Etimesgut halı yıkama olarak temizlik anlayışımız halıyı en ince ayrıntısına kadar temizlemek ve sağlığa uygunluğunu sağlamaktır. Peki bu hijyeni nasıl sağlıyoruz. Halılar aslında evimizin en kirli yerleridir diyebiliriz. Hele bir de üzerinde sokakta gezdiğimiz ayakkabılarımızla geziyorsak. Bu yüzden halılarımızın temizliği, basit bir yıkama işlemiyle asla sağlanamaz. Bu işlemler profesyonel ellerle yapılmalıdır. Etimesgut halı yıkama bu profesyonelliği bünyesinde barındıran bir şirkettir.

Siz de yüksek kaliteye gereken önemi veren biriyseniz piyasada tutulan deterjanlarla çalışan halı ve yolluk yıkama firmalarını tercih etmek zorundasınız. Yolluk ve halıların yıkanmasından hedeflenen başarılı neticeyi elde etmek için özen gerektiren bir çok şartlara uyulması son derece önemlidir.

Halı ve kilimleri yıkayan bir fabrikanın kalitesi, işine önem veren personel kadrosu ve bununla beraber, kullandığı ekipmanların yüksek kalitede olmasıyla anlaşılabilir. Halı yıkama da diğer sanayi alanlarındaki gibi gelişen teknik ilerlemelerden pozitif etki almış bir iştir ve endüstriyel alandaki son dönem yenilikleri temizliğin kalitesini gözle görülür oranda üst düzeye taşımıştır. Halıların yıkanması işinde birinci aşama, firma aracının beklenen zaman içerisinde halıları teslim almasıdır ki servis ile alakalı ekstra bir para talep edilmemelidir. Her halükarda iyi bir halı temizleme kuruluşu kesinlikle istenen saat aralığında almaya gelir halıları.

Etimesgut halı yıkama personelince yıkama mekanına taşınmış olan halılar, karıştırılmadan dokuma özellikleri göz önüne alınarak gruplara ayrılır çünkü, tüm halılar aynı yıkama tekniği ile yıkama yapılamamaktadır. Tecrübelerimize göre halıları yıkatırken hedeflenen yüksek kalite için ilk önce dikkatli olunacak konu, halı ve kilimleri yıkayacak işletmenin temizlik ve hijyen sağlamada özenli bir kilim ve halı yıkama işletmesi olmasındaki mecburiyettir.

Etimesgut bantlı sistem halı ve yolluk yıkamaya halıları manuel veya tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanımı, temizliğin sonucunu hatırı sayılır derecede değiştirir. Halı yıkamada beklenen bir sonuç almak için temizleme gücü yüksek leke gidericiler ile çalışmak çok önemlidir. Hijyeni önemseyen bir müşteriyseniz ve şayet, sürpriz durumlarla karşılaşmaktan korku duyuyorsanız halılarınızı yıkatacağınız yıkama firmasını seçmeden evvel, bir kısım önemli kuralları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte günümüzde iki ayrı halı yıkama tekniği ortaya çıkmıştır ki, bu tekniklerden bir tanesi meçle yıkama diye bilinen teknik, ikincisi ise otomatik makinelerle icra edilen yıkama sistemidir. Otomatik halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürdüğümüz yıkama işlemlerinin elle yıkamaya göre pek çok yararı gözlemlenir ve bunların içinde en mühimi her halde iki taraflı yıkamadır.

İşinde başarılı bir kilim ve halı yıkama şirketinin başarısı seviyesi yüksek bir neticeye varabilmesi için gerekli ilkelerden bir tanesi de deterjan ve leke çıkarıcıların çeşitli halılara hangi tekniklerle kullanılacağını tespit etmektir. Çünkü herkesin de bildiği gibi, standartlara uygun bir halı yıkama deterjanı kullanmak halı yıkama işinin kalitesini kesin olarak belirleyicidir. Halı ve yollukların gereken sürede kurutulmasında otomatik sıkma makinesinin kullanılması kurutmanın başarısı için oldukça önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinin sıktığı halı ve kilimler askıda bekletilmeye ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok olması ancak bu yolla sağlanır. Yüzde yüz kuruması gerçekleşen halılar kontrol maksadıyla denetim birimine sevk edilir ve bu bölümde fırçalama ile beraber poşetleme işlemleri yapılır. Son kalan işleri neticelenen halılar barkot numaralarına göre bir araya getirilecek şekilde gruplara ayrılıp, dağıtım araçlarına sevk edilir ve bundan sonra belirlenen gün ve saatte halı ve kilimler teslimat noktasına sevk edilir.

Fabrikamızda kullandığımız bantlı sistemler ve bununla beraber özel üretim arındırıcılar bu mesleği en iyi şekilde yapmamıza imkan veriyor. Bu yüzden senelerdir Etimesgut halı yıkama firması olarak bu durumun bilincindeyiz ve piyasada bulunan en güçlü sistemleri kullanarak işimizi yapıyoruz.