Etimesgut halı yıkama fabrikamıza gelen halılar, türlerine göre bir araya getirilirler. Daha sonra, türlerine göre ayrılmış olan halılar, kontrol bölümüne gelir. Bu bölümde halıların kirlilik oranları, zor çıkan leke olup olmadığı, her hangi bir bozulma olup olmadığı kontrol edilerek, ikinci bir gruplandırmaya daha tabi tutulurlar. Eğer halıda herhangi bir bozulma tespit edilmişse, müşteri ile irtibata geçilerek müşteri bilgilendirilir. Etimesgut halı yıkama fabrikası olarak, bütün halı yıkama işlemleri firmamızın garantisi altında yapılmaktadır.

İşini bilen bir halı ve kilim yıkama fabrikasının kaliteli sonuçlara ulaşabilmesi noktasında gerçekten önemli konulardan biri de ağartıcı maddelerin farklı halılara hangi usullerle uygulanacağının bilinmesidir. Bu anlamda tahmin edebileceğiniz gibi, kalite belgeleri tam olan şampuanlar kullanabilmek temizlikle ilgili işlerin kalitesini çok etkiler. Etimesgut halı yıkama servis personeli tarafından yıkama bölümüne naklolunan yıkanacak halı ve kilimler, önce dokuma özellikleri göz önüne alınarak ayrı yerlere aktarılır zira farklı yapıdaki halı ve kilimler birlikte yıkama yapılamamaktadır.

İyi hizmet almak isteyen birisi iseniz ve şayet, beklenmeyen durumlarla karşı karşıya gelmekten korkuyorsanız halı yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama fabrikasına halılarınızı verirken bazı önemli detayları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Kilim ve halıları yıkayacak bir işletmenin kalitesi, bilgili personel kadrosu ve bununla birlikte, kullandığı temizlik deterjanlarının uygun kalitede olmasıyla bilinir. Şayet yüksek hijyene azami derecede önem veren biri iseniz piyasada tutulan leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama fabrikalarını tercih edin.

Etimesgut çift yönlü halı ve kilim yıkamaya halı ve yollukları elde veya tam otomatik sistemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanmak, temizliğin sonucunu çok önemli oranda değiştirir. Temizlik işlerinde başarılı bir sonuç için antibakteriyel özelliği olan leke gidericiler ile yıkama yapmak büyük önem arz etmektedir. Halıların yıkanmasında kullanılan otomasyonlu sistemler ve bununla birlikte üstün vasıflı arındırıcılar bu mesleği en az hatayla uygulamamıza yardımcı oluyor. Bu anlamda her daim Etimesgut kilim ve halı yıkama firması olarak bu işin bilincindeyiz ki, piyasada bulunan en başarılı ekipmanları kullanıyoruz.

Kilim ve halı yıkamada ilk aşama halı yıkama servisinin sözleşilen saatler arasında adresinizde bulunmasıdır ve bu işlem ile alakalı herhangi bir ödeme talep edilmemelidir. Bu anlamda iyi iş yapan bir halı yıkama ve overlok firması aşağı yukarı söz verdiği saatte adresinizde olacaktır. Yıkanması gereken halıların temizlenmesinden beklenen sağlıklı sonucu almak için tecrübe gerektiren özel kuralların yerine getirilmesi son derece önemlidir. Bu alan da diğer işlerde olduğu gibi mühendislikteki gelişmelerden fayda sağlamış bir iş alanıdır ki, sanayi alanındaki yeni uygulamalar yıkamanın kalitesini oldukça üst seviyelere çıkarmıştır.

Halı ve kilimlerin gerekli zamanda kurumasının sağlanmasında bu işe özel bir sıkma makinesiyle nem almak, bu işin problemsiz halledilmesi için büyük önem arz etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesinin sıktığı halı ve yolluklar askıya alınmaya gereksinim duyar ki, bakterilerin yok olması tam olarak bu şartla sağlanır. Güneşte kuruduğu tespit edilen halı ve yolluklar son kontroller için kalite kontrol alanına sevk edilir ve bu alanda leke kontrolleri ile birlikte ambalaj işlemleri yapılır. Paketleme işleri de neticelenen halı ve yolluklar semtlere göre bir arada tutulacak biçimde planlanıp, servis birimine yönlendirilir ve bundan sonra önceden anlaşılan zaman içerisinde halılar teslimat noktasına dağıtılır. Teknolojinin geldiği noktada son yıllarda iki farklı yıkama tekniği gündeme gelmiştir ki, bu tekniklerden bir tanesi manuel yıkama şeklinde tabir edilen sistem, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama tipidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makinalarıyla yaptığımız yıkamanın önceki sisteme göre bir sürü faydası gösterilebilir ki, bu faydalardan en dikkat çekicisi belki de halıların daha fazla yıkanmasıdır.

Tecrübeler gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken beklenen neticeyi almak için temel şart olarak bilinmesi gereken şey, halımızı temizleyecek işletmenin hijyen kalitesi konusunda özverili bir kilim ve halı yıkama fabrikası olmasındaki zaruriyettir.