaz. Etimesgut yolluk ve halı yıkamaya halı ve kilimleri manuel ya da bantlı yöntemle yıkatabilirsiniz fakat deterjan seçimi, bu işin kalite oranını kesin bir şekilde belirleyici özelliktedir. Halı yıkama işlerinde başarılı bir neticeye varmak için antibakteriyel özellikte şampuanlar ile çalışmak oldukça önemlidir.

Kilim ve halıları yıkayacak bir işletmenin yıkama kalitesi, disiplinli çalışan personel ve kullandığı makinelerin kalitesinin yüksek olmasıyla mukayese edilir. Her türlü halının yıkama işleminden hedeflenen sağlıklı neticeyi kazanmak için tecrübe gerektiren bir dizi şartlara uyulması gereklidir.

Son dönemlerde kullanılan yeni teknikler ve özel üretim leke çözücüler bu işleri asgari hatayla sürdürmemize yardımcı oluyor. Bu vesileyle yıllardır Etimesgut halı ve kilim yıkama olarak bu önemli konunun farkında olduğumuz için piyasadaki en iyi otomatik makineleri kullanıyoruz. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son senelerde iki değişik halı ve kilim yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu tekniklerden birisi meçle yıkama şeklinde anılan yöntem, ikincisi de otomatik sistemle yapılan yıkama tipidir. Çok programlı otomatik halı yıkama makinalarıyla sürdürülen yıkamanın manuel yıkamaya göre fazlaca avantajı gözlemlenir ki, bu faydaların en mühimi zannederim daha yüksek kalitede yıkama yapılmasıdır. Yıkaması tamamlanmış halıların biran önce kurumasının gerçekleşmesinde halı sıkma makinesi kullanmak kurutmanın sorunsuz olması için büyük önem arz etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve kilimler askıya alınmaya gereksinim duyar ki bakterisiz kurutma yalnızca bu koşulla sağlanabilir. Tam anlamıyla kuruduğu tespit edilen halılar kontrol maksadıyla son kontrol alanına getirilir ve bu masada fırçalama, tarama ile beraber parfümleme ve ambalajlama uygulamaları yapılır. Poşetleme işlemleri nihayete eren halı ve kilimler adreslerine göre bir sıralama sağlanacak biçimde toparlanıp, sevkiyat araçlarına yönlendirilir ve önceden anlaşılan saatler arasında halılar teslimat adresine verilir.

Halı yıkama da öteki sanayi alanlarındaki gibi mühendislikteki gelişmelerden fayda görmüş bir sektördür ve mühendislik alanındaki son dönem yenilikleri sektörün niteliğini gerçek anlamda üst seviyelere yükseltmiştir. Başarılı bir halı ve kilim yıkama firmasının kusursuz bir sonuç çıkarabilmesi için gerçekten önemli hususlardan birisi de leke çözücülerin hassas halılara ne tür metodlarla uygulama yapılacağıyla alakalı bilgi sahibi olmaktır. Bu manada bilinen bir gerçektir ki kalite standartları üst seviyede olan bir halı yıkama şampuanı kullanıyor olmak bu işin sonucunu kesin olarak belirleyici özelliktedir.

Öncelikle temizliğe bakan biriyseniz kaliteli deterjanlarla çalışan halı ve yolluk yıkama şirketlerini seçmek durumundasınız.