Titiz birisi iseniz ve şayet, sürpriz neticelerle karşı karşıya kalmaktan endişeleniyorsanız; halılarınızı yıkatacağınız halı yıkama firmasını seçerken önemli detayları bilerek dikkat etmeniz gerekiyor. Halı yıkamada yüksek kaliteye gereken önemi veren biriyseniz kaliteli deterjan kullanan halı yıkama işletmelerini tercih edin.

Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte son yıllarda farklı iki yıkama yöntemi ortaya çıkmıştır ki, bu tekniklerden bir tanesi elle yıkama diye anılan teknik, diğeri ise otomatik makinelerle sürdürülen yıkama türüdür. Otomatik programlı halı ve kilim yıkama makineleri ile icra edilen yıkama işlemlerinin manuel yıkamaya göre fazlaca yararı sıralanabilir ve bunların içinde en önemlisi belki de yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır. Halılarımızın çabuk bir şekilde kurumasının sağlanmasında sanayi tipi bir sıkma makinesiyle nem almak, kurumanın kusursuz olması için büyük önem arz etmektedir. Sanayi tipi sıkma makinesinde suyu alınan halılar askıda bekletilmeye gereksinim duyar ki, antibakteriyel kurutma ancak bu koşulla sağlanır. Tam anlamıyla kuruduğu anlaşılan halı ve kilimler kontrol işlemleri için son denetim kısmına taşınır ve burada fırçalama, tarama ile birlikte paket işleri yapılır. Ambalajlama aşamaları sonuçlanmış olan halılar her adrese göre bir arada tutulacak biçimde planlanıp, sevkiyat araçlarına teslim edilir ve belirtilen zamanda halılar ve yolluklar adreslerine teslim edilir. Etimesgut halı yıkama çalışanlarınca yıkama bandına nakledilmiş olan yıkanacak halılar karıştırılmadan leke türleri tespit edilerek ayrıştırılır zira farklı özellikteki halılar aynı makine ve deterjanla yıkama yapılamamaktadır.

Etimesgut antibakteriyel yolluk ve halı yıkamaya halı ve yollukları eski usullerle yahut otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz fakat deterjan seçimi, halı yıkamanın kalite derecesini büyük ölçüde belirleyici özelliktedir. Temizlikte başarılı bir neticeye varmak için arındırma gücü yüksek olan deterjanlar ile uygulama yapmak olmazsa olmaz öneme sahiptir. Kilim ve halıları yıkayacak bir şirketin ortaya koyduğu kalite, bilgili personel ve uygulamada kullandığı ekipmanların uygun standartlarda olmasıyla ölçülebilir.

Yılların deneyimine sahip bir halı, kilim ve yolluk yıkama şirketinin yüksek kalitede neticeler ortaya koyabilmesi için gerçekten önemli şartlardan biri de leke çözücülerin değişik yapıdaki halılara hangi metodlarla kullanılacağının netleştirilmesidir. Bu manada tahmin edebileceğiniz gibi iyi leke çıkarıcı maddeler kullanabilmek halı ve kilim yıkamanın kalitesini belirleyici niteliktedir. Son zamanlarda kullandığımız yeni makineler ve ilaveten güçlü deterjanlar mesleğimizi asgari hatayla uygulamamıza imkan sağlıyor. Buradan hareketle yıllardır Etimesgut halı ve yolluk yıkama firması olarak bu şartın farkındayız ki, işletmemizde kalitesiyle öne çıkmış makine ve ekipmanları kullanıyoruz. Halıların yıkatılmasında ilk aşama halı toplama aracının istenen sürede halıları almasıdır ki bu işlem ile alakalı ekstradan bir ücret talep edilmemelidir. Kaldı ki kurumsal bir temizlik firması mutlaka söz verilen zaman aralığında adresinizde olacaktır.

Tecrübelerimize göre halı ve yollukları yıkatırken kaliteli bir sonuç için ilk olarak göz önünde bulundurulması gereken şey, halımızı temizleyecek işletmenin halıların yıkanmasında titizliği ilke edinmiş bir temizlik şirketi olması gerektiğidir. Yıkamacılık ta diğer sanayi işlerinde olduğu gibi gelişen teknik ilerlemelerden olumlu yönde etkilenmiş bir iştir ki, özellikle son dönemdeki gelişmeler işin standartını son derece yükseklere çıkartmıştır.

Makine şagi ya da yün halıların yıkanmasından beklenen başarılı sonucu kazanmak için deneyim gerektiren bir dizi kuralların sağlanması olmazsa olmazdır.