Bir halının yıkanma müddeti nelere bağlı değişebilir sorusuna Etimesgut halı yıkama olarak cevap arayalım. Şimdi halıları yıkama da süre daha önceden belirlenmiş bir takım kurallara göre mi belirlenmelidir. Veya değişen koşullar halı yıkama müddetini de etkilemektedir. Galiba değişen koşullara bağımlı olarak halıların yıkama müddetleri de başkalaşmaktadır. Biz Etimesgut halı yıkama ve Etimesgut koltuk yıkama fabrikası olarak bu zamanı doğru kullanılmasının bilincinde olarak, halılarınızı en az senede bir kez yıkattırmanızı ısrarla öneriyoruz.

Şayet kusursuz hijyene gerekli özeni gösteren biriyseniz yüksek düzeyde kaliteli leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama işletmelerini seçmelisiniz. Bakterilerden arınmasını istediğiniz halıların temizlenmesinden amaçlanan başarılı sonucu sağlamak için deneyim gerektiren bazı şartlara uymak zorunluluktur.

Etimesgut halı ve yolluk yıkamaya halıları elde ya da otomasyonlu sistemle yıkatabilirsiniz ama deterjan seçimi, halı yıkamanın kalitesini hatırı sayılır derecede belirler. Halı yıkama işlerinde istenen sonuca varmak için bakteri temizleme özelliği olan leke çıkarıcılar kullanmak oldukça önemlidir. İlerleyen teknoloji ile beraber günümüzde iki değişik yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden ilki meç aracılığı ile yıkama diye adlandırılan teknik, diğeri ise tam otomatik yıkama makinesi ile sürdürülen yıkama metodudur. Otomasyonlu halı yıkama makinalarıyla icra edilen yıkamanın önceki sisteme göre bir sürü avantajı sıralanabilir ve bu avantajlardan en fazla önemli olanı zannediyorum halının arka yüzünün de yıkanmasıdır. Özellikle söylemek gerekir ki halıları yıkatırken hedeflenen yüksek kalite için ilk önce dikkat edilmesi gereken konu, halımızı temizleyecek işletmenin halıların yıkanmasında yeterli donanıma sahip bir halı ve kilim yıkama şirketi olmasının gerekliliğidir.

Yıkamada birinci aşama, servis arabasının söz verdiği zaman diliminde adresinize gelmesidir ve bu işlem için fazladan bir bedel verilmemelidir. Bu manada özverili bir halı temizleme kuruluşu kesinlikle sözleşilen saatte adresinizde olacaktır. Temizlik sağlamada kullandığımız otomatik makineler ve güçlü leke çıkarıcılar yıkamayı en iyi şekilde sürdürmemize olanak tanıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı yıllardır Etimesgut halı ve kilim yıkama olarak bu detayın farkında olduğumuz için piyasadaki kalitesi en yüksek olan endüstriyel ekipmanları kullanma gayretindeyiz.

İyi bir halı yıkama fabrikasının kusursuz bir sonuç alabilmesi için gerçekten önemli aşamalardan birisi de halı yıkama deterjanlarının hassas yapılı halılara hangi usullerle uygulanacağıyla alakalı donanım sahibi olmaktır. Zira kabul edilmelidir ki, piyasada geçerli bir halı yıkama şampuanı kullanmak yıkamanın sonucunu doğrudan etkilemektedir. Etimesgut halı yıkama elemanları tarafından yıkama bölümüne naklolunan yıkanacak halılar karışmaması için özelliklerine göre yıkamaya hazır hale getirilir çünkü, farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı şekilde yıkama yapılamamaktadır. Halıların temizliğini yapacak bir fabrikanın kalitesi, disiplinli bir çalışma ekibi ve bununla birlikte, kullandığı temizlik deterjanlarının uygun standartlarda olmasıyla ölçülür.

Temizlikten ödün vermeyen birisi olarak eğer, sürpriz bir sonuçla karşılaşmaktan endişe duyuyorsanız; halılarınızı yıkatacağınız yıkama fabrikasını seçerken bir takım kuralları bilmeniz gerekiyor. Yıkama işi bitirilen halıların biran önce kurutulmasında sıkma makinesinden yardım almak, kurutmanın istenen başarıya ulaşması için büyük önem arz etmektedir. Sıkma makinesinden çıkarılan halılar gün ışığına ihtiyaç duyar ki, antibakteriyel kurutma bir tek bu metotla sağlanabilir. Askıda kuruduğu tespit edilen halı ve yolluklar son kontrollerin yapılması için kalite kontrol noktasına getirilir ve bu masada halıların son kontrolü ile birlikte paket çalışmaları yapılır. Kontrol işleri sonuçlanan halı ve yolluklar güzergahlara göre bir sıralama yapılacak şekilde planlanıp, dağıtım elemanlarına teslim edilir ve beklenen gün ve saatte halılar adreslerine sevk edilir.

Bu sektör de benzer iş alanlarındaki gibi teknolojik ilerlemelerden etkilenmiş bir iştir ve teknolojik alandaki yeni uygulamalar bu işin kalitesini gerçek manada üst seviyelere çıkarmıştır.