Etimesgut halı yıkama ve overlok fabrikası, halılarınızı yıkama esnasında, veyahut ta sevkiyat esnasında katlamaz. Etimesgut halı yıkama firmamızda olan santrifüj makinaları da rulo türünde santrifüj makinasıdır. Yıkanmış olan halılar sıkılmak üzere bu makinalara rulo şekli verilerek dizilirler ve böylelikle halılarda oluşabilecek herhangi bir oluşabilecek deformasyonlar da engellenmiş olurlar. Etimesgut halı yıkama çeşitli türlerdeki, halıların katlanarak yerleştirildiği santrifüj makinalarını kullanmıyoruz ve tavsiyede etmiyoruz. Sizler de hanelerinizde kullandığınız halılarınızı kullanmadığınız hususlarda, rulo şeklinde kuşatarak saklamanızdır. Halılar rulo şeklinde sarıldıklarında orta taraf da oluşan arata kapatılmalıdır. Çünkü şu ara, hava sirkülasyonu ifa ederek halılarınız da nem oluşmasına, rutubetlenip de koku oluşmasına, ve en sonunda da çürümesine sebep olur.

Etimesgut halı yıkama çalışanlarınca yıkama bölümüne taşınan halılar, öncelikle lekeleri tespit edilerek ayrı bölümlere aktarılır zira farklı özellikteki halılar birlikte yıkanmaz. Halı ve kilim yıkamada kullandığımız bantlı sistemler ve bununla birlikte yeni nesil deterjanlar işimizi asgari hatayla yapmamıza yardımcı oluyor. Bu vesileyle bizler de Etimesgut halı ve kilim yıkama firması olarak bu inceliğin farkında olduğumuz için halı yıkamada kalitesiyle bilinen makineleri kullanma eğilimindeyiz.

Yıkama işleri de diğer sanayi sektörlerindeki gibi gelişen teknolojiden pozitif yönde etkilenmiş bir iş alanıdır ve sanayi alanındaki son dönemdeki gelişmeler yıkamanın niteliğini hakikaten çok yükseltmiştir. Etimesgut son sistem halı yıkamaya halı ve kilimleri eski sistemle veya bantlı yöntemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli deterjan kullanmak, yıkama işinin kalite derecesini direkt olarak belirleyicidir. Bu işte başarılı bir neticeye varmak için antibakteriyel özelliği olan şampuanlar ile yıkama yapmak oldukça önemlidir. Tecrübelerimize göre halı ve kilimleri yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için ilk önce dikkat edilmesi gereken konu, halı yıkama işimizi görecek kuruluşun lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda bilgili bir yıkama fabrikası olması gerektiğidir.

Halıları temizleyecek bir fabrikanın işçiliğindeki kalite, işinde uzmanlaşmış personel kadrosu ve bununla beraber, kullandığı temizlik deterjanlarının kalitesinin yüksek olmasıyla ölçülebilir. Kaliteli hizmet bekleyen bir müşteriyseniz ve şayet, kötü bir görüntüyle karşı karşıya gelmekten endişe duyuyorsanız halı yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama fabrikasına halılarınızı yıkatırken bir kısım önemli hususları araştırmalısınız.

Yıkanan halıların istenen sürede kurumasının gerçekleşmesinde santrifüj makinesiyle suyu tahliye etmek, kurumanın kalitesi için ciddi önem teşkil etmektedir. Santrifüj makinesinden çıkan halılar güneş ışığına gereksinim duyar ki, iyi bir dezenfeksiyon tam olarak bu şartla sağlanabilir. Tam manasıyla kuruduğu anlaşılan halılar kontrol edilmek üzere sonuç alanına getirilir ve bu alanda halıların son kontrolü ile beraber ambalajlama ve parfümleme işleri yapılır. Tüm detaylı kontrol prosedürleri sonuçlanan halılar her etikete göre bir araya getirilecek şekilde gruplara ayrılıp, sevkiyat araçlarına verilir ve söylenilen saatler arasında halılar müşterilere teslim edilir. İşinde tecrübeli bir kilim ve halı yıkama şirketinin yüksek kalitede işler çıkarabilmesi noktasında hassasiyet gerektiren şeylerden biri de leke çözücülerin hassas yapılı halılara hangi yöntemlerle kullanılacağıyla alakalı seçici olmaktır. Bu noktada iyi bilinmelidir ki piyasada geçerli bir halı şampuanı kullanmak bu işin kalitesini çok etkiler. Kirli bir halının temizlenmesinden amaçlanan başarılı sonucu almak için özen gerektiren kimi kurallara uymak gerekmektedir.

Öncelikle hijyene değer veren biri iseniz kaliteli deterjan kullanan halı ve yolluk yıkama işletmelerini seçmelisiniz. Teknolojik destek sayesinde son senelerde iki çeşit yıkama tekniği gündeme gelmiştir ki, bu tekniklerden birisi manuel yıkama şeklinde adlandırılan sistem, diğeri ise tam otomatik yıkama makinesi ile icra edilen yıkama modelidir. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürülen yıkama işlemlerinin önceki sisteme göre bir çok yararı gösterilebilir ve bu yararların en çok önem arz edeni sanırım daha özenli bir yıkama yapılmasıdır.

Kilim ve halı yıkamada öncelikli aşama, firma aracının gelmesi gereken zaman diliminde adresinizde bulunmasıdır ve bu iş ile alakalı ilave bir para talep edilmemelidir. Her halükarda özverili bir yıkama fabrikası bir şekilde belirtilen saatte almaya gelir halıları.