Etimesgut halı yıkama fabrikamız otomatik halı yıkama makinesi kullanan az bulunan firmalardan birisidir. Otomatik halı yıkama sistemlerinin kullanılmasının bir çok faydası vardır. Bu faydalardan en belirginleri, iş gücünün azalması ve halının alt kısmınında yıkanması olarak sayabiliriz. Halı yıkama işi sanıldığından çok daha ağır bir iştir. Otomatik halı yıkama makinesi bu ağırlığı, en aza indirerek performansı en üst düzeylere çıkarabilmektedir. Otomatik halı yıkama makinalarını kullanan bir çok firma halının altını malesef yıkamamaktadır. Zaten yıkamalarıda pek olabilecek bir iş değildir. Bir halı yıkama fabrikasında ortalama - m halı yıkandığını düşünürsek, halının altınında yıkanması pek de mümkün gibi görünmemektedir. Bütün bu faktörlerin farkında olan fabrikamız, Etimesgut halı yıkama bazı özel halılar hariç, otomatik halı yıkama makinesi ile halılarınızı yıkamaktadır.

Etimesgut otomasyonlu halı yıkamaya halı ve kilimleri eski sistemle veyahut otomasyonlu yöntemle yıkatabilirsiniz ama kaliteli deterjan kullanımı, bu işin kalite oranını önemli ölçüde belirlemektedir. Bu işte başarılı sonuç almak için temizleme gücü yüksek deterjanlar uygulamak gereklidir. Etimesgut halı yıkama elemanları tarafından yıkama alanına getirilmiş olan yıkanacak halı ve kilimler, karıştırılmadan leke türlerine göre ayrılır çünkü, her halı aynı yıkama tekniği ile yıkanamamaktadır.

Öncelikle hijyen kalitesine gerekli özeni gösteren biriyseniz markası belli olan şampuanları kullanan halı yıkama firmalarını tercih etmeniz gerekir. Halı ve kilimleri yıkayan bir kuruluşun işçiliğindeki kalite, deneyimli eleman kadrosu ve kullandığı deterjanların uygun kalitede olmasıyla anlaşılır. Kaliteli hizmet bekleyen birisiyseniz ve eğer, beklentinizin altında bir görüntüyle karşılaşmaktan çekince duyuyorsanız; yıkama yaptıracağınız yıkama fabrikasına halılarınızı verirken bazı önemli koşulları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Tecrübeler gösteriyor ki halı ve kilimleri yıkatırken sonradan üzülmemek için birinci olarak bilinmesi gerekli olan konu, halıyı yıkayacak işletmenin yıkama ve leke çıkarmada yeterli donanıma sahip bir halı yıkama fabrikası olmasındaki gerekliliktir. Bu işte ilk adım halı toplama aracının söylendiği saatte vereceğiniz adrese gelmesidir ve bu iş için fazladan bir para istenmemelidir. Unutmayın kaliteli bir halı temizleme firması hiç gecikmeden ve vaat ettiği saat aralığında halılarınızı teslim alır.

Halı ve yollukların gereken sürede kurumasının gerçekleşmesinde sıkma makinesi kullanılması, bu işin sorunsuz olması için büyük önem teşkil etmektedir. Santrifüj makinesinde suyundan arındırılan halı ve kilimler askıda bekletilmeye gereksinim duyar ki, bakterilerden arınma yalnızca bu sayede sağlanabilir. Tam olarak kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar kontrol amacıyla son kontrol alanına getirilir ve bu kısımda halıların son kontrolü ile beraber parfüm ve paketleme işlemleri yapılır. Kontrol prosedürleri sonuçlanmış olan halı ve yolluklar fiş numaralarına göre bir araya getirilecek şekilde düzenlenip, sevkiyat birimine aktarılır ve böylece önceden anlaşılan saatler içinde halılar adreslerine teslim edilir. Teknolojik destek sayesinde günümüzde iki değişik yıkama yöntemi gündeme gelmiştir ki, bu tekniklerden bir tanesi meç aracılığı ile yıkama diye tarif edilen sistem, diğeri ise tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama metodudur. Otomatik sistem halı yıkama makineleriyle icra edilen yıkama işinin eski uygulamalara göre bir çok avantajı gözlemlenir ki, bunlardan en önemlisi zannederim daha titiz bir yıkama yapılmasıdır. Uzun süredir bu işi yapan bir halı yıkama işletmesinin kusursuz neticelere ulaşabilmesi için belki de en önemli kurallardan bir tanesi de arındırıcı maddelerin değişik yapıdaki halılara hangi usullerle uygulama yapılacağının kararına varmaktır. Bu manada hepimizin bildiği gibi, kalitesi kanıtlanmış bir deterjan kullanabilmek halı yıkamanın kalitesini etkileyici ve belirleyicidir.

Hijyen sağlamada kullandığımız yeni gereçler ve buna ek olarak üstün vasıflı arındırıcılar bu mesleği en az riskle yapmamıza imkan veriyor. Bundan ötürü yıllardır Etimesgut halı yıkama olarak bu işin bilincindeyiz ve halıları yıkarken en iyi otomatik makineleri kullanıyoruz. Halı yıkama da piyasadaki diğer sektörlerde olduğu gibi teknolojik ilerlemelerden pozitif etki almış bir iş koludur ve teknolojik alandaki son yenilikler işin kalitesini gözle görülür biçimde üst düzeye yükseltmiştir.

Temizlenmesi gereken halılarınızın temizlenmesinden istenen sağlıklı neticeyi kazanmak için özveri gerektiren özel şartların sağlanması gerekmektedir.