Etimesgut halı yıkama hizmet alanımız öncelikli olmak kaydıyla, Ankara Etimesgut çevre bölgelerinde de hizmet göstermektedir. Bir çok kullanıcı da şöyle bir izlenim görülmektedir. Kışın halı yıkanmaz, halı sadece yazın veya baharda yıkanır. Tabi bazı bilinçli kesimler hariç olmakla birlikte. Tabi ki bu anlayış tamamen yanlış bir anlayıştır. Bu yanlış anlayışta en büyük etmende halının kurutulmasında problem yaşandığı kanısıdır. Bu nedenle bazı kişiler halısı kirlendiği halde yıkatması gerektiği halde halısını kış aylarında yıkanmayı uygun görmemektedir. Halbuki bu tutum yanlış bir tutumdur. Elbette ki yaz aylarında halı kurutmak daha rahat ve daha çabuk olmaktadır. Fakat o soğuk kış aylarında da halıyı kurutmak pek ala mümkündür. Hızla ilerleyen teknoloji sayesinde kışın da halı kurutma zannedildiği gibi sorun olmaktan çıkmaktadır. Bu sayede kullanıcıların halısını yıkatmak için yaz aylarını beklemeleri gerekmemektedir. Biz Etimesgut halı yıkama fabrikası olarak bu teknolojik alt yapıya sahip bir firmayız.

Zaten halılar kirlendiği zaman, vakit kaybetmeden yıkanması şarttır. Aksi takdirde bir çok bakterinin üremesine bile sebep olabilmektedir. Özelliklede çocuklar daha savunmasız olduklarından daha fazla risk içindedirler. Bu yüzden Etimesgut halı yıkama fabrikamız kirli halıların bekletilmemesini tavsiye eder. Etimesgut halı yıkama, havalar sıcak veya soğuk demeden halı yıkamaya devam ediyor...

Firmamızda kullandığımız bantlı sistemler ve yeni nesil leke çözücüler bu işleri kusursuz biçimde sürdürmemize imkan veriyor. Buradan hareketle biz de Etimesgut kilim ve halı yıkama şirketi olarak bu detayın farkındayız ki, firmamızda en iyi bilinen makine ve ekipmanları kullanan bir firma olarak tanınıyoruz. Yıkama sektörü de başka sektörler gibi gelişen teknolojiden etkilenmiş bir iş koludur ki, sanayi alanındaki yeni teknolojik şartlar yıkamanın kalitesini çok üst düzeye yükseltmiştir.

Kirlenmiş halımızı yıkayacak bir kuruluşun ortaya koyduğu kalite, işine önem veren bir çalışma ekibi ve bununla birlikte kullandığı deterjanların yeterliliğiyle ölçülebilir. Etimesgut son sistem halı yıkamaya halı ve yollukları manuel ya da bilgisayarlı yöntemle yıkatabilirsiniz fakat kullanılan deterjanların kalitesi, halı yıkamanın neticesini çok büyük ölçüde belirlemektedir. Bu manada kaliteli bir sonuç almak için antibakteriyel özellikte şampuanlar ile uygulama yapmak gereklidir. Etimesgut halı yıkama servisiyle yıkama mekanına taşınmış olan halı ve kilimler, ilk önce özelliklerine bakılarak ayrıştırılır çünkü her halı aynı deterjanlarla yıkanmaz.

Halı yıkamada öncelikli adım, servisin gelmesi gereken zamanda halıları almak için gelmesidir ki bu iş ile ilgili ilave bir ödeme verilmemelidir. Zaten kaliteye önem veren bir halı yıkama işletmesi hiç gecikmeden ve anlaşılan zamanda alacaktır halılarınızı. Birikimlerimiz gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken kalite için her şeyden önce göz önünde tutulacak şey, halı ve kilimleri yıkayacak işletmenin halı yıkama konusunda titiz ve özverili bir kilim ve halı yıkama fabrikası olmasındaki zaruriyettir.

Yeterince deneyimli bir halı yıkama şirketinin kusursuz sonuçlara varabilmesi için gerçekten önemli ilkelerden bir tanesi de leke çıkarıcı sarf malzemelerin farklı özelliklerdeki halılara hangi metodlarla kullanılacağı hususunu iyi bilmektir. Çünkü bilinen bir gerçektir ki, iyi deterjanlar kullanıyor olmak temizlikle ilgili işlerin kalitesini etkiler. Yıkamadan sonra halıların hedeflenen sürede kurumasının gerçekleşmesinde profesyonel sıkma makinesinin kullanılması bu işin hedeflenen başarıya ulaşması için son derece önemlidir. Santrifüj makinesinde suyu alınan halı ve yolluklar askılara asılmaya ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok olması sadece bu yolla sağlanabilir. Tam olarak kurumuş olan halı ve kilimler kontrol işlemleri için son kontrol bölümüne getirilir ve bu kısımda leke kontrolü ile birlikte ambalaj çalışmaları yürütülür. Kontrol işleri sonuçlanan halı ve kilimler fiş numaralarına göre bir arada tutulacak şekilde düzenlenip, dağıtım elemanlarına yönlendirilir ve bundan sonra randevulaşılan saatte halı ve yolluklar sahiplerine teslim edilir. Temiz iş bekleyen birisiyseniz ve eğer, hijyen kalitesi düşük sonuçlarla karşı karşıya gelmekten tedirginseniz; yıkama yaptıracağınız yıkama firmasına iş yaptırırken bir kısım önemli detayları bilip dikkatli olmanız gerekiyor.

Özellikle temizlik kalitesine bakan biriyseniz kalitesiyle tanınan deterjanlar kullanan halı yıkama firmalarını seçmek mecburiyetindesiniz. Vazgeçilmez eşyalarımız olan halıların temizlenmesinden hedeflenen başarılı neticeyi almak için özveri gerektiren bir sürü koşulları sağlamak olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son yıllarda iki farklı halı ve kilim yıkama sistemi uygulanmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan bir tanesi meçle elde yıkama olarak isimlendirilen teknik, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama modelidir. Otomatik bantlı sistem halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürülen yıkamanın eski usule göre bir çok yararı vardır ki, bunlar arasında en fazla önemli olanı sanırım personel hatalarının en aza indirilmesidir.