Etimesgut halı yıkama firması olarak, halılarınızın rulo olarak taşınması ve korunma amacıyla da gene rulo şeklinde sarılmasını tavsiye ediyoruz. Zaten aksi takdir de halıda kırılma veya izler oluşabilmektedir. Etimesgut halı yıkama görev bölümümüzden aldığımız halıları firmamıza götürürken de, teslimat maksadıyla getirirken de rulo şeklini veriyoruz. Halılar en rahat ve en uygun olarak rulo yapılarak taşınabilirler.

Halı yıkamada birinci aşama, servisin randevulaşılan saatler arasında adresinize gelmesidir ve bu iş ile ilgili ek bir para alınmamalıdır. Zaten disiplinli bir temizlik firması aşağı yukarı sözleşilen zamanda teslim alır halıları. Tekrar etmekte fayda var ki yolluk ve halıları yıkatırken kalite için bilinmesi gereken şey, halıları yıkayacak kuruluşun lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda profesyonellerden oluşan bir temizlik kuruluşu olmasına ihtiyaç olduğudur.

Temizlenmesi gereken halılarınızın temizlenmesinden istenen kaliteli sonucu elde etmek için uzmanlık gerektiren bir çok normları oluşturmak olmazsa olmaz önem arz etmektedir. İşine özen gösteren bir halı yıkama fabrikasının başarısı seviyesi yüksek sonuçlara varabilmesi için gerekli şartlardan birisi de leke çıkarıcıların hassas halılara hangi tekniklerle uygulanacağını bilmektir. Bu noktada kabul edilen bir gerçektir ki, kalite belgeleri tam olan deterjanlar kullanmak halı ve kilim yıkamanın kalitesini etkileyici ve belirleyicidir. Teknolojik gelişmelerle birlikte son senelerde iki farklı halı yıkama sistemi kullanılmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan bir tanesi elle yıkama olarak anılan yöntem, ikincisi de otomatik makinelerle icra edilen yıkama modelidir. Bilgisayarlı halı yıkama makineleriyle yapılan yıkamanın önceki sisteme göre bir sürü avantajı bulunur ve bu yararlardan en fazla önemli olanı zannediyorum halıların daha fazla yıkanmasıdır.

Halı ve kilim yıkamada kullanmaya başladığımız makineler ve bunun yanında yeni nesil arındırıcılar bu işi en iyi şekilde tatbik etmemize imkan tanıyor. Bu anlamda en başından beri Etimesgut halı yıkama fabrikası olarak bu konunun farkındayız ve fabrikamızda en iyi bilinen yıkama ve kurutma makinelerini kullanan bir firma olarak biliniyoruz. Yıkanmış halıların hızlı bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, bu işin sorunsuz halledilmesi için gerçekten önemlidir. Santrifüj makinesinden alınan halılar asılmaya ihtiyaç duyar ki, antibakteriyel yıkama tam manasıyla bu koşulla sağlanabilir. Yeterli miktarda kuruduğu anlaşılan halılar kontrol edilmek üzere son kontrol noktasına sevk edilir ve bu birimde leke kontrolleri ile beraber ambalajlama çalışmaları yürütülür. Paket aşamaları da tamamlanmış olan halılar kayıtlarına göre bir sıralama yapılacak şekilde ayrıştırılıp, dağıtım araçlarına teslim edilir ve bundan sonra beklenen saatte halılar teslimat noktasına teslim edilir.

Hijyenden ödün vermeyen bilinçli bir müşteri olarak şayet, yeterince kaliteli olmayan neticelerle karşı karşıya gelmekten tedirginlik içerisindeyseniz, yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama fabrikasını tercih ederken bazı önemli şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Etimesgut halı ve yolluk yıkamaya yolluk ve halıları eski usullerle ya da bilgisayarlı sistemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli deterjan kullanımı, halı yıkamanın kalitesini kesin olarak etkilemektedir. Kaldı ki kaliteli sonuca varmak için ciddi arındırma gücü olan temizlik malzemeleri ile çalışmak büyük öneme sahiptir. Halı yıkama işi de piyasadaki diğer sanayi işlerindeki gibi mühendislikteki gelişmelerden payına düşeni almış bir iş alanıdır ki, endüstriyel alandaki yeni teknolojik imkanlar bu işin kalite standartını oldukça üst seviyelere taşımıştır.

Halı yıkamada yüksek hijyene değer veren biri iseniz yüksek düzeyde kaliteli leke gidericileri kullanan halı yıkama şirketlerini seçmelisiniz. Halı ve kilimleri yıkayan bir şirketin yıkama kalitesi, düzenli personel ve bununla birlikte, kullandığı endüstriyel ekipmanların uygun kalitede olmasıyla bilinir.

Etimesgut halı yıkama işletmesindeki yıkama bölümüne taşınmış olan yıkanacak halılar karışmaması için iplik özelliklerine bakılarak yıkamaya hazır hale getirilir çünkü, değişik özellikteki halılar birlikte yıkanamaz.