Etimesgut Halı Yıkama Fabrikamız yıllardır sürdürdüğü kaliteli ve garantili hizmetleri sebebiyle sayısız olumlu yorum alan ve sıklıkla tavsiye edilen bir firma olmuştur. Sizler de özellikle tavsiye edilen bir halı yıkama firmasıyla çalışmanın rahatlığını yaşamak için firmamızın iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu işlemlerde öncelikli aşama servisin beklenen saatler arasında vereceğiniz adrese gelmesidir ve bu işlem için ek bir ücret talep edilmemelidir. Bu manada memnun kalmayı umacağınız bir yıkama firması muhakkak söylediği sürede halıları alır. Birikimlerimiz gösteriyor ki kilim ve halıları yıkatırken yüksek kaliteli yıkama için temel şart olarak dikkatli olunacak konu, halıların verileceği fabrikanın halı yıkama konusunda bilgi ve deneyim sahibi bir halı ve kilim yıkama fabrikası olmasının gerekliliğidir. Halı yıkayacak bir kuruluşun işçiliğindeki kalite, işini iyi bilen eleman kadrosu ve bununla birlikte elinde bulundurduğu deterjanların uygun standartlarda olmasıyla bilinir. Etimesgut halı yıkama işletmesindeki yıkama yapılacak yere taşınan halı ve kilimler ilk olarak leke türleri göz önüne alınarak bölümlere ayrılır zira farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı makineyle yıkanmaz.

Etimesgut halı ve kilim yıkamaya kilim ve halıları eski usullerle ya da bantlı yöntemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, yıkamanın kalite derecesini çok önemli oranda etkileyen bir özelliktedir. Bu anlamda kaliteli sonuç almak için bakterileri temizleyebilen halı yıkama şampuanları kullanmak çok önemlidir. Hijyen sağlamada kullanılmaya başlanılan yeni makineler ve bunu destekleyen geliştirilmiş deterjanlar yıkama işini en iyi şekilde yapmamıza olanak tanıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı ilk günden beri Etimesgut halı ve kilim yıkama şirketi olarak bu kritik noktanın farkında olduğumuz için firmamızda kalitesi en yüksek olan yıkama ve kurutma makinelerini kullanmayı prensip edinmiş durumdayız.

Halılarınızın yıkama işleminden istenen kaliteli sonucu elde etmek için özveri gerektiren özel bazı şartları oluşturmak son derece önemlidir. Hijyene önem veren bir müşteri olarak eğer, beklenmeyen bir neticeyle karşılaşmaktan korkuyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız halı firmasını seçerken bazı önemli kuralları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Halı yıkamada kusursuz temizliğe bakan biriyseniz kalite standartları üst seviyede olan şampuanları kullanan halı yıkama şirketlerini tercih edin. Yeterli imkana sahip bir halı yıkama fabrikasının yüksek kalitede bir sonuca varabilmesi için önemli kurallardan birisi de halı yıkama deterjanlarının hassas yapılı halılara hangi usullerle uygulama yapılacağının tespitinin yapılmasıdır. Bu manada ortada olan bir gerçektir ki, piyasada tutulan bir deterjan kullanabilmek temizlikle ilgili işlerin kalitesini doğrudan etkilemektedir.

Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber günümüzde farklı iki yıkama yöntemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu tekniklerden bir tanesi meçle yıkama diye tarif edilen yöntem, diğeriyse bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama sistemidir. Tam otomatik halı yıkama makineleriyle yapılan yıkamanın eski sisteme göre pek çok yararı gösterilebilir ve bu faydalardan en dikkat çekicisi belki de iki taraflı yıkamadır. Bu iş te öteki işlerde olduğu gibi gelişen teknolojiden fayda sağlamış bir iştir ve mühendislik alanındaki yeni teknolojik şartlar işin kalitesini hakikaten çok üst düzeye taşımıştır. Yıkanan halıların hızlı bir şekilde kurumasının sağlanmasında halı sıkma makinesi kullanılması kurutmanın başarılı olması için çok önemlidir. Sıkma makinesinde sıkılan halı ve yolluklar güneşte bekletilmeye ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok olması tam olarak bu koşulla sağlanır. Tam manasıyla kuruduğu gözlemlenen halı ve yolluklar kontrol maksadıyla sonuç noktasına sevk edilir ve bu alanda lekelerin kontrolü ile birlikte parfüm ve paketleme işleri yapılır. Son işleri de tamamlanmış olan halı ve yolluklar kayıtlarına göre bir arada tutulacak biçimde ayrılıp, sevkiyat araçlarına aktarılır ve böylece söylenilen gün ve saatte halı ve yolluklar adreslerine sevk edilir.