Halı yıkama işini sadece belirli zamanlarda yapan bazı firmalar söz konusu olmakta. Halı yıkama sezonunun açılışı ile halı yıkama işinde hiç bir bilgisi olmadığı halde halı yıkama işi yapmaktalar. Bu amatör halı yıkamacılar müşteriyi hiç bir şekilde düşünmedikleri ve sektörde ilerlemek gibi bir çabaları da olmamaktadır. Bu işi bilmeyen halı yıkama yapmaya çalışan firmalar halı yıkamanın gereklerini yerine getirmeyi bir külfet olarak görmekteler. Onlar için halının temizliği değil alacakları para söz konusudur. Başka bir dertleri yoktur. Halı yıkama göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Bu işin bir sürü gerekleri vardır. Bu gereklilikler yerine getirilmezse halı asla yeterli temizliğe kavuşmayacaktır. Etimesgut halı yıkama olarak halı yıkama işini son derece ciddiye alarak gereklerini yerine getirmek için uğraş veriyoruz.

Etimesgut halı yıkama fabrikamız için yıkadığımız halının temiz olduğunu görmek ayrı bir zevk ayrı bir haz demektir. Biz Etimesgut halı yıkama olarak bu işi dosdoğru yaptığımız bilincindeyiz. Eğer siz değerli müşterilerimiz de biz Etimesgut halı yıkamayı bu şekilde görüyorsanız, sadece bir telefon ile iletişime geçerek halılarınızı bize yıkattırabilirsiniz.

Siz de kusursuz temizliğe değer veren bir kimse iseniz piyasada geçerli deterjan kullanan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını seçmek mecburiyetindesiniz. Yıkamacılık sektörü de başka sanayi dallarındaki gibi mühendislikteki gelişmelerden olumlu yönde etkilenmiş bir sektördür ve endüstriyel alandaki yeni uygulamalar yıkamanın kalite standartını fazlaca arttırmıştır.

Etimesgut halı ve kilim yıkamaya kilim ve halıları eski sistemle veya bantlı sistemle yıkatabilirsiniz ancak leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, temizliğin neticesini kesin olarak değiştiren bir özelliktedir. Zira kaliteli sonucu almak için arındırma gücü yüksek olan deterjanlar ile uygulama yapmak gerekmektedir. Gerekli tecrübeye sahip bir halı yıkama şirketinin başarılı neticelere ulaşabilmesi noktasında hassasiyet gerektiren aşamalardan bir tanesi de leke çözücü malzemelerin farklı halılara ne tür yöntemlerle uygulama yapılacağı konusunun bir standarta bağlanmasıdır. Çünkü hepimizin bildiği gibi, piyasada geçerli deterjanlar kullanmak yıkama işlerinin kalitesini direkt olarak belirler. Son dönemlerde kullanılan otomasyonlu sistemler ve bununla beraber anbibakteriyel arındırıcılar bu mesleği kusursuz bir şekilde tatbik etmemize olanak tanıyor. Bu nedenle senelerdir Etimesgut halı yıkama şirketi olarak bu önemli konunun farkındayız ki, halı yıkamada en iyi bilinen makineleri kullanıyoruz.

Halı ve kilimleri yıkayan bir işletmenin kalite göstergesi, özenli çalışan eleman kadrosu ve bununla birlikte kullandığı malzemelerin standartlara uygunluğuyla tespit edilir. Kaliteden anlayan birisiyseniz ve şayet, gerekli beklentiyi karşılamayan bir görüntüyle karşılaşmaktan çekince duyuyorsanız halı yıkama işinizi vereceğiniz yıkama firmasına karar vermeden önce bazı önemli kuralları bilmelisiniz.

Yıkama işlemlerinde birinci aşama servisin söz verdiği saatte halılarınızı almaya gelmesidir ki bu işlem ile ilgili ekstra bir ücret verilmemelidir. Her halükarda disiplinli bir halı temizleme kuruluşu kesinlikle söz verilen saat aralığında halılarınızı teslim alır. Halılarımızın hızlıca kurutulmasında bu işe özel bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek bu işin sorunsuz halledilmesi için gerçekten önemlidir. Santrifüj makinesinde sıkılmış olan halı ve kilimler güneşte bekletilmeye ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok edilmesi bir tek bu sayede sağlanır. Gün ışığında kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar kontrol edilmesi için son kontrol alanına alınır ve bu birimde tarama, fırçalama ile beraber ambalajlama çalışmaları yürütülür. Son kalan işleri sonuçlanmış olan halı ve kilimler etiket numaralarına göre bir sıralama sağlanacak şekilde planlanıp, servis personeline verilir ve söz verilen saatler içinde halılar adreslerine ulaştırılır. Etimesgut halı yıkama çalışanlarınca yıkama alanına getirilen halı ve kilimler bir birine karışmadan iplik özelliklerine göre ayrı bölümlere aktarılır çünkü farklı özellikteki halılar aynı ekipmanlarla yıkanamamaktadır.

Yolluk ve halıların yıkama işleminden istenen başarılı neticeyi kazanmak için deneyim gerektiren bir çok kurallara uyulması olmazsa olmazdır. İlerleyen teknoloji ile beraber günümüzde değişik iki halı yıkama metodu gündeme gelmiştir ki, bu yöntemlerden ilki meç kullanarak yıkama diye tarif edilen sistem, diğeriyse otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama türüdür. Bantlı halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürülen yıkama işinin eski usule göre fazlaca avantajı sayılabilir ve bunlardan en çok önem arz edeni sanırım personel hatalarının en aza indirilmesidir.

Tecrübeler ortaya koyuyor ki kilim ve halıları yıkatırken yüksek kaliteli yıkama için temel şart olarak göz ardı edilmemesi gereken konu, yıkama işinin verileceği firmanın temizlik konusunda özenli bir halı ve kilim yıkama işletmesi olmasındaki zaruriyettir.