Bir çok insan ev ve işyerlerinin zeminlerine güzel bir görünüm sağlamak için halı ve halıfleks sererler. Mekanın büyüklüğüne göre, duvarların rengine göre halıların seçimini yaparlar. açık renkli halılar daha şık bir görüntü sağladığından en fazla tercih edilendir. ancak insanlar gün boyu bulundukları ortamda yiyecek,içecek, çay ve benzeri şeyleri tüketirler, kazayla olsa da halılara dökülebilir. Bu da halılarda damla damla lekelere sebebiyet verir. Etimesgut halı yıkama’yı arayarak bu sorunlardan çok kolay kurtulabilinir. makina halısı, şagi halı, el dokuma halısı gibi halılar daha çok kullanılmaktadır. Etimesgut halı yıkama olarak biz halılarınızı yerinden teslim alıp, cinsine göre tefrik ederek özel ilaç ve sabunlu havuzlara koyuyoruz.gerektiği kadar bekletildikten sonra havuzdan alınarak otomatik makinalarda yıkanmakta, bu işlemden sonra kurutma odalarına alınarak iyice kurutulmasını sağlarız. daha sonra kısım kısım ayırırız. Temiz ve düzgün bir zemine koyarız. Baş kısmından başlayarak halının parlak ve güzel kokulu hale gelmesi için özel parfüm sıkarız. Halılar özel paketleme odalarında rulo haline getirilir ve servis aracımızla siz müşterilerimizin adresine götürüp teslim ederiz.

Halılarımızı yıkayacak bir işletmenin kalitesi, iş ahlakına sahip bir ekip ve bununla birlikte kullandığı temizlik deterjanlarının standartlara uygunluğuyla bilinir. Beklentileri yüksek birisi iseniz ve eğer, yeterince kaliteli olmayan sonuçlarla karşılaşmaktan endişeliyseniz, halılarınızı temizleteceğiniz yıkama fabrikasını seçmeden evvel bir kısım önemli detayları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Bu işlemlerde başlangıç aşaması, halı yıkama servisinin belirlenen sürede halıları almaya gelmesidir ve servis ile alakalı herhangi bir para istenmemelidir. Unutmayın iyi bir halı yıkama ve overlok kuruluşu muhakkak anlaşılan sürede verdiğiniz adrese gelir. Vazgeçilmez eşyalarımız olan halıların yıkama işleminden amaçlanan sağlıklı sonucu kazanmak için tecrübe gerektiren özel şartları sağlamak gerekmektedir. Son dönemde kullandığımız yeni makineler ve bununla birlikte üstün özellikli sarf malzemeleri bu işleri kusursuz bir şekilde yapmamıza imkan sağlıyor. Buradan hareketle biz de Etimesgut halı yıkama şirketi olarak bunun farkındayız ve yıkama uygulamalarımızda en iyi yıkama makinelerini kullanmaya çalışıyoruz.

Uzun süredir bu işi yapan bir halı yıkama şirketinin yüksek hijyen kalitesinde neticeler çıkarabilmesi için gerekli ilkelerden bir tanesi de deterjanların hassas halılara ne tür metodlarla uygulanacağı hususunu iyi bilmektir. Bu manada bilinmelidir ki, kalite belgeleri tam olan leke gidericiler kullanmak halı ve kilim yıkamanın kalitesini kesin olarak belirleyici özelliktedir. Etimesgut otomatik kilim ve halı yıkamaya yolluk ve halıları eski tip ya da ful otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ancak halı yıkama deterjanının kalitesi, halı yıkamanın neticesini hatırı sayılır derecede etkiler. Bu işte kaliteli sonucu elde etmek için ciddi hijyen sağlayan temizlik malzemeleri kullanmak yüksek öneme sahiptir.

Etimesgut halı yıkama servis personelince yıkama bandına nakledilen yıkanacak halılar karışmaması için dokuma türlerine bakılarak ayrılır çünkü farklı özellikteki halılar aynı malzemelerle yıkanmaz. Teknolojik gelişmelerle birlikte son yıllarda iki ayrı halı ve kilim yıkama sistemi uygulanmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan ilki manuel yıkama diye anılan teknik, ikincisi ise tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama sistemidir. Otomatik halı yıkama makinalarıyla yapılan yıkama işinin eski sisteme göre bir sürü yararı sayılabilir ve bunlardan en çok önem arz edeni sanırım fırça baskısının daha yüksek olmasıdır. Yıkama işleri de diğer sektörlerde olduğu gibi teknolojik ilerlemelerden pozitif yönde etkilenmiş bir sektördür ki, teknolojik alandaki yeni teknikler temizliğin kalitesini gerçek anlamda üst seviyelere taşımıştır.

Yıkaması tamamlanmış halıların gereken sürede kurumasının sağlanmasında sanayi tipi bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, kurutmanın beklenen başarıya ulaşması için büyük önem arz etmektedir. Otomatik sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve kilimler askılara asılmaya ihtiyaç duyar ki, bakterisiz kurutma tam manasıyla bu şartla sağlanır. Gün ışığında kuruyan halılar son kontrollerin yapılması için kontrol birimine alınır ve bu kısımda halıların son kontrolü ile birlikte paket ve parfümleme çalışmaları yürütülür. Tüm detaylı işlemleri nihayete eren halı ve yolluklar dağıtım adreslerine göre bir sıralama yapılacak şekilde ayrıştırılıp, servis bölümüne teslim edilir ve söylenilen gün ve saatte halı ve kilimler sahiplerine sevk edilir. Tecrübelerimize göre yolluk ve halıları yıkatırken iyi bir yıkama için ilk önce dikkatli olunması gereken konu, halılarımızı teslim edeceğimiz şirketin lekelerle mücadelede profesyonellik kazanmış bir yıkama işletmesi olması gerektiğidir.

Şayet kaliteye azami derecede önem veren bir kimse iseniz markası belli olan leke gidericileri kullanan halı ve yolluk yıkama firmalarını tercih etmek durumundasınız.