Etimesgut halı yıkama firmamız, ücretsiz servislerimiz arcılığıyla halılarınızı en kısa süre içerisinde evinizden alarak sizleri hiçbir zahmete sokmadan halılarınızın yıkanmasını sağlar. Yıkanmış halılarınız yine aynı şekilde ambalajlanmış bir şekilde kapınıza kadar getirilerek teslimatı yapılır.

Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber son yıllarda değişik iki yıkama tekniği gündeme gelmiştir ki, bu yöntemlerden birincisi meçle yıkama diye tarif edilen sistem, ikincisiyse otomatik sistemle yapılan yıkama sistemidir. Otomatik sistem halı yıkama makinesi ile icra edilen yıkama işlemlerinin manuel yıkamaya göre fazlaca faydası gösterilebilir ki, bunlar arasında en mühimi zannediyorum personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Halı yıkama işi de başka iş alanlarındaki gibi gelişen endüstriden pozitif etki almış bir sektördür ki, mühendislik alanındaki son dönemdeki gelişmeler sektörün standartını çok yükseltmiştir.

Sezon boyu kirlenen halıların yıkama işleminden amaçlanan başarılı neticeyi sağlamak için tecrübe gerektiren bir çok kurallara uyulması gereklidir. Hijyen kurallarını önemseyen bir kimse olarak eğer, yetersiz durumlarla karşılaşmaktan korkuyorsanız, yıkama işinizi vereceğiniz halı firmasını seçerken, önemli detayları bilip dikkatli olmanız gerekiyor. Şayet kusursuz temizliğe özen gösteren bir kimse iseniz kaliteli deterjan kullanan halı ve kilim yıkama fabrikalarını tercih edin.

Tecrübeler gösteriyor ki kilim ve halıları yıkatırken arzu edilen netice için her şeyden önce dikkat edilmesi gereken konu, halıları yıkayacak işletmenin hijyen kalitesi konusunda profesyonel bir halı ve kilim yıkama fabrikası olmasındaki mecburiyettir. Etimesgut çift yönlü halı ve yolluk yıkamaya kilim ve halıları eski tip ya da bantlı yöntemle yıkatabilirsiniz ancak deterjan seçimi, yıkamanın kalite oranını tamamen belirleyici özelliktedir. Bu işte istenen sonucu almak için bakterileri temizleyebilen leke çıkarıcılar ile uygulama yapmak gereklidir.

Halılarımızın hızlıca kurutulmasında profesyonel sıkma makinesi kullanmak, kurumanın kusursuz olması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesiyle sıkılmış halı ve yolluklar güneşle kurutulmaya gereksinim duyar ki, güneşle dezenfeksiyon yalnızca bu şartla sağlanabilir. Yeterince kuruduğu gözlemlenen halı ve kilimler kontrol edilmesi maksadıyla kalite kontrol bölümüne sevk edilir ve burada fırçalama, tarama ile birlikte parfüm ve paketleme çalışmaları yürütülür. Ambalajlama işlemleri sonuçlanmış olan halı ve yolluklar adreslere göre bir araya getirilecek şekilde planlanıp, dağıtım araçlarına gönderilir ve sözleşilen zaman diliminde halılar sahiplerine verilir. Yıkama yapacak bir kuruluşun kalitesi, disiplinli çalışan eleman kadrosu ve bununla beraber kullandığı deterjanların uygun kalitede olmasıyla ölçülür. Profesyonel bir halı, kilim ve yolluk yıkama şirketinin yüksek hijyen kalitesinde bir netice çıkarabilmesi için belki de en önemli aşamalardan biri de deterjan ve leke çıkarıcı maddelerin hassas yapılı halılara ne tür tekniklerle uygulama yapılacağı konusunun bir kalite standartına kavuşturulmasıdır. Zira kabul edilen bir gerçektir ki kalitesi kanıtlanmış leke çözücüler kullanmak halı yıkamanın kalitesini belirleyici niteliktedir.

Yıkama işlemlerinde ilk aşama, servisin belirlenen zamanda yıkanacak malzemeyi almasıdır ki bu iş için ilave bir para alınmamalıdır. Kaldı ki işinde kurumsallaşmış bir yıkama işletmesi hiç gecikmeden ve söylediği sürede adresinizde olacaktır. Etimesgut halı yıkama tarafından yıkama mekanına getirilmiş olan yıkanacak halılar bir an evvel lekelerine bakılarak farklı bölümlere ayrılır çünkü tüm halılar aynı malzemelerle yıkanmamalıdır.

Halı ve kilim yıkamada kullandığımız yeni gereçler ve özel üretim sarf malzemeleri bu işi en az riskle sürdürmemize imkan veriyor. Bu vesileyle her zaman Etimesgut halı yıkama olarak bu ayrıntının bilincindeyiz ve piyasadaki kalitesiyle öne çıkmış ekipmanları kullanarak işimizi yapıyoruz.